Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 16.09.2011, 09:10:12
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Daca statul american e crestin , trebuie sa-i aplaud gravele erori de politica externa ? (ca alea interne nu ma intereseaza) Termina cu prostiile.
din ce spuneti ,cred ca va pricepeti cu siguranta la ..."politica externa a SUA " !
va felicit !

apropo,ce varsta aveti ?
Reply With Quote
  #52  
Vechi 16.09.2011, 18:21:33
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Nu cred ca e inteleapta si crestineasca atitudinea unora de a da cu pietre in SUA, singura putere mondiala, care se straduieste (cu erorile omenesti de rigoare si inevitabile ) sa tina in frau o lume agitata !
Io nu v-as dori sa apucati vremea cand sua nu o sa mai poata tine in frau Lumea,pentru ca asta va insemna razboi mondial,iarasi !
Dragul meu, a cazut cel mai puternic imperiu pe care l-a avut vreodata lumea: IMPERIUL ROMAN si a fost inlocuit. Acum a venit randul SUA sa cada si o alta putere sa o inlocuiasca. Ce, lumea sta intr-o tara si acesta este SUA? Asta vor americanii sa credem, dar nu este deloc asa. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #53  
Vechi 17.09.2011, 20:03:47
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
Dragul meu, a cazut cel mai puternic imperiu pe care l-a avut vreodata lumea: IMPERIUL ROMAN si a fost inlocuit. Acum a venit randul SUA sa cada si o alta putere sa o inlocuiasca. Ce, lumea sta intr-o tara si acesta este SUA? Asta vor americanii sa credem, dar nu este deloc asa. Doamne ajuta!
Tocmai bine ai subliniat ,si mersi pentru ajutorul dat : DA, Lumea asa cum e ea acum, STA intr-o tara cum e SUA !!!
Fara acest punct de sprijin, lumea geo-politica actuala s-a prabusi ca un castel din carti de joc !!!
Reply With Quote
  #54  
Vechi 17.09.2011, 20:46:50
codana's Avatar
codana codana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.06.2008
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit salut,stefan florin

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
Dragul meu, a cazut cel mai puternic imperiu pe care l-a avut vreodata lumea: IMPERIUL ROMAN si a fost inlocuit. Acum a venit randul SUA sa cada si o alta putere sa o inlocuiasca. Ce, lumea sta intr-o tara si acesta este SUA? Asta vor americanii sa credem, dar nu este deloc asa. Doamne ajuta!
sau altfel spus:sic transit gloria mundi
__________________
Ioan,3.16;1Corinteni,13.4-7
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Corneliu Zelea Codreanu – 13 septembrie – 111 ani de la naștere colaps Generalitati 61 17.10.2017 16:00:44
Concertul Marduk de pe 5 Septembrie SyntheticBlack Generalitati 48 28.08.2012 13:10:51
Actul pacatos al lui Adam si Eva zzzzzz Generalitati 34 04.09.2011 19:11:04
2 septembrie- Ziua trecerii la cele vesnice a parintelui Serafim Rose costel Stiri, actualitati, anunturi 32 06.09.2010 16:36:18
Muntele Athos 18 septembrie microbuz 0745395777 vivaturism Stiri, actualitati, anunturi 0 18.08.2008 09:58:41