Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 02.01.2012, 02:48:42
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Acasă înseamnă lângă Iisus Hristos, lângă Maica Domnului și lângă sfinți.
Foarte frumos spus, Dorina.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 02.01.2012, 07:27:01
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Imi doresc foarte multe...
-Sa am o viata mai activa si sanatoasa,cu mai multe proiecte(in ultimul timp m-am cam lasat pe leneveala).
-Sa-mi incropesc o familie,sa am grija de copii alaturi de o multime de flori si animale :)
-Sa fiu mai putin rautacioasa,manioasa si caustica cu ceilalti(sa am mai multa rabdare,iertare si iubire)
-Sa ajut mai mult
-Sa ma rog mai mult
-Sa castig mai multi bani
-nu in ultimul rand,imi doresc foarte tare sa ajung in Locurile Sfinte..
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 02.01.2012 at 07:30:06.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 02.01.2012, 08:22:38
cristina27 cristina27 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.04.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 16
Implicit

imi doresc pace sufleteasca mai mult ca orice . sa intalnesc un baiat credincios , atat nimic mai mult , doar credincios , cu care sa imi intemeiez o familie si sa am copilasi ,cat o vrea Dumnezeu .
sa imi gasesc locul ,fie aici la 10000 km departare sau inapoi acasa .
sa iert .
sa nu mai judec . sa ma implic in organizatii caritabile : sa putem ajuta copii,batrani si adaposturi de animale ...

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 03.01.2012, 15:34:12
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

si eu vreau multe ... in anul 2012 cat si in anii ce vor veni ... in primul rand sanatate, mie si intregii mele familii, intelegere si iubire in familie, spor in toate si viata lunga cu bucurii si impliniri ... mi-ar placea sa castig ceva la loto (sau nu ma supar daca as primi ceva vreo mostenire de pe la careva) nu mult, doar cat sa imi fac o casuta ( :P nu am mari pretentii :D) ... astea is dorinte asa mai egoiste ... in mare sper doar sa se faca Voia Domnului si mai ales sa am puterea sa O accept, sa imi dea Dumnezeu forta si putere sa rabd orice, sa fiu mai smerita, mai buna, mai calma, sa nu ma mai enervez asa repede si sa nu mai am gura asa spurcata, sa pot face mai multe pentru mine si familia mea si pentru cei din jur ...

mi-as dori ca sa nu mai aud la tv atatia copii omorati, abandonati, maltratati, care sufera ... sunt doar niste fiinte nevinovate care merita tot ce e mai bun in viata ... copiii sunt cei mai puri, ce e mai curat si cald in lumea asta si trebuie sa creasca cu dragoste, cu bucurii, cu intelegere ... pentru ca au un sufletel extrem de sensibil si care trebuie ingrijit in permanenta ...

sa nu mai fie atatea crime, atatea violuri, oamenii cat pot sa fie mai atenti sa nu mai fie atatea accidente ... sa fim mai buni, mai intelegatori ...
Reply With Quote
  #25  
Vechi 29.12.2012, 18:07:46
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Nu stiu cator dintre voi vi s-au realizat dorintele, insa eu va doresc ca cele ramase sa se implineasca in 2013.
Un An Nou plin de bucurii si impliniri!



Sa ne reauzim cu bine dupa 4 ianuarie!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 29.12.2012, 18:53:53
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristina27 Vezi mesajul
imi doresc pace sufleteasca mai mult ca orice . sa intalnesc un baiat credincios , atat nimic mai mult , doar credincios ...
asta este singurul criteriu?
s-ar putea să nu fie suficient.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Floriile in anul 2012 - Pelerinaj in Israel mirela.t Pelerinaje la locuri Sfinte 6 23.08.2012 05:01:48
Lumina Sfanta in anul 2012 dupa nasterea lui Hristos Ion Pop Generalitati 24 18.04.2012 08:06:28
Anul mântuirii 2012 laurastifter Alte Religii 1 26.11.2011 19:15:20