Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.11.2012, 20:30:21
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de serbanica Vezi mesajul
Din pacate asociatia nu are cont PayPal. As putea sa va dau contul meu personal de PayPal. Cred ca exista posibilitatea ca apoi sa ii pot transfera intr-un cont bancar, nu ? Nu l-am folosit prea mult in acest sens.
contul paypal ar trebui sa aiba deja un cont bancar inregistrat, nu? e un fel de transfer virtual cum ar veni.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.11.2012, 20:32:06
serbanica serbanica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2012
Mesaje: 20
Implicit

verific contul si revin...
Reply With Quote
  #13  
Vechi 22.11.2012, 20:38:58
serbanica serbanica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2012
Mesaje: 20
Implicit

Din pacate din cate observ nu poti adauga un cont curent in paypal din alta tara decat US.

Pentru cei care locuiesc in US si vor sa ajute va pot da un cont prsonal de USD unde se pot trimite banii, urmand sa ii transfer din contul meu in contul asociatiei si ulterior sa fie cheltuiti pentru acelasi scop.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 22.11.2012, 20:45:24
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Ajut si eu,..

Cei care ma cunosc stiu cita durere a ramas in sufletul meu ,de cind a murit Rebecca am adunat multe lucrusoare pe care le-am ingrijit cu mare atentie ,Sunt lucruri curate si bine pastrate ,am mai primit de la citecineva si le-am folosit putin ,sunt in stare bune,as vrea sa le trimit cu mare drag ,dar nu prea imi permit prin posta ca sunt multe si o sa coste mult taxa de posta AM SI JUCARII MAI ALES PAPUSI ,SI INCALTAMINTE ,CU MARE DRAG AS VREA SA LE TRIMIT ,...Poate voi gasi o sursa ,de bani cumva ,dar as vrea o adresa unde sa le expediez ,...daca credeti ca ajutorul meu conteaza ,.....Doamne ajuta
Reply With Quote
  #15  
Vechi 22.11.2012, 20:54:23
serbanica serbanica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2012
Mesaje: 20
Implicit

hai ca m-am lamurit cu paypal.

e totul ok. pot sa imi pun banii din contul de paypal apoi intr-un cont oarecare. cu un comision de 2 euro dar e ok.

deci pt cine e interesat de paypal, adresa de email este catalin.serbanescu@gmail.com

va multumesc si Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #16  
Vechi 22.11.2012, 20:57:47
serbanica serbanica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2012
Mesaje: 20
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Cei care ma cunosc stiu cita durere a ramas in sufletul meu ,de cind a murit Rebecca am adunat multe lucrusoare pe care le-am ingrijit cu mare atentie ,Sunt lucruri curate si bine pastrate ,am mai primit de la citecineva si le-am folosit putin ,sunt in stare bune,as vrea sa le trimit cu mare drag ,dar nu prea imi permit prin posta ca sunt multe si o sa coste mult taxa de posta AM SI JUCARII MAI ALES PAPUSI ,SI INCALTAMINTE ,CU MARE DRAG AS VREA SA LE TRIMIT ,...Poate voi gasi o sursa ,de bani cumva ,dar as vrea o adresa unde sa le expediez ,...daca credeti ca ajutorul meu conteaza ,.....Doamne ajuta
haideti ca verificam cu casa de copii sa vedem cum stau cu nevoile de jucarii si incaltaminte si eventual platim noi costul transportului dvs.

oricum, puteti chiar si dvs sa sunati la ei si daca va spun ca au nevoie, atunci vedem cum facem cu transportul sa le puteti trimite fara sa cheltuiti dvs bani pt asta.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 22.11.2012, 21:06:39
lacrimi's Avatar
lacrimi lacrimi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.02.2009
Locație: LONDON
Religia: Ortodox
Mesaje: 624
Implicit

Ati primit bani prin paypal? Eu tocmai am incercat si mi se spune ca nu ii acceptati. Va rog sa mai verificati o data. Eu vreau sa trimit din UK si din cate stiu se poate oriunde in lume. Multumesc si Doamne ajuta
__________________
"Inima infranta si smerita, Dumnezeu nu o va urgisi..."
Reply With Quote
  #18  
Vechi 22.11.2012, 21:14:10
serbanica serbanica is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.11.2012
Mesaje: 20
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lacrimi Vezi mesajul
Ati primit bani prin paypal? Eu tocmai am incercat si mi se spune ca nu ii acceptati. Va rog sa mai verificati o data. Eu vreau sa trimit din UK si din cate stiu se poate oriunde in lume. Multumesc si Doamne ajuta
cam asta e situatia pe contul meu de paypal. poate trebuie doar EUR sau USD.

PayPal balance: €0.00 EUR
Available balance in EUR (primary): €0.00 EUR
Total balance (all currencies, available and pending) converted to EUR: €0.00 EUR
Currency Total
EUR (Primary) €0.00 EUR
USD $0.00 USD
Reply With Quote
  #19  
Vechi 22.11.2012, 21:28:56
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de serbanica Vezi mesajul
Din pacate asociatia nu are cont PayPal. As putea sa va dau contul meu personal de PayPal. Cred ca exista posibilitatea ca apoi sa ii pot transfera intr-un cont bancar, nu ? Nu l-am folosit prea mult in acest sens.
Da puteti sa-i transferati in contul cu care v-ati inregustrat(cont primar).
Operatia se numeste Withdraw money,iar transferul dureaza 3 zile lucratoare.
Ma bucur ca aveti si cont PayPal,un transfer bancar din alta tara de genul"wire"-instant costa indiferent de suma trimisa,$50.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #20  
Vechi 22.11.2012, 21:36:55
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lacrimi Vezi mesajul
Ati primit bani prin paypal? Eu tocmai am incercat si mi se spune ca nu ii acceptati. Va rog sa mai verificati o data. Eu vreau sa trimit din UK si din cate stiu se poate oriunde in lume. Multumesc si Doamne ajuta
Ce iti zice mai exact? Nu ar trebui sa fie nici o pb.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
TRIODUL - Perioada pocaintei! geo.nektarios Pocainta 303 22.03.2015 22:12:29
Parinti si copii, in aceeasi casa dorinastoica14 Intrebari utilizatori 18 07.12.2012 15:27:26
Casa ateilor si casa noastra Man Teo Alte Religii 7 04.09.2011 01:54:53
Traditia in perioada intertestamentala BenHur Despre Sfanta Scriptura 2 24.11.2010 13:23:49
Emisiuni din preajma sarbatorilor! Firuflorin82 Biserica Ortodoxa si Massmedia 33 23.04.2009 11:38:27