Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.07.2012, 12:21:40
andreizisgigi andreizisgigi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Implicit Biserica de la Drăgănescu

Am căutat în thread-urile existente, răspunsul la întrebarea mea, însă aș vrea să știu dacă altcineva deține informații suplimentare. Aș dori să știu în ce zile este deschisă pentru vizitat biserica de la Drăgănescu pictată de părintele Arsenie. M-ar interesa intervalul orar.

Din câte am înțeles ar fi deschisă sâmbătă și duminică de dimineață, de la ora 7. Aveți idee până când este deschisă, sau dacă sunt și alte zile în care se poate vizita?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.07.2012, 23:01:14
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreizisgigi Vezi mesajul
Am căutat în thread-urile existente, răspunsul la întrebarea mea, însă a vrea să tiu dacă altcineva deine informaii suplimentare. A dori să tiu în ce zile este deschisă pentru vizitat biserica de la Drăgănescu pictată de părintele Arsenie. M-ar interesa intervalul orar.

Din câte am îneles ar fi deschisă sâmbătă i duminică de dimineaă, de la ora 7. Avei idee până când este deschisă, sau dacă sunt i alte zile în care se poate vizita?
Este deschisa Duminica la SF.LITURGHIE.Daca cineva organizeaza pelerinaj cu autocar si are posibilitatea sa ia inainte legatura cu preotul a veni si va deschide special in orice zi.
__________________
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
biserica catolica versus biserica ortodoxa sovidiu Biserica Romano-Catolica 36 09.06.2013 00:58:51
Biserica pictata de Arsenie Boca din Draganescu cristeaalin Intrebari utilizatori 6 14.03.2012 03:15:42
PATRU ZILE DESPRE DRAGOSTE: Drăgănescu - Oașa - Ponor - Prislop - Făgăraș laurschepsis Pelerinaje la locuri Sfinte 0 04.09.2011 00:56:10