Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.07.2012, 09:06:10
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit Noi, cei 256, suntem alaturi de... Nastase !!!

Din pacate noua mineriada politica purtata la nivel parlamentar...si-a atins ieri funestul scop,acela al suspendarii presedintelui tarii !!!

O mana de fosti securisti,imbogatiti din fondurile partidului si ale fostului dictator,numai de ei stiute,si care au pus mana puternic pe tara inca din anii 90, si-au reluat de ieri posesia tarii,ca si cand ar fi fost bunul lor de drept !!!

Degeaba actiunile si masurile lor marsave,au scandalizat toata europa,incepand cu unele cancelarii si continuand cu multe articole din ziare importante,aceasta mafie rosie de politruci orientati cu fata spre rasarit,a ramas impasibila (in mod ciudat,nu ?) la toate aceste semnale ingrijoratoare din partea Europei !

De ce oare atata nepasare ?

Sa fie oare din cauza unei posibile reorientari a tarii catre est ???
Sa fie oare infulenta Moscovei,care se face simtita pe canalele oculte ale unor agenti kgb infiltrati in partidele istorice (vezi cazul pnl !) si la nivelul unei bune parti a clasei politice romanesti de orientare stangista ???

Nepasarea cu care au fost tratate toate aceste semanale din partea Europei, ma face sda ma gandesc ca,acestor tradatori de neam si tara, lumina le vine de la rasarit ,directie inpre care se uita !!!

E mult mai mult in ce s-a intamplat ieri,decat pare la prima vedere !!!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.07.2012, 14:37:27
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Din pacate noua mineriada politica purtata la nivel parlamentar...si-a atins ieri funestul scop,acela al suspendarii presedintelui tarii !!!

O mana de fosti securisti,imbogatiti din fondurile partidului si ale fostului dictator,numai de ei stiute,si care au pus mana puternic pe tara inca din anii 90, si-au reluat de ieri posesia tarii,ca si cand ar fi fost bunul lor de drept !!!

Degeaba actiunile si masurile lor marsave,au scandalizat toata europa,incepand cu unele cancelarii si continuand cu multe articole din ziare importante,aceasta mafie rosie de politruci orientati cu fata spre rasarit,a ramas impasibila (in mod ciudat,nu ?) la toate aceste semnale ingrijoratoare din partea Europei !

De ce oare atata nepasare ?

Sa fie oare din cauza unei posibile reorientari a tarii catre est ???
Sa fie oare infulenta Moscovei,care se face simtita pe canalele oculte ale unor agenti kgb infiltrati in partidele istorice (vezi cazul pnl !) si la nivelul unei bune parti a clasei politice romanesti de orientare stangista ???

Nepasarea cu care au fost tratate toate aceste semanale din partea Europei, ma face sda ma gandesc ca,acestor tradatori de neam si tara, lumina le vine de la rasarit ,directie inpre care se uita !!!

E mult mai mult in ce s-a intamplat ieri,decat pare la prima vedere !!!
de acord.
auzeam azi un analist economic, care spunea ca anul acesta este pierdut, din punct de vedere economic.
exact asta lipsea tarii in acest moment.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.07.2012, 14:42:17
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Desi marturisesc ca sunt dintre cei care s-ar bucura sa il vada pe presedinte demis, asa-zisa lovitura de stat m-a speriat si m-a facut sa cred ca s-a realizat cu sprijin international. Dubioasa mi se pare si imixtiunea aceasta rapida a UE in "apararea statului de drept", nu doar neluarea ei in seama de catre factorii politici de la Bucuresti. Nu au ei treaba cu circul nostru din Parlament, dar simt ca iesim astfel de sub sfera lor de influenta. E mult mai mult decat lupta pentru ciolan dintre USL si PDL. dar, fireste posturile noastre ne dau numai scalambaieli si marlanii si de o parte, si de alta, a baricadei.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.07.2012, 14:54:10
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Desi marturisesc ca sunt dintre cei care s-ar bucura sa il vada pe presedinte demis, asa-zisa lovitura de stat m-a speriat si m-a facut sa cred ca s-a realizat cu sprijin international. Dubioasa mi se pare si imixtiunea aceasta rapida a UE in "apararea statului de drept", nu doar neluarea ei in seama de catre factorii politici de la Bucuresti. Nu au ei treaba cu circul nostru din Parlament, dar simt ca iesim astfel de sub sfera lor de influenta. E mult mai mult decat lupta pentru ciolan dintre USL si PDL. dar, fireste posturile noastre ne dau numai scalambaieli si marlanii si de o parte, si de alta, a baricadei.
de ce ti se pare dubios?
uiti ca Romania este parte componenta din niste organisme internationale.
orice derapaj politic sau economic dintr-o tara are efecte ce se transmi in toata Europa.
este normal ca ceilalti sa fie ingrijorati.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.07.2012, 14:58:50
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Care lovitură de stat? E uimitor cât de ușor este (încă) de manipulat lumea.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #6  
Vechi 07.07.2012, 15:07:10
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Ce aiureli!
Wesley e cumva rus? comanda-i tot la fratele mare (isi pastreaza controlul in zona balcanica, ar fi culmea sa ne lase din mana cand fratele rosu creste in influenta in zona...), ne lasa doar sa ne schimbam seful cu unul mai proaspat si mai uscat... restu-s povesti, papusarii si papusile.
http://www.razbointrucuvant.ro/recom...comment-113812
Reply With Quote
  #7  
Vechi 07.07.2012, 15:08:37
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Care lovitură de stat? E uimitor cât de ușor este (încă) de manipulat lumea.
nu pot sa ma pronunt in acest caz.
nu am cunostintele juridice si politice necesare.
dar felul in care actuala putere a procedat, imi pune un semn de intrebare.
au apelat la tehnica pumnului in gura, pentru a schimba legi si institutii.
nu mi se pare democtratic.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 07.07.2012, 15:08:50
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
m-a facut sa cred ca s-a realizat cu sprijin international.
poti fi sigura de asta, dar nu e din est, ci de peste mari si tari si de-aici de la noi (baietii cu ochi albastri)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 07.07.2012, 15:17:57
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
poti fi sigura de asta, dar nu e din est, ci de peste mari si tari si de-aici de la noi (baietii cu ochi albastri)
ai argumente, sau e doar o parere?
Reply With Quote
  #10  
Vechi 07.07.2012, 15:22:38
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
ai argumente, sau e doar o parere?
ar fi culmea.......niste filmari subacvatice a la Pavel Corut la Malta nu vreti? doar nu-i interceptez eu
puneti cap la cap tot ce (si cum) se petrece la noi, in jurul nostru...
http://www.crestinortodox.ro/forum/s...46&postcount=6

Last edited by Adriana Cluj; 07.07.2012 at 16:08:45.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Exceptional -Exemplu de demnitate nationala,Biserica Ortodoxa Greaca alaturi de popor tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 4 19.11.2011 02:18:41
Multumesc din suflet celor care imi sunt alaturi! andrutza151 Umanitare 2 03.02.2011 21:53:17
casnicia alaturi de un necredincios Aspasia Nunta 38 12.12.2010 22:15:41
Sa fim alaturi de Matei Vasile! sfantul_calinic Umanitare 0 17.10.2008 03:29:59