Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.11.2006, 11:40:35
Bucur Bucur is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2006
Mesaje: 2
Implicit

In urma cu 1 an si 6 luni, mai exact in data de 15 mai 2005, cand tata implinea varsta de 57 de ani, parintilor mei le-a ars casa si absolut toata munca de o viata, asta dupa ce investisera foarte multi bani in acea casa (casa parinteasca a tatalui meu).Ar putea cineva sa-mi spuna daca a fost pura intamplare sau blestem? Cu ce au gresit?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.11.2006, 12:40:36
CM CM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2006
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Bucur
In urma cu 1 an si 6 luni, mai exact in data de 15 mai 2005, cand tata implinea varsta de 57 de ani, parintilor mei le-a ars casa si absolut toata munca de o viata, asta dupa ce investisera foarte multi bani in acea casa (casa parinteasca a tatalui meu).Ar putea cineva sa-mi spuna daca a fost pura intamplare sau blestem? Cu ce au gresit?
Intrebarea ta este tipica pentru toat suflarea omeneasca. Nu o lua te rog in nume de rau.
Toata lumea care pateste ceva, doreste sa primeasca un raspuns, daca se poate de la altcineva. Cazul tau este strict personal. Ce te astepti sa ti se raspunda?
Aici nu este clubul de ghicitori, de citit in stele, sau mai stiu eu ce.
Mai ales ca totul este atat de personal. Incerca sa cauti singur raspunsul, numai asa il vei gasi.
Sa zicem putem gasi niste repere de cautare.
Vezi ce insemna coincidentele. Ce s-a intamplat dupa asta. Ce au inteles parintii tai din intamplarea cu pricina, sigur de nedorit. Care a fost efectul ei.
ce s-a intamplat inainte.
Daca este vorba de blestem sau nu, este deosebit de greu de calificat. Intai trebuie exact sa stii ce este un blestem, cum functioneaza el si daca existau prin preajma parintilor tai persoane capabile de asemenea gesturi.
Incearca intai sa te informezi si nu cauta raspunsuri rapide la ghicitori, astrologi, etc, pentru ca in realitate, nu o sa-ti dea nici un raspuns.
Daca pe forum era si vreun Sfant, probabil ca acesta putea "vedea" situatia.
In rest, spor la cautat si numai bine.
Si nu uita: "tot raul spre bine"


Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
o nedumerire myself00 Religia Islamica 11 26.03.2015 16:14:33
o mare nedumerire rog un ajutor clarvazator Intamplari adevarate 23 05.06.2012 12:31:33
Nedumerire, mare nedumerire! ToaderValentin Intrebari utilizatori 16 29.02.2012 00:33:36
nedumerire flr_tavi Nunta 2 18.02.2009 16:10:59
O mare nedumerire Bucur Generalitati 15 04.12.2006 08:33:39