Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.02.2011, 16:51:45
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit Minciuna si viclenia

Cei mai rai oameni de pe Pamantul asta sunt oamenii vicleni si mincinosi. Daca as putea i-as extermina pe toti astia.
Sa nu aveti incredere in nimeni pe lumea asta in afara de parintii vostrii. Prietenii.....doar pana la usa, atat! Astia vicleni si mincinosi sunt mai rai decat criminalii ca aia poate au ucis intr-un moment de furie dar astialalti o fac in mod constient.
Doamne!!! Niumiceste-i pe toti astia si nu-i mai lasa ,Doamne, sa se nasca pe lumea asta.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.02.2011, 16:53:26
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Cei mai rai oameni de pe Pamantul asta sunt oamenii vicleni si mincinosi. Daca as putea i-as extermina pe toti astia.
Sa nu aveti incredere in nimeni pe lumea asta in afara de parintii vostrii. Prietenii.....doar pana la usa, atat! Astia vicleni si mincinosi sunt mai rai decat criminalii ca aia poate au ucis intr-un moment de furie dar astialalti o fac in mod constient.
Doamne!!! Niumiceste-i pe toti astia si nu-i mai lasa ,Doamne, sa se nasca pe lumea asta.
Doamne,iarta-i pe ei si pe noi, cu toata nevrednicia noastra!

El cel de azi sunt eu cel de maine...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 21.02.2011, 17:30:59
Just_Me Just_Me is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2011
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Cei mai rai oameni de pe Pamantul asta sunt oamenii vicleni si mincinosi. Daca as putea i-as extermina pe toti astia.
Sa nu aveti incredere in nimeni pe lumea asta in afara de parintii vostrii. Prietenii.....doar pana la usa, atat! Astia vicleni si mincinosi sunt mai rai decat criminalii ca aia poate au ucis intr-un moment de furie dar astialalti o fac in mod constient.
Doamne!!! Niumiceste-i pe toti astia si nu-i mai lasa ,Doamne, sa se nasca pe lumea asta.
Cred ca ai gresit forumu'
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.02.2011, 18:02:10
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Just_Me Vezi mesajul
Cred ca ai gresit forumu'
Nu cred!!!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.02.2011, 18:03:34
dianagroza's Avatar
dianagroza dianagroza is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2010
Locație: Iasi, Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 714
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Cei mai rai oameni de pe Pamantul asta sunt oamenii vicleni si mincinosi. Daca as putea i-as extermina pe toti astia.
Sa nu aveti incredere in nimeni pe lumea asta in afara de parintii vostrii. Prietenii.....doar pana la usa, atat! Astia vicleni si mincinosi sunt mai rai decat criminalii ca aia poate au ucis intr-un moment de furie dar astialalti o fac in mod constient.
Doamne!!! Niumiceste-i pe toti astia si nu-i mai lasa ,Doamne, sa se nasca pe lumea asta.
Imi pare rau sa va zic, dar faceti precum fariseul...
Va cereti osanda?
__________________
AMIN! Intru Imparatia Ta cand vei veni, pomeneste-ne pe noi Doamne, cand vei veni intru Imparatia Ta!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.02.2011, 18:11:28
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dianagroza Vezi mesajul
Imi pare rau sa va zic, dar faceti precum fariseul...
Va cereti osanda?
Right,asa cum a zis Diana...acum faci ca fariseul dar sa te intreb ceva:cu ce suntem noi mai presus de animale?faptul ca avem liber arbitrul,daca omul vrea sa fie mincinos si viclean asta e partea a doua...nu trebuie sa te exteriorizezi aici pe forum doar ca ai avut de a face recent cu asemenea persoane.Si eu intalnesc foarte multi dar stii ce zic?"Doamne binecuvinteaza-i"nu e spre lauda ci spre exemplu ca sa intelegi ce este ortodoxia adica iubirea lui Hristos impartasita tuturor si crestini si pacatosi.Acum semeni mai degraba cu fiul cel mare din pilda fiului risipitor care ii cere socoteala lui Dumnezeu pentru asemenea lucuri.Cum poti sa spui asa ceva?
Reply With Quote
  #7  
Vechi 21.02.2011, 18:13:31
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Question pentru maria40

Am o nelamurire...care este scopul acestui thread??
Reply With Quote
  #8  
Vechi 21.02.2011, 18:13:38
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Cei mai rai oameni de pe Pamantul asta sunt oamenii vicleni si mincinosi. Daca as putea i-as extermina pe toti astia.
Sa nu aveti incredere in nimeni pe lumea asta in afara de parintii vostrii. Prietenii.....doar pana la usa, atat! Astia vicleni si mincinosi sunt mai rai decat criminalii ca aia poate au ucis intr-un moment de furie dar astialalti o fac in mod constient.
Doamne!!! Niumiceste-i pe toti astia si nu-i mai lasa ,Doamne, sa se nasca pe lumea asta.
Dacă e să-i exterminăm pe mincinoși, n-ar mai supraviețui nimeni.

Îl citez pe Iisus, ”Acela care e fără de păcat, să arunce primul piatra.” Dacă ești desăvârșită, du-te să-i exterminezi pe mincinoși și vicleni.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 21.02.2011, 18:23:08
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de o nestiutoare_ Vezi mesajul
Am o nelamurire...care este scopul acestui thread??
Scopul acestiu thread este unul de a stresa oamenii de la treburi importante ca sa ii explice domnisoarei ca treaba nu sta asa.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 21.02.2011, 18:30:29
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padrevicentiu Vezi mesajul
Scopul acestiu thread este unul de a stresa oamenii de la treburi importante ca sa ii explice domnisoarei ca treaba nu sta asa.
Da, aveti dreptate. Iertati-ma, ca v-am facut sa va intrerupeti de la treburile dvs.
Ma duc si eu la ale mele treburi......sa-mi termin declaratiile ca am scadenta la ele.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Viclenia cea mai mare e a celor care se dau mai ortodocsi ca toti Ekaterina Morala Crestina 0 29.08.2012 19:56:24
Minciuna Sanduu Generalitati 2 07.04.2012 23:19:55
Despre viclenia sectantilor georgel23c Secte si culte 3892 03.10.2011 11:49:18
Nervul laringial si viclenia lui Richard Dawkins flying Teologie si Stiinta 88 23.09.2011 19:24:40