Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.10.2012, 21:43:42
catalinoare catalinoare is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Mesaje: 4
Implicit Protv-ul si Biserica ortodoxa

Ce parere aveti despre atacurile repetate ale acestui post tv impotriva B.O., a preotilor si a invatamantului religios in scoli?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.10.2012, 22:20:05
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Toata mass-media ataca biserica ortodoxa, nu ca ar fi numai protv, daca te intereseaza cum afecteaza tv si calculatorul mintea iti pot da cateva materiale, scuze daca am abatut de la subiect :))
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.10.2012, 17:29:36
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalinoare Vezi mesajul
Ce parere aveti despre atacurile repetate ale acestui post tv impotriva B.O., a preotilor si a invatamantului religios in scoli?
ProTV nu are nimic cu nimeni! Ei vor doar un lucru: audienta si bani din reclame! Ei s-au legat si de MISA lui Bivolaru!

Aici este un reportaj despre o secta neoprotestanta criticata de protv:
http://www.youtube.com/watch?v=j0NsJTfNV04

Deci nu are rost sa ne revoltam pe vreo televiziune! Fie ca vrem fie ca nu... ei tot vor face bani cu subiecte "interesante"!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.10.2012, 17:56:06
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Tot ce e legat de biserica suna bine, iar stirile de acest fel se raspandesc precum microbii. Daca ori de cate ori am auzi ceva negativ despre biserica, am spune macar Doamne indreapta lucrurile, Doamne lumineaza mintile celor ce fac rau ..., am avea parte de mai mult bine. Uneori ma gandesc ca Dumnezeu ingaduie astfel de lucruri ca sa ne scoata pe noi din lenevire.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.10.2012, 18:00:08
UNNOOM
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
Tot ce e legat de biserica suna bine, iar stirile de acest fel se raspandesc precum microbii. Daca ori de cate ori am auzi ceva negativ despre biserica,
Orice stire e asa: cu chestii dinalea negative! Asta e... chestiile "prea" pozitive nu prea au cum sa faca audienta! (De exemplu nu am intalnit nici un consumator infocat al postului TVR Cultural !...)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 08.06.2013 23:58:51
Biserica Ortodoxa are un nou Sfant... geo.nektarios Despre Biserica Ortodoxa in general 9 23.05.2013 21:31:49
Pareri pro&contra despre reportajul protv-ului legat de preoti!!! ovidiu.mihai05 Biserica Ortodoxa Romana 11 16.05.2011 18:52:48
Vinul si Biserica ortodoxa LapetiteMoc Generalitati 15 02.10.2009 23:26:05
Cum ati prezenta Biserica Ortodoxa? Va_iubesc Despre Biserica Ortodoxa in general 244 20.05.2007 00:46:46