Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #13  
Vechi 06.03.2012, 23:05:07
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihai36 Vezi mesajul
Am scris ca nu sint ortodox insa sint dar doar pe jumatate, nici duhovnicul meu nu imi cere mai mult mai ales ca am fost binecuvintat de catre Duhul Sfint cu credinta in Dumnezeu si in Iisus in afara bisericii ortodoxe intr-un loc considerat de multi necrestin.
Asa incit experienta traita ma face sa privesc lucrurile fara partinire.
Mihai, te rog din capul locului sa nu crezi ca fac vreo gluma ori am niscaiva ironie. Dimpotriva, te intreb cat se poate de serios cum vine ce spui tu... Desigur, daca poti impartasi cumva... de crezi ca se cuvine...
Aceasta te intreb pentru ca am cunoscut acu multi ani unom deosebit de afectuos,serios, om de toata isprava, verificat sa zic asa...:), indelung...
Iar el sustinea ca e ... crestin dar... fara Dumnezeu.... M-am crucit atunci, ma tot mir si acum, ce o fi vrut sa spuna, ce o fi spus de fapt...
Altminteri omul a ramas cum il stiu, un om cumsecade si de mult folos pentru multi, e inutil sa argumentez.
Dar... cum ramane cu afirmatiile de acest gen? Eu unul nu pot pricepe.
Te rog sa ma ierti daca am spus ceva nelalocul lui. Doamne ajuta!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre avorturi - Parintele Cleopa pacatoasa Nunta 41 20.05.2023 14:52:41
Parintele Cleopa ne vorbeste despre cele 14 conditii canonice pt mersul la biserica: caminaris Tinuta in Biserica 28 03.01.2013 17:15:44
Parintele Cleopa - despre sarbatoarea Nasterea Domnului(I) cornel cornel Intrebari utilizatori 0 10.01.2011 14:01:32
Despre Iad - Parintele Cleopa patinina34 Din Noul Testament 3 02.01.2009 20:40:32