Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa si Massmedia
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 07.04.2013, 23:15:34
stoicadorina's Avatar
stoicadorina stoicadorina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 154
Implicit

Mi-am făcut și eu blog. Nu din dorința de a mă lăuda. Pot să-mi fac publică activitatea. Ce-i rău în asta? Mi se pare normal să mai știe și alții că nu mi-a ruginit mintea. Și apoi mie îmi place să vorbesc singură și neântrebată(sic!)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 07.04.2013, 23:28:25
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile Salut colega !

Citat:
În prealabil postat de stoicadorina Vezi mesajul
Mi-am făcut și eu blog. Nu din dorința de a mă lăuda. Pot să-mi fac publică activitatea. Ce-i rău în asta? Mi se pare normal să mai știe și alții că nu mi-a ruginit mintea. Și apoi mie îmi place să vorbesc singură și neântrebată(sic!)
Sa fie intr un ceas bun si poate devenim parteneri de "afaceri " !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #23  
Vechi 08.04.2013, 17:53:47
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Eu vad blogurile ca un fel de rezistenta fata de ceea ce ni se promoveaza in special prin TV. Atunci cand toate domnisoarele cu operatii estetice, cu iubiti fotbalisti (si exemplele de non-valoari pot continua), sunt invitate de dimineata pana seara pe toate canalele, fara sa aiba nimic interesant de spus, oamenii (inteligenti) nu au ce sa vada in aceste emisiuni si atunci cauta sa citeasca ce au de spus oamenii capabili care de multe ori se exprima prin intermediul blogurilor.

Imi plac in mod special blogurile crestine, cum sunt cele ale parintelui Savatie Bastovoi, Laurentiu Dumitru, Rafael Udriste, mai sunt si altele. Le consider extrem de folositoare, nu am sentimentul ca pierd timpul citindu-le. Ca sa ai blog trebuie sa ai darul de a impartasi ceva, de a il imbogati cu ceva pe cel ce a ales sa te viziteze. Pe bloguri oamenii isi impartasesc punctul lor de vedere, experienta, cunostintele, tot ceea ce scriu este impregnat de ceva personal, dar lucrurile nu sunt expuse in asa fel incat sa tradeze o intimitate periculoasa.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Intrebari fara raspuns... leonte Sfinti Parinti (Patrologie) 29 05.06.2013 13:15:05
Chip-urile in scoli UNNOOM Stiri, actualitati, anunturi 47 29.11.2012 12:01:53
OZN-urile-pareri TunsDiana Generalitati 145 31.07.2012 22:48:29
BARBAT SI FEMEIE-INTREBARI SI RASPUNSURI SCURTE mdosat Reguli in Biserica 127 01.02.2010 01:30:28