Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 06.03.2011, 23:34:55
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Corect! Atunci sa nu fim ipocriti si sa nu le mai cumparam, pentru CA NE GANDIM LA COPIII AVORTATI!
Nu ai de unde sti. Daca eu sau tu nu gandim asa, poate altii se gandesc la asemenea subtilitati. Eu chiar cred ca initiatoarea topicului se gandeste la asa ceva.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 11.03.2011, 00:01:50
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am primit acest mesaj si eu si il dau mai departe.

MERGÂND DINCOLO DE LIPSA DE RESPECT, FILMUL „CORPUS CRISTI” ESTE PE CALE SĂ APARĂ ÎN CINEMATOGRAFE ÎN IUNIE SAU AUGUST. UN FILM DEZGUSTĂTOR ESTE APROAPE GATA SĂ APARĂ MAI ÎNCOLO ANUL ACESTA ÎN AMERICA PREZENTÂND PE MÂNTUITORUL IISUS HRISTOS, PE APOSTOLI ȘI DISCIPOLI CA HOMOSEXUALI ! CA PIESĂ DE TEATRU ACEST „SCENARIU” A JUCAT DEJA ÎN TEATRE PENTRU O VREME.
ÎN LATINĂ, „CORPUS CRISTI” ÎNSEAMNĂ TRUPUL LUI HRISTOS.
ESTE O REVOLTĂTOARE BATJOCURĂ LA ADRESA DOMNULUI NOSTRU, MÂNTUITORUL IISUS HRISTOS.
DAR NOI PUTEM PRODUCE O SCHIMBARE.
IATA DE CE VĂ TRIMIT ȘI VOUĂ ACEST E-MAIL. DACĂ FIECARE VA TRIMITE ACEST MESAJ DE PROTEST ȘI LA ALȚII, POATE CĂ ÎMPREUNĂ VOM REUȘI SĂ PREVENIM, SĂ ÎMPIEDICĂM GROZĂVIA CA ACEST FILM SĂ FIE DIFUZAT ÎN AMERICA (ȘI ÎN LUME AȘ ADAUGA EU, C.C.)
SA AVEM CURAJUL SĂ NE PREZENTĂM PE FAȚĂ CREDINȚA ȘI SĂ OPRIM BATJOCURA ADRESATĂ ÎMPOTRIVA DOMNULUI ȘI MÂNTUITORULUI NOSTRU IISUS HRISTOS. CĂCI ALTFEL, DE CE AM MAI PRETINDE CĂ SUNTEM CREȘTINI? CU RISCUL DE A VĂ DERANJA PUȚIN, VĂ TRIMIT ACEST MESAJ TUTUROR ȘI SPER CĂ VEȚI FI DE ACORD CU MINE, VEȚI APRECIA EFORTUL CELOR CARE AU INIȚIAT ACEST PROTEST ȘI VEȚI TRIMETE VORBA MAI DEPARTE.
VA ROG, AJUTAȚI SĂ ÎMPIEDICĂM OFENSA CONTRA DOMNULUI NOSTRU IISUS HRISTOS .
NU E VORBA DE VREO PETIȚIE DE SEMNAT, DE UN NUMĂR FIX SAU LIMITĂ DE PERSOANE LA CARE SĂ TRIMITEȚI ACEST SEMNAL DE ALARMĂ... îN PLUS VĂ IA CÂTEVA MINUTE S-O FACEȚI ! POATE MAI PUȚIN DE 2 MINUTE.
DACĂ NU TE INTERESEAZĂ, SAU NU AI 2 MINUTE SĂ RETRIMIȚI ACEST MESAJ, SĂ NU TE PLÂNGI DACĂ DUMNEZEU NU ARE TIMP PENTRU TINE CĂCI EL ESTE MULT MAI OCUPAT DECÂT PUTEM FI NOI.
PERSONAL, CHIAR CRED CĂ E ABSOLUT NECESAR SĂ PROTESTĂM. SE PARE CĂ ANUMITE REGIUNI ALE EUROPEI AU RENEGAT ȘI REFUZAT, DIN FERICIRE, SĂ PRIMEASCĂ SAU SĂ DIFUZEZE ACEST FILM. TOT CE NE TREBUIE ACUM SUNT O GRĂMADA DE RUGĂCIUNI ȘI O GRĂMADĂ DE E-MAILURI.
VĂ ROG, DAȚI MAI DEPARTE.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 18.03.2011, 04:30:34
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Am primit acest mesaj si eu si il dau mai departe.

