Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #12  
Vechi 19.06.2022, 20:21:29
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.952
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Mii de scuze , dar ai dovedit un singur lucru , că ești obsedat de cele materiale , speriat de prețuri și cam atât !!!
Eu vorbesc de mere și dumneata de pere , ne înțelegem perfect :))

Deci multă superficialitate , superficialitatea fiind un păcat al zilelor noastre care se manifestă destul de pregnant.
Faci cum crezi , după cum crezi și în cine crezi !+++++
Părintele Nicolae Velimirovic avea și multe adresări legate de provocările vremurilor în care trăia de ex îi certa pe sârbi că au case mari și nu au familii mari, deci din toată literatura lui deduc că era axat pe temele care erau la un anumit timp istoric, așa și eu am făcut o analogie cu ziua de azi.


Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Deci nu ai dovedit nimic din punct de vedere spiritual !!!
Nu ai cum să dovedești practic pe un forum spiritualitate și nici să verifici un om dacă e sau nu spiritual, nici dacă aș inunda cu texte religioase nu se știe ce e în sufletul omului.

Dvs țineți candela aprinsă 8 ore sau cât durează somnul pt veghe noaptea să fiți ferit de atacuri nevăzute, zilnic, câteva sute de zile pe an ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote