Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.04.2009, 15:51:21
andreidiniasi andreidiniasi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit Va rog din toata inima rugati-va pentru mine !

Buna ziua frati crestini,


Inca din primele randuri vreau sa imi cer scuze .... sunt putin emotionat si nu prea ma pricep la vorbe. Desi am cateva luni decand sunt inregistrat aici pe acest forum, deabea acum mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa postez.
Am sa va spun pe scurt, povestioara mea. Am sa incerc ca sa fiu cat de scurt pot, ca sa nu va plictisesc.

Numele meu este Ciobanu Andrei am 24 de ani si sunt din Iasi. Eram un tanar foarte sanatos, fara nici un fel de probleme grave de sanatate. Asta pana in anul 2006, cand am avut o operatie banala de apendicita. Dupa acea operatie, dupa 2-3 luni am fost diagnosticat cu o infectie a ficatului, si anume Hepatita C. De atunci viata mea s-a schimbat radical.
Dumnezeu a facut minuni asupra mea, si m-a ajutat enorm. Pentru aceasta boala este un tratament, insa doar jumatate din pacienti se vindeca. Dumnezeu a ascultat rugile mele si ale familei mele si am primit acest tratament, anul trecut in luna iulie. Acum sunt in luna a 9a de tratament, si ma rog Domnului si Maicutei Domnului sa imi dea putere si credinta sa merg mai departe. Mai am putin ..... inca 8 saptamani din tratamentul asta si apoi termin. Apoi, vom vedea daca sunt vindecat.

Sunt momente in care sunt foarte speriat, ma cuprinde spaima si teama. Sunt speriat si ma gandesc doar "daca nu ma voi vindeca...." . Am o prietena, cu care sunt impreuna de cand eram la liceu, de aproximativ 5 ani. Ea a fost langa mine si m-a sustinut din prima clipa decand a aflat de boala mea. Se roaga pentru mine si mergem impreuna la Sfanta Liturghie, la Mitropolie la Sfanta Parascheva sau la Sfantul Nectarie. Am niste parinti minunati care au facut si fac sacrificii enorme pentru mine. Nu imi doresc altceva decat sa fiu iar sanatos, sa imi intemeiez o familie si sa imi ajut si eu parintii, pentru ca ei imbatranesc si vreau sa le fiu sprijin si sa nu le mai fac eu probleme cu boala mea.

Va rog din inima, rugati-va si pomeniti-ma si pe mine in rugaciunile Dumneavoastra. va rog mult sa va rugati Bunului Dumnezeu si Maicii Domnului sa ma intareasca in credinta, sa ma intareasca in lupta cu boala , sa ma apere de vrasmas ! Numele meu de botez este Andrei.

Va multumesc din inima !
__________________
Cel mai bun medicament este RUGACIUNEA !
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 12:55:40
Rugati+va si pentru mine! andrutza151 Umanitare 23 11.07.2011 01:08:17
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Umanitare 35 13.09.2009 14:30:48
Va rog, rugati-va pentru mine maniucu Generalitati 28 20.03.2009 14:22:01
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 19:21:53