Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 27.08.2010, 19:36:46
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TreciLaRugaciune Vezi mesajul
A fi roman o rusine? Rusine imi era daca eram American si traiam intr-o tara vicleana, sa omor oameni nevinovati pentru bani si putere, sa manipulez toata planeta cu tot felul de faradelegi si desfranari, cum si o mare parte dintre Romani este manipulata. Atunci imi era rusine. Nu ROMAN DOMNE, care am fost BINECUVANTAT cu cel mai mare lucru posibil pe aceasta planeta, sa fiu Nascut intr-o tara Ortodoxa care a fost plina de sfinti si inca este, si a fost condusa de oameni credinciosi si sfinti.
Si atunci ce cauti bei Binecuvintatule in Irak si Afganistan? de ce-ti trimiti fii acolo sa fie partasi la crima sinistra asupra umanitatii care zilnic are loc.

Chiar si Hristos te-a avertizat ca o sa suferi amarnic daca ataci pe cei mai saraci dintre saracii lumii, pe copii, femei si batrini saraci si nevinovatisi si ca astfel DAI IN EL! ! !.

Cele 10 000 000 de avorturi din tara nu sunt nimic pe linga pacatul asocierii cu antihristul impotriva oamenilor sarmani dar cu DEMNITATE si curati la suflet!
Reply With Quote
  #62  
Vechi 27.08.2010, 19:43:06
pstdgt pstdgt is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Mesaje: 4
Implicit

Fiti cu speranta ..... uitati semnul....
Attached Images
File Type: jpg mon-dieu.jpg (32,5 KB, 5 views)
Reply With Quote
  #63  
Vechi 27.08.2010, 20:24:59
Ostasul's Avatar
Ostasul Ostasul is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.05.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 58
Implicit

Nu este rusine sa fii roman, este rusine sa fii neom!
__________________
Mi-e prieten Platon, dar mai prieten mi-e adevarul – Amicus Plato sed magis amica veritas
Reply With Quote
  #64  
Vechi 27.08.2010, 20:42:04
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

