Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 22.11.2013, 08:05:55
Jennyy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Dimineata va fi slujba de inmormantare, nu stiu cum voi rezista...sunt cam cazuta sufleteste
Ica, buna si draga mea, fruntea sus! Sfantul Grigorie , Sfantul tau drag iti va da putere sa treci cu bine si peste aceasta incercare. Nu te teme, roaga-te! Roaga-te si bucura-te ca surioara ta se va indulci de chipul, Harul, pacea Sfantului de acum. Ai nadejde suflet drag! Ai nadejde in dragostea si mijlocirea Maicii Domnului.
Te imbratisez!
Jeni
Reply With Quote
  #72  
Vechi 22.11.2013, 17:55:05
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jennyy Vezi mesajul
Ica, buna si draga mea, fruntea sus! Sfantul Grigorie , Sfantul tau drag iti va da putere sa treci cu bine si peste aceasta incercare. Nu te teme, roaga-te! Roaga-te si bucura-te ca surioara ta se va indulci de chipul, Harul, pacea Sfantului de acum. Ai nadejde suflet drag! Ai nadejde in dragostea si mijlocirea Maicii Domnului.
Te imbratisez!
Jeni
Bine ai venit Jenica eu ti-am simtit lipsa.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #73  
Vechi 22.11.2013, 21:08:17
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Dumnezeu sa o ierte, doamna Ica, si pe Dvs. sa va intareasca!


Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Ieri a plecat spre cele vesnice surioara mea Cornelia, chiar de hramul Sfantului Grigorie Decapolitul. Sa fie o intamplare??? Nu cred, de fapt sunt sigura!
Anul trecut pe 20 nov. Sfantul Grigorie il pregatea pe sotul meu pentru operatia deschisa pe cord. E lesne de inteles ca in acele zile nu am putut fi prezenta la Man.Bistrita sa ajut la hram ca in ceilalti ani. Insa l-am strigat pe Sfantul Grigorie sa vina la Timisoara si sa ma ajute. Azi am fost la Sfanta Liturghie sa multumesc Maicii Domnului care anul trecut impreuna cu Sfantul Luca i-a ajutat pe medici,asistene sa "faca curetenie in inima sotului meu ". Da, sotul meu se simte bine , azi la un an de la operatie! Slava lui Dumnezeu!
Prietenele mele au plecat sambata trecuta la hram sa ajute, iar eu nici in acest an nu am resuit sa plec fiindca surioara mea era pe patul de suferinta.
Putea in orice clipa sa plece la Domnul, dar nu am visat ca usurarea suferintei i-o va aduce sfantul meu drag, chiar de hram.
Multumesc din suflet tuturor celor care v-ati rugat pentru fratele si surioara mea ( sa se vindece respectiv pentru usurarea sufletului lor ).
Dimineata va fi slujba de inmormantare, nu stiu cum voi rezista...sunt cam cazuta sufleteste dar incerc sa ma intaresc doar la gandul ca toate sunt cu voia bunului Dumnezeu! Va imbratisez cu drag, icamilin
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #74  
Vechi 23.11.2013, 03:39:41
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Bine ai venit Jenica eu ti-am simtit lipsa.
Gând la gând, cu bucurie.



În altă ordine de idei, îi transmit și eu condoleanțe dnei Ica Milin. Dumnezeu s-o ierte și s-o odihneasca pe sora dvs., Cornelia. Iar dvs. să vă dea putere să treceți peste toate. Sf. Grigorie Decapolitul să vă ajute, ca întotdeauna.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 23.11.2013, 11:41:56
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta-ne!

Sf. Grigorie Decapolitul să vă ajute, ca întotdeauna.[/quote]

Ieri am condus-o pe ultimul drum pe surioara mea Cornelia. Dumnezeu s-o aseze de-a dreapta LUI, odihneasca-se in pace! Sfantul Grigorie Decapolitul a fost langa mine si mi-a dat putere sa rezist la slujba de inmormantare.
Multumesc de mesajele de compasiune si intarire!
Bunul Dumnezeu, Maica Domnului si toti sfintii dragi sa ne daruiasca multa sanatate, spor in nevointa si mult spor duhovnicesc tuturor!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 23.11.2013 at 11:48:17.
Reply With Quote
  #76  
Vechi 23.11.2013, 21:28:06
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Dumnezeu sa o ierte si sa o aseze in corturile dreptilor!
Reply With Quote
  #77  
Vechi 26.11.2013, 16:13:20
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Ieri a plecat spre cele vesnice surioara mea Cornelia, chiar de hramul Sfantului Grigorie Decapolitul. Sa fie o intamplare??? Nu cred, de fapt sunt sigura!
Anul trecut pe 20 nov. Sfantul Grigorie il pregatea pe sotul meu pentru operatia deschisa pe cord. E lesne de inteles ca in acele zile nu am putut fi prezenta la Man.Bistrita sa ajut la hram ca in ceilalti ani. Insa l-am strigat pe Sfantul Grigorie sa vina la Timisoara si sa ma ajute. Azi am fost la Sfanta Liturghie sa multumesc Maicii Domnului care anul trecut impreuna cu Sfantul Luca i-a ajutat pe medici,asistene sa "faca curetenie in inima sotului meu ". Da, sotul meu se simte bine , azi la un an de la operatie! Slava lui Dumnezeu!
Prietenele mele au plecat sambata trecuta la hram sa ajute, iar eu nici in acest an nu am resuit sa plec fiindca surioara mea era pe patul de suferinta.
Putea in orice clipa sa plece la Domnul, dar nu am visat ca usurarea suferintei i-o va aduce sfantul meu drag, chiar de hram.
Multumesc din suflet tuturor celor care v-ati rugat pentru fratele si surioara mea ( sa se vindece respectiv pentru usurarea sufletului lor ).
Dimineata va fi slujba de inmormantare, nu stiu cum voi rezista...sunt cam cazuta sufleteste dar incerc sa ma intaresc doar la gandul ca toate sunt cu voia bunului Dumnezeu! Va imbratisez cu drag, icamilin
Dumnezeu sa o primeasca in lacasurile cele vesnice.
Acum am aflat de necaz ,intarire sufleteasca si trupeasca sa iti dea bunul Dumnezeu.

Last edited by anita; 26.11.2013 at 16:20:59.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Doar o curiozitate Rusu Tessian Teologie si Stiinta 10 11.02.2011 23:52:24
Doar o intrebare, va rog! Maximovici Generalitati 0 05.06.2008 11:21:08
viata-doar un vis? oni91 Teologie si Stiinta 7 12.02.2008 12:50:00
Doar curioasa Glamorous_witch Generalitati 9 04.12.2007 20:43:01
doar cununie? Z.Lidia Nunta 11 12.10.2007 17:37:34