MERGÂND DINCOLO DE LIPSA DE RESPECT, FILMUL „CORPUS CRISTI” ESTE PE CALE SĂ APARĂ ÎN CINEMATOGRAFE ÎN IUNIE SAU AUGUST. UN FILM DEZGUSTĂTOR ESTE APROAPE GATA SĂ APARĂ MAI ÎNCOLO ANUL ACESTA ÎN AMERICA PREZENTÂND PE MÂNTUITORUL IISUS HRISTOS, PE APOSTOLI ȘI DISCIPOLI CA HOMOSEXUALI ! CA PIESĂ DE TEATRU ACEST „SCENARIU” A JUCAT DEJA ÎN TEATRE PENTRU O VREME.
ÎN LATINĂ, „CORPUS CRISTI” ÎNSEAMNĂ TRUPUL LUI HRISTOS.
ESTE O REVOLTĂTOARE BATJOCURĂ LA ADRESA DOMNULUI NOSTRU, MÂNTUITORUL IISUS HRISTOS.
DAR NOI PUTEM PRODUCE O SCHIMBARE.
IATA DE CE VĂ TRIMIT ȘI VOUĂ ACEST E-MAIL. DACĂ FIECARE VA TRIMITE ACEST MESAJ DE PROTEST ȘI LA ALȚII, POATE CĂ ÎMPREUNĂ VOM REUȘI SĂ PREVENIM, SĂ ÎMPIEDICĂM GROZĂVIA CA ACEST FILM SĂ FIE DIFUZAT ÎN AMERICA (ȘI ÎN LUME AȘ ADAUGA EU, C.C.)
SA AVEM CURAJUL SĂ NE PREZENTĂM PE FAȚĂ CREDINȚA ȘI SĂ OPRIM BATJOCURA ADRESATĂ ÎMPOTRIVA DOMNULUI ȘI MÂNTUITORULUI NOSTRU IISUS HRISTOS. CĂCI ALTFEL, DE CE AM MAI PRETINDE CĂ SUNTEM CREȘTINI? CU RISCUL DE A VĂ DERANJA PUȚIN, VĂ TRIMIT ACEST MESAJ TUTUROR ȘI SPER CĂ VEȚI FI DE ACORD CU MINE, VEȚI APRECIA EFORTUL CELOR CARE AU INIȚIAT ACEST PROTEST ȘI VEȚI TRIMETE VORBA MAI DEPARTE.
VA ROG, AJUTAȚI SĂ ÎMPIEDICĂM OFENSA CONTRA DOMNULUI NOSTRU IISUS HRISTOS .
NU E VORBA DE VREO PETIȚIE DE SEMNAT, DE UN NUMĂR FIX SAU LIMITĂ DE PERSOANE LA CARE SĂ TRIMITEȚI ACEST SEMNAL DE ALARMĂ... îN PLUS VĂ IA CÂTEVA MINUTE S-O FACEȚI ! POATE MAI PUȚIN DE 2 MINUTE.
DACĂ NU TE INTERESEAZĂ, SAU NU AI 2 MINUTE SĂ RETRIMIȚI ACEST MESAJ, SĂ NU TE PLÂNGI DACĂ DUMNEZEU NU ARE TIMP PENTRU TINE CĂCI EL ESTE MULT MAI OCUPAT DECÂT PUTEM FI NOI.
PERSONAL, CHIAR CRED CĂ E ABSOLUT NECESAR SĂ PROTESTĂM. SE PARE CĂ ANUMITE REGIUNI ALE EUROPEI AU RENEGAT ȘI REFUZAT, DIN FERICIRE, SĂ PRIMEASCĂ SAU SĂ DIFUZEZE ACEST FILM. TOT CE NE TREBUIE ACUM SUNT O GRĂMADA DE RUGĂCIUNI ȘI O GRĂMADĂ DE E-MAILURI.
VĂ ROG, DAȚI MAI DEPARTE.
De ce te agiti atita?
Oare Hristos nu ne-a spus sa intoarcem si celalalt obraz?
Sa-l lasam pe Hristos sa raspunda acestui atac la adresa Lui!
Ce stim noi?.........NIMIC!
Reply With Quote
  #34  
Vechi 25.03.2011, 15:25:15
Heurtebise Heurtebise is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 328
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
De ce te agiti atita?
Oare Hristos nu ne-a spus sa intoarcem si celalalt obraz?
Sa-l lasam pe Hristos sa raspunda acestui atac la adresa Lui!
Ce stim noi?.........NIMIC!

Vorbesti ca o vulpe.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 01.06.2011, 20:10:59
alllinna alllinna is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2008
Mesaje: 12
Implicit cine va propune sa avortati abuziv ?

este o ineptie subiectul ? in Romania femeile avorteaza la cerere, avortul este un fapt normal, dar bine este sa nu ajungi acolo. Daca fiecare femeie ar face cate 20-30 de copii intro viata , ce populatiear avea pamantul ? am muri de foame .
Reply With Quote
  #36  
Vechi 01.06.2011, 20:26:17
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alllinna Vezi mesajul
este o ineptie subiectul ? in Romania femeile avorteaza la cerere, avortul este un fapt normal, dar bine este sa nu ajungi acolo. Daca fiecare femeie ar face cate 20-30 de copii intro viata , ce populatiear avea pamantul ? am muri de foame .
este cel putin ciudata pozitia ta.
esti pro-avort si aproape o lauzi pe mama ta despre care afirmi ca a facut 34 de avorturi, dar esti impotriva homosexualilor.
oare ce crezi ca e mai urat, mai odios in ochii lui Dumnezeu?
sa fii rasucit, vorba lui Mo, sau sa curmi o viata nevinovata, doar asa ca te incurca aparitia ei?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
am simtit ceva puternic....o chemare patricia2006 Generalitati 1 23.07.2012 10:38:26
O chemare la razboi Sara I Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 12 15.09.2011 00:36:11
Chemare la rugaciune individuala pentru conversia la credinta a dusmanilor ortodoxiei spre_rasarit Generalitati 45 21.07.2011 02:23:02