Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #641  
Vechi 11.11.2014, 14:48:56
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

In concluzie- sa ne ajutam Dumnezeu sa votam asa cum ne dicteaza constiinta!

Personal nu stiu cu cine am sa votez in turul doi. Desi ca optiune politica prefer social-democratia, prin marile fapte de coruptie patronate de PSD in special dupa 1996, cred ca acest partid este astazi departe de a fi unul intradevar social-democrat, ci doar o gasca de hoti, asa cum sunt astazi toate partidele politice romanesti.

Am simpatizat cu politica PDSR-ului pe timpul lui Nicolae Vacaroiu, insa când am vazut ce hotii a patronat PSD-ul in timpul lui Adrian Nastase (aroganta acestuia fiind criticata si de Ion Iliescu), nu cred ca astazi PSD-ul mai poate reprezenta intradevar un partid de stanga si o optiune social-democrata (asa cum social-democratia a inregistrat un mare succes in Suedia de exemplul) in Romania!
  #642  
Vechi 11.11.2014, 15:02:13
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit Președintele găinarilor!

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Duhovnicul meu nu cred ca o sa imi spuna cu cine sa votez ,dar trebuie sa imi fac datoria.
Fă-ți dragă datoria și votează-ți Pontiacool, fiindcă o să fie președintele tutuor găinilor negre și al tuturor vrăjitoarelor roșii! Votați pe mata-Harry Pontter!.. președintele găinar uns cu toate blestemele. Până și regele țiganilor a îndemnat ca toți milogii să aleagă mitomanul plagiator și prefăcut fiindcă iată: au de la cine învăța meserie. :))))))

Păi dacă v-a dat mereu să iasă ai lui și ați primit toate mitele și pomenile electorale, voi credeți că o să vă mai dea din postura de președinte? N-o să vă mai dea așa că țineți-l premier dacă v-a dat bani pentru culte și precis o să vă mai dea!.. tot din banii noștrii da' luându-și tainul cel mai gros! :))))))))

Dacă-l faceți președinte pe Ponta o să vedeți voi cum Tăriceanu o să vă ia că de unde să dea cineva fără să vă ia?!?
Deci țineți-l premier pe Ponta votând pe Iohannis! :)))))))))

Last edited by vsovivivi; 11.11.2014 at 15:15:07.
  #643  
Vechi 11.11.2014, 15:55:51
Corinusha's Avatar
Corinusha Corinusha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2009
Locație: Mures
Mesaje: 1.231
Implicit

^ asta suna bine :))

Oficial, eu personal voi vota cu Iohanis. De ce? Pentru ca stiu Ponta ce poate sa faca, in functii sus puse in stat, pe cand Iohanis nu stiu ce poate sa faca in functii sus puse in stat; stiu ce a facut ca primar, si nu vad prea multe minusuri prin Sibiu. Voi vota o Romanie a lucrului bine facut de data asta. Nu imi mai anulez votul. (cat de bine facut va fi, nu stiu, dar prefer sa risc cu asta decat cu ponta)
Cat despre Ponta, mie personal nu imi inspira incredere DELOC si mi-e antipatic de cand l-am vazut prima data; pana acum nu m-am inselat in privinta oamenilor, sper sa ma ajute Dumnezeu sa nu ma insel nici acum si chiar sa aleg raul mau putin rau.

In plus, m-a oripilat total treaba cu bisericile care fac campanie electorala si conving (da, da, posibil ca multi sa-i aculte ca deh, fac asultare de preot/duhovnic/inaltpreasfintit etc.) oamenii sa il voteze pe Ponta, cel care va ramane in veci cunoscut ca doctor PLAGIATOR.

\:offtopic - asa pot sa-mi dau si eu si oricine doctoratul - copiez ca nebuna tot ce prind; nu cred ca era asa greu sa puna note de subsol si sa scape de titulatora de plagiator \:off topic incheiat.
__________________
Zambeste, maine poate fi mai rau.
Iarta, maine poate ai tu nevoie de iertare.
Iubeste si nu astepta nimic in schimb.
Daruieste si vei primi la randul tau.
Traieste ca si cum ar fi ultima ta zi de viata.
  #644  
Vechi 11.11.2014, 16:25:38
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

Practic voi, cei nehotărâți până acum, decideți cine va fi președinte.
  #645  
Vechi 11.11.2014, 16:29:05
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
Practic voi, cei nehotărâți până acum, decideți cine va fi președinte.
Iata ca s-au gasit si vinovatii
  #646  
Vechi 11.11.2014, 17:00:27
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.236
Implicit

...sau merituoșii, după caz.
  #647  
Vechi 11.11.2014, 18:02:41
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit Ortodocșii votează Iohannis!

Opriți ciuma roșie cântând așa!

Opriți păcăliciul mitoman limbut și bolnav de Logoree diareică!
Chiar nu vedeți cât e de ipocrit? Hai opriți-l cântând așa!

Opriți E-bolnavul la cap de unire cu toți corupții și toate gunoaile CA SĂ-L PARVINĂ ȘI SĂ-I ASIGURE SPATELE ȘI SĂ LUPTE EI PENTRU EL da' se dă exclusivist, se dă serios! Hai opriți-l cântând așa!

Ortodocșii nu votează ciumetele roșu!
Opriți ciuma roșie!.. și nu vă corciți cu ea ca 'părinții voștrii'!

Last edited by vsovivivi; 11.11.2014 at 18:05:05.
  #648  
Vechi 11.11.2014, 19:14:09
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Dom' le da' aveti o obsesie nu gluma cu comunistii! Bun- am inteles ca Iohannis are unele calitati fata de Ponta, am inteles ca este mai serios, este posibil sa-l votez, da' sa mai spuneti acuma in 2014 ca ala e comunist mi se pare cam ridicol!
  #649  
Vechi 11.11.2014, 19:16:30
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristianR Vezi mesajul
...sau merituoșii, după caz.
Sau merituosi, da. Doamne ajuta!
  #650  
Vechi 11.11.2014, 19:17:08
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

In alte topicuri am incercat sa analizez cat mai obiectiv cu putinta ce a facut bun si rau regimul comunist in Romania, daca vreti discutam oricand ce a insemnat din punct de vedere istoric, economic si social regimul comunist in Romania si in lume, dar haideti sa nu amestecam niste lucruri care nu prea au legatura!
Subiect închis