Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 05.04.2008, 15:42:32
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

C-tin si filotheos, nu stiam ca aveti si voi bicicleta, mai ales tu Constantine. Si eu ies cand am dispozitie cu bicicleta pe afara, e un mod placut de a petrece timpul liber prin miscare pe bicicleta.
Reply With Quote
  #102  
Vechi 05.04.2008, 16:33:49
filotheos filotheos is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.10.2007
Mesaje: 34
Implicit

Bicicleta o foloseam mai mult pt a ma deplasa la servici si inapoi. Culmea este ca am ras cand am vazut ca nu mai este la locul ei. Ma miram eu cum majoritatea cunoscutilor mei raman fara biciclete, iar eu nu?:D m-am mandrit atunci...Dar vb lui Constantin, a avut nevoie de ea altul mai necajit.
Reply With Quote
  #103  
Vechi 05.04.2008, 20:28:50
Dia20_diana Dia20_diana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2007
Mesaje: 307
Implicit

aoleu ce pofta mi-ati facut acum de mers cu bicicleta!!!!! nu m-am mai dat cu bitigla :D de cand eram copil si ma intorceam acasa plina cu vanatai pentru ca tot timpul cadeam in tufele cu trandafiri din fata blocului...ce vremuri frumoase :rolleyes: , acum sincer mi-ar fi cam frica sa merg cu ea pe strada la cum conduc unii soferi si chiar daca sunt piste speciale sunt putine, dar oricum as face o tura in jurul blocului :D
Reply With Quote
  #104  
Vechi 05.04.2008, 21:35:29
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Mor dupa tragerea de mana a unui copil ca sa ma joc cu el. Imi place totodata sa fac batranii sa zambeasca. Nu-mi place sa fiu cuprins de tristete.
Reply With Quote
  #105  
Vechi 05.04.2008, 22:14:43
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

iimi place sa stau sa citesc de pe forumu asta,:D sa ascult muzica rel. , sa ma uit la transmisiunile in direct de pe trinitas tv,si nu mi place sa ma plictisesc si unii profi.
Reply With Quote
  #106  
Vechi 05.04.2008, 22:58:50
dragomirna dragomirna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2007
Mesaje: 208
Implicit

Imi place sa tac in prezenta oamenilor smeriti, sinceri si intelepti si sa ii admir, si simt o permanenta recunostinta pentru ca exista si ca si-au dat viata lui Hristos. Imi place sa privesc florile, cerul, apa unui rau de munte, cum spulbera vantul petalele pomilor care infloresc primavara... intinderea apei marii, a vailor muntilor si a culmilor printre nori... imi place sa simt perfectiunea lucrurilor din natura, dinamica lor, frumusetea intregii creatii... sa surprind Sensul... Sa ma simt iubita prin tot ce-mi daruieste Dumnezeu intr-o clipa oarecare... Imi place sa fiu iubita si sa daruiesc intelegere celor care ma inteleg... Sa ii privesc pe oameni in adancul lor si sa ma minunez de dansii...
Nu-mi place societatea moderna, oricat de multe lucruri utile se descopera... Nu-mi place minciuna, ipocrizia, prostia, rautatea, ignoranta, superficialitatea, lacomia, frivolitatea, violenta - toate "valorile" acestea pe care le promoveaza New Age si care ne inhiba existenta, fiind afisate sub forma unor idealuri la care orice om ar fi liber sa aspire. Nu-mi place sa accept infrangerea...
Reply With Quote
  #107  
Vechi 07.05.2008, 17:40:54
partenie partenie is offline
Member
 
Data înregistrării: 27.09.2007
Mesaje: 97
Implicit

Imi plac fotografiile alb-negru, filmele alb-negru si campul plin de flori cu diverse culori. Nu-mi place ca apele si-au schimbat cursul, ca s-au inmultit cei ce au o mana intinsa spre ajutor, ca predomina intristarea pentru bunuri vremelnice, ca Biserica nu-i considerata adevarata casa.
Reply With Quote
  #108  
Vechi 07.05.2008, 20:27:10
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit

Imi place sa ma bucur de tot ce e frumos si de lucrurile simple pe care le putem admira in fiecare zi:thumbsup:
Reply With Quote
  #109  
Vechi 07.05.2008, 20:41:04
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de partenie
Imi plac fotografiile alb-negru
:) si mie!! si sepia
Reply With Quote
  #110  
Vechi 07.05.2008, 20:52:03
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Intradevar, starea materiala cat mai buna ne face viata in credinta cat mai anevoioasa, dar asta nu inseamna ca cel sarac se smereste mai mult. Eu, de exemplu, fac parte din categoria celor saraci si nu reusesc sa ma apropii de Dumnezeu :(. Traiesc zilnic in nepasare pentru ca asa m-am obisnuit atatia ani de zile, iar acum imi este foarte greu sa ma duc pana si la biserica, nu mai zic de posturile de miercuri si vineri ca nu sunt in stare nici pe acestea sa le tin :( :( :(. Am o viata cu diverse lipsuri aici si nici la biserica nu ma duc.
Vedeti ca pana la urma nu conteaza aspectul exterior? Fiecare om poate fi altceva decat pare la prima vedere! :)
astea sint ispite Stefane si tu tre sa fii constient ca faci voia ispititorului .Te rog spre binele tau iesi din plasa celui viclean ...stii cum ,citind in fiecare seara al doilea PARACLIS AL MAICII DOMNULUI.careia sa-i ceri sa te ajute sa poti invinge aceste ispite ,sa poti merge la Biserica ,sa poti sa mergi la spovedanie.Lauda cu nu te poti apropipa de Dumnezeu nu te scuteste in fata LUI de vina pacatului care se cheama LENEA,pacat f.f.mare ...care tot la calea cea lata a iadului duce pe oricine nu se scapa de el .FII VIGILENT ..CU ASTFEL de ispite pierzatoare de suflet ,ca nu e de gluma!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce nu va place in Biserica? iosif Reguli in Biserica 436 22.09.2022 13:34:10
Imi place de o verisoara - de gradul 2 Stefan500 Generalitati 42 27.09.2013 15:21:39
Ce ne place in biserica? Darius Biserica Ortodoxa Romana 57 09.06.2010 20:15:29
Ce va place, si ce nu va place, la propria dumneavoastra persoana??? lavinia40 Generalitati 32 11.12.2009 18:20:00