As tinde sa spun ca nu mi-e rusine ca sunt roman.
Pana de curand eram chiar mandru ca sunt roman ... mi-a mai trecut.
Mandria sau rusinea de a fi roman nu are valoare aici in tara.
Du-te afara si striga ca esti roman si ai sa vezi cum se uita lumea la tine.
Eu am patit-o la Londra.
Eram cu cativa prieteni si am vrut sa facem poze cu un politist londonez.
Tipul a fost foarte amabil. Pana cand ne-a intrebat: sunteti ilalieni, spanioli?
Nu, suntem romani ... aproape ca nici nu a mai vrut sa faca poza cu noi.
"I-a cazut fata" cum se spune.
Reply With Quote
  #65  
Vechi 27.08.2010, 20:53:07
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
As tinde sa spun ca nu mi-e rusine ca sunt roman.
Pana de curand eram chiar mandru ca sunt roman ... mi-a mai trecut.
Mandria sau rusinea de a fi roman nu are valoare aici in tara.
Du-te afara si striga ca esti roman si ai sa vezi cum se uita lumea la tine.
Eu am patit-o la Londra.
Eram cu cativa prieteni si am vrut sa facem poze cu un politist londonez.
Tipul a fost foarte amabil. Pana cand ne-a intrebat: sunteti ilalieni, spanioli?
Nu, suntem romani ... aproape ca nici nu a mai vrut sa faca poza cu noi.
"I-a cazut fata" cum se spune.
Ti-ai mai sters un pacat : MANDRIA !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #66  
Vechi 27.08.2010, 20:57:30
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Ti-ai mai sters un pacat : MANDRIA !
As prefera sa fiu mandru, dar sa stiu ca tara mea este respectata.
Reply With Quote
  #67  
Vechi 27.08.2010, 21:03:07
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
As prefera sa fiu mandru, dar sa stiu ca tara mea este respectata.
Ca sa fie respectata , mai intai sa invatam s-o respectam , necerand altora ce noi nu prea facem !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #68  
Vechi 27.08.2010, 21:05:08
Ostasul's Avatar
Ostasul Ostasul is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.05.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 58
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Ca sa fie respectata , mai intai sa invatam s-o respectam , necerand altora ce noi nu prea facem !
Asta e, sa facem fiecare ceva pentru tara aceasta care ne ingaduie- ai dreptate!
__________________
Mi-e prieten Platon, dar mai prieten mi-e adevarul – Amicus Plato sed magis amica veritas
Reply With Quote
  #69  
Vechi 27.08.2010, 21:22:05
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
Dupa ce mai nou un spion roman care era diplomat a fost prins in Rusia se pare ca Romania a ajuns cam la acelasi nivel cu Iranul sau Israelul.
O tara condusa de niste inselati de draci care pericliteaza pacea in regiunea de aci,dar si pacea mondiala.
(Romania e stat NATO).
In conditiile actuale e o rusine sa te numesti roman.
Sfantul Stefan cel Mare,Mihai Viteazul,Mircea cel Batran nu prea cred ca se numeau romani.
Sfantul Stefan se numea probabil moldovean iar Mihai Viteazul,Mircea cel Batran munteni probabil.
Chiar denumire de roman care se aseamana cu cea de cetatean al imperiul Roman e o rusine daca ne aducem aminte de imperiul Roman si de faptele dracesti pe care dracii inselau pe unii sa le faca acolo:
imparatul acestui imperiu era cinstit deobicei ca un zeu,oamenii erau inselati de draci sa stea sa se distreze privind cum prizonierii de razboi se omoara intre ei (luptele cu gladiatori),exista pare-se si niste orgii pe post de petreceri si cate si mai cate (ca de exemplu razboaiele de jefuire a altor popoare).
Cand vom scapa de actualul guvern + presedinte+ partid majoritar poate ar fi cazul ca denumirea tarii noastre sa fie schimbata in Dacia si sa inceapa sa militeze pentru pace iar nu sa umble dupa inselarea dracilor sa incerce sa provoace conflicte.
Prietene Vlad Tepes a fost unul dintre primii spioni cu acte in regula a Valahiei si se poate spune ca si al Romaniei fiindca astazi nu mai exista astfel de granite. Vlad Tepes de unul singur s-a infiltrat in tabra otomana pt al asasina pe sultan si nu fiindca ar fi avut ceva personal cu acesta deoarece isi respecta dusmanii ci pt poporul sau. Asa se explica multe ofensive cu succes ale acestui domnitor, deoarece se presupune ca recurgea adesea la spioni intrucat el fiind crescut la curtea sultanului cunostea bine limba acestora si a se pare ca a pus si bazele unui serviciu de spionaj mai medieval dar tot serviciu de spionaj era in fine. Asa isi explica anumiti istorici faptul ca acest domnitor era adesea bine pregatit impotriva unei ofensive, desi otomanii cata frunza cata iarba erau mai numerosi dar il si urau, si de aici si multele sale victorii ca si astazi numele i-a ramas legenda chit ca nu este adevarata sa legenda. Faptul ca Vlad Tepes era un maestru al deghizarii este si unul dintre factorii ce au dus mai tarziu la mitul caci chipurile vampirii pot trece nevazuti. Una peste alta Vlad Tepes daca si-ar fi vazut inainte de toate de propriile interese ar fi ramas la curtea sultanului s-au s-ar fi convertit la islamism asa cum a facut-o de altfel fratele sau dar nu el a venit ca domnitor al Valahiei chit ca asta a insemnat o viata plina de nelinisti traita printre tradatori, lucru de care voievodul era constient dar a acceptat sa traiasca astfel pt a-si face datoria fata de neam si de popor, deoarece la vremea aceea oamenii mai faceau si ceea ce trebuia facut si nu numai ceea ce le convenea.
Reply With Quote
  #70  
Vechi 27.08.2010, 21:36:57
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Dar faptul ca anumite agenturi straine mai exact ruse se pare ca ar fi starnit revolutia asta iti spune ceva ? Dar de faptul ca anumite cadavre de la revolutie au ramas neidentificate pana in ziua de astazi ce spui ?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
vreau sa ma spovedesc dar imi e rusine patricia2006 Generalitati 125 20.07.2012 15:17:07
Sa nu ne fie rusine cu nimeni! Laura19 Generalitati 47 13.04.2012 02:23:50
Preotul roman omnipod Preotul 21 09.03.2012 20:52:15
Rusine! Legionarul Generalitati 57 13.01.2011 18:24:40