Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 27.10.2008, 22:06:03
Carine Carine is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.04.2008
Mesaje: 99
Implicit

Cu tristete revin pe acest forum pentru a va spune ca m-am despartit de acel baiat care avea ca singur defect faptul ca e musulman... A fost ceva minunat, langa un om care ma respecta si avea o inima atat de buna. Din fericire as zice eu, la propunerea mea de a ramane impreuna doar asa de dragul de a avea pe cineva care sa ofere afectiune, el a zis NU, pentru ca pe el nu-l intereseaza aventurile! Uite un om de admirat. In rest, consider ca e mai bine asa pentru ca nu eram pregatita pentru o suferinta si mai mare care inevitabil ma astepta....Acum am ramas singura, singura cu Dumnezeu.
Doamne ajuta!
  #22  
Vechi 27.10.2008, 22:41:11
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carine Vezi mesajul
Cu tristete revin pe acest forum pentru a va spune ca m-am despartit de acel baiat care avea ca singur defect faptul ca e musulman... A fost ceva minunat, langa un om care ma respecta si avea o inima atat de buna. Din fericire as zice eu, la propunerea mea de a ramane impreuna doar asa de dragul de a avea pe cineva care sa ofere afectiune, el a zis NU, pentru ca pe el nu-l intereseaza aventurile! Uite un om de admirat. In rest, consider ca e mai bine asa pentru ca nu eram pregatita pentru o suferinta si mai mare care inevitabil ma astepta....Acum am ramas singura, singura cu Dumnezeu.
Doamne ajuta!
Acum un an si eu am facut acelasi pas. M-am despartit de cineva doar pentru ca era catolic si pentru ca nu era roman. Si inca imi este dor de el. Dar, cu Dumnezeu inainte! Faca-se Voia Sa!
  #23  
Vechi 28.10.2008, 11:38:56
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

Dumnezeu le aranjeaza pe toate.Cred ca trebuie sa ne lasam mai mult in voia Lui si sa nu ne mai gandim atat de mult ce sa facem.Toate vin de la sine.
__________________
[COLOR=#1f5e83][/COLOR]
  #24  
Vechi 12.01.2009, 13:35:18
Alexandra-Ioana Alexandra-Ioana is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.11.2007
Mesaje: 91
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carine Vezi mesajul
si apoi eu mai stiu un lucru: "Femeia credincioasa mantuieste si barbatul necredincios"
"Căci, ce știi tu, femeie, dacă îți vei mântui bărbatul? Sau ce știi tu, bărbate, dacă îți vei mântui femeia? " 1 Corinteni 7:16.
  #25  
Vechi 12.01.2009, 14:20:39
Florentina75 Florentina75 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.08.2007
Mesaje: 24
Implicit Re:

Adevarat este ca femeia credincioas mantuieste barbatul necredincios dar... oare ai sa poti sa faci asa ceva????/
Ai curaj sa-ti risti mantuirea .... daca nu reusesti sa-l schimbi ce te faci????? Din cate stiu eu , nu am auzit prea des de musulmani care sa renunte la credinta lor... dar poate, poate...
Si sa-ti mai spun ceva, eu am o ruda care a fost la sectanti si in final s-a casatorit cu un ortodox, au facut cununia religioasa la noi si ea a zis ca acum este ortodoxa, dar... apucaturile au ramas tot de la sectanti.... aceeasi biblie, aceleasi obiceiuri... deci...
Roag-o pe Maica Domnului sa te ajute si ai sa vezi ca ai sa primesti raspuns grabnic...
Spor la rugaciune !
  #26  
Vechi 20.02.2009, 18:57:28
viscu viscu is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.02.2009
Mesaje: 14
Implicit Musulmanii

Islamul este al lui allah,este o credinta in dumnezeul lor care nu este mintuitor.Deci daca ajungeti la o intelegere in privinta religiei atunci nimic sa nu va impiedice.Oricum unde este dragoste totul este.S-au ti-ar convenii dupa ce-i daruiesti un copil s-au citi va voii domnul sa fi a 2,3 etc sotie,ca la ei asa este.Ei vad femeia ca pe o marfa pe care sa o poata schimba cind vor.Doamne ajuta.
  #27  
Vechi 20.02.2009, 20:04:48
alx alx is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Mesaje: 221
Implicit

E incredibil cum se poate schilodi lumea.
Sunteti ceea ce ganditi si faceti.
In razboi si dragoste e permis orice. (judecati ca atare)

Au ajuns oameni sa puna cele mai felurite bariere intre ei, prea multe arficiale.
Dragostea autentica nu cunoaste bariere, limite.

Sunt copii care mor pentru ca parintii nu accepta sange/organe de la persoane de alta religie/culoare a pielii/alta bariera artificala/etc. Asemenea persoane pretuiesc Viata? Nici pe departe, sunt iresponsabile si salbatice.
  #28  
Vechi 20.02.2009, 20:54:58
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Crezi ca Il superi pe Dumnezeu daca esti casatorita cu un musulman?Numai sa va intelegeti,sa nu va contraziceti si sa exista dragoste.Daca incepeti sa va contraziceti de la religie atunci nu mai e bine.
  #29  
Vechi 05.06.2009, 22:12:49
vlad90's Avatar
vlad90 vlad90 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.05.2009
Locație: Rivulus Dominarum
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit

Cea mai mare prostie ca o persoana sa se casatoreasca cu o alta persoana de religie musulmana. Sunt cei mai rai de pe pamant!
  #30  
Vechi 13.07.2009, 17:10:51
qwerty511 qwerty511 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.06.2009
Mesaje: 2
Implicit Treziti-va

Atat pot sa spun, citind cele scrise de anumite persoane aici....TREZITI-VA DIN EVUL MEDIU !
Este pacat ca se interpreteaza gresit esenta religiei. Poate ca intr-o zi se va ajunge insa la....adevar !
Credeti ca e important daca esti catolic, musulman, hindus, etc ? Nu va dati seama ca negand din start si aruncand cu noroi in oameni se produce si mai muta dezbinare decat ezista deja ?
Ganditi-va la cele scrise de Eminescu: "...Religia, o fraza de dansii inventata..." si mai ganditi-va ca religiile trebuie sa UNEASCA oamenii...nu sa-i dezbine !!!
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
casatoria ortodoxa- musulman simona_fidela Nunta 4 15.05.2012 20:01:17
Musulman casatorit religios la Catedrala Dia20_diana Religia Islamica 4 14.11.2010 01:22:44
casatoria crestin-musulman ellysgiulia Despre Vecernie 254 15.10.2010 18:42:44
nunta crestina catalinabalhui Nunta 6 05.09.2010 12:02:08