Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #681  
Vechi 11.01.2023, 22:41:05
Madalina2504 Madalina2504 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.01.2023
Mesaje: 1
Implicit Minune Sf. Nectarie

Bună ziua, numele meu este Mădălina si vreau sa poveste și eu cum a apărut Sfântul Nectarie în viata mea și cum m-a ajutat. După ce in anul 2017 m-am căsătorit cu sotul meu am vrut sa mai așteptam puțin pana vom avea primul copil. Abia în 2019 ne-am decis ca a ve it vremea. Am rămas însărcinată imediat doar ca pe la 10 săptămâni am pierdut sarcina. Atunci când doctorul mi-a zis ca pare a fi o problema am început sa citesc acatistul Sfântului Nectarie și pe cel al Sfintei Cuvioasei Parascheva. Am mai rămas la scurt timp iar însărcinată si de data aceasta am pierdut din nou sarcina. Într-o zi în timp ce eram la birou vad o carte pe care am văzut-o de foarte multe ori pana atunci doar ca nu am deschis-o niciodată, era "Minunile Sfântului Nectarie". Am citit-o cu sufletul la gura pe toată și m-am regăsit în multe din poveștile de acolo. M-a ajutat Dumnezeu sa ajung și la mănăstirea Radu Vodă acolo unde m-am încărcat cu tot ce se poate mai bun și mai frumos și am simțit cu adevărat ca Sfântul Nectarie ma ajuta și are grija de mine și de familia mea. Atunci am făcut și promisiune ca pe copilul meu îl/o va chema Nectarie/Nectaria. Am mai pierdut o sarcina dar cumva nu îmi pierdeam speranța, am continuat sa ma rog. Pe 29 ianuarie 2021 am aflat ca sunt însărcinată din nou. Au urmat 9 luni de frica, stres. Doctorii îmi spuneau ca este mai mica decât trebuie, ma speriam foarte tare și de fiecare data ma rugam Sfântului Nectarie, Sfintei Cuvioase Parascheva, Sfântului Stelian, Sfintei Fecioare Maria, Sfinților părinți Ioachim și Ana, Sfântului Efrem cel nou și Domnului nostru Iisus Hristos. Și m-au ajutat mereu, pe data de 21 septembrie 2021 s-a născut minunea mea mica, Nectaria, cu greutatea de 3100 g și perfect sănătoasă, chiar dacă doctorul meu a văzut la ecograf ca ar avea chiar si 2300 g. Îți mulțumesc din suflet Sfinte Nectarie ca ai grija de familia mea și mai ales de minunea mea.
Reply With Quote
  #682  
Vechi 12.01.2023, 01:48:19
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Bine ati venit, Madalina2504!

Sa va traiasca minunea Nectaria!

Spune-ne si despre botez, despre primirea ei in Imparatia lui Dumnezeu.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #683  
Vechi 12.01.2023, 13:29:14
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Carevasazica doamna Madalina, dumneata prin multe rugaciuni mai ales catre sf. Nectarie, pastrandu-ti speranta nadajduind in Domnul si sfintii Sai ai adus pe lume o fetita-minune, Nectaria si 3 ingerasi frati+sore mai mari care precis se roaga in Cer sa va iubiti. Frumoasa poveste de viata reala ortodoxa. Multumim ca ne-ai destainuit cele ascunse ale vietii tale spre folos duhovnicesc si zidire de credinta, nadejde, speranta, indelunga rabdare si insistenta in cerere.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.01.2023 at 15:44:44.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
ana

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
minunile de azi florintoro Intamplari adevarate 6 15.08.2021 01:03:20
minunile sf. nectarie cosmin_82 Intamplari adevarate 140 17.04.2020 06:26:54
Minunile lui Iisus Florin Liviu Generalitati 24 21.01.2011 22:47:33