Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 25.04.2011, 23:12:16
blackswan blackswan is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.04.2011
Mesaje: 144
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Exact , si am biruit ! Dumnezeu nu ne paraseste , indiferent de deznodamant ! Fiecaruia ii da raspuns , un anumit raspuns , si important sa-l deslusim , sa-l intelegem cat mai bine ! Doamne nu-ti intoarce fata de la noi , precum noi o facem de multe ori in inconstienta si neputinta noastra ! Amin!+
Mă bucur mult că ai biruit.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 26.04.2011, 04:03:41
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit ?

wow nici nu am stiut Cristian ca ai trecut prin asa o incercare, Dumnezeu te-a ajutat, sa dea Domnul sa-i ajute pe toti cei bolnavi care sint in suferinte
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #33  
Vechi 26.04.2011, 15:52:50
Solveig's Avatar
Solveig Solveig is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 213
Implicit

Cancerul nu e o ciuperca. Se vede clar la microscop (fiindca se analizeaza la microscop fiecare tumora extrasa) ca sunt celule umane, in orice caz nici nu seamana cu celulele de fungi.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 26.04.2011, 22:38:48
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Poate sunt exagerat , dar eu am trecut prin asa ceva , si nu SFATURILE m-au salvat , ci Bunul Dumnezeu si MEDICINA ROMANEASCA !
Ce fel de cancer?
Si ce tratament ai urmat?
Daca se poate..
Reply With Quote
  #35  
Vechi 26.04.2011, 23:00:23
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Thumbs up

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Exact , si am biruit ! Dumnezeu nu ne paraseste , indiferent de deznodamant ! Fiecaruia ii da raspuns , un anumit raspuns , si important sa-l deslusim , sa-l intelegem cat mai bine ! Doamne nu-ti intoarce fata de la noi , precum noi o facem de multe ori in inconstienta si neputinta noastra ! Amin!+
Imi pare rau ca ai trecut prin asa calvar si ma bucur din suflet ca ai iesit invingator! Mare ti-a fost credinta, iar rasplata, pe masura!
Reply With Quote
  #36  
Vechi 26.04.2011, 23:08:23
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit @Cristian

Si eu ma bucur pt tine,Cristian!
Ma bucur mai ales ca ai supravietuit acestei experiente,si nu-i lipsesti pe cei dragi de prezenta ta!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 26.04.2011, 23:55:31
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

Mare este Dumnezeu si multe sunt caile prin care ne ajuta!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 27.04.2011, 00:41:01
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Si eu ma bucur pt tine,Cristian!
Ma bucur mai ales ca ai supravietuit acestei experiente,si nu-i lipsesti pe cei dragi de prezenta ta!
Cu toată sinceritatea, și cu un mic oftat , nu-mi face plăcere a vorbi de acest episod , și în general de mine ! Ne-am îndepărtat groaznic de mult de tema și rugămintea threadului de față ! Să nu supărăm pe inițiatorul thread-ului , care poate din smerenie a ales tăcerea ! Vreau atât a spune, și cu asta numai intervin, să ne ferească Dumnezeu de o astfel de boală, și mai ales să umblii prin spitale să faci radioterapie , chinoterapie , și investigații ce parcă nu mai au sfârșit. Mult mai groaznică e atmosfera, apăsarea , TOT , când ajungi pe la Oncologie . La Fundeni , chiar la intrare , e un panou uriaș , și fiecare scrie încurajări pentru cei bolnavi , alții își scriu durerea și disperarea . . . , apoi peste tot sunt bolnavi , copii în scaune cu rotile , fără păr pe cap de la tratamente, figuri pierdute, resemnate. . ., așa că , vă rog să nu mai discutăm ! Apoi , nu-i o bucurie fără de sfârșit că ai scăpat de cancer , căci poți să te împiedici de o piatră si ai pierit . Gândul la moarte să ne fie călăuză spre trezia noastră ! Azi suntem , dar peste o oră , o zi , o lună . . . nu se știe. Bucuria de azi, e tristețea de mâine ! Iertare de redactare, dar sunt pe mobil. Noapte bună !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #39  
Vechi 27.04.2011, 05:49:28
ioan cezar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Exact , si am biruit ! Dumnezeu nu ne paraseste , indiferent de deznodamant ! Fiecaruia ii da raspuns , un anumit raspuns , si important sa-l deslusim , sa-l intelegem cat mai bine ! Doamne nu-ti intoarce fata de la noi , precum noi o facem de multe ori in inconstienta si neputinta noastra ! Amin!+
Slava lui Dumnezeu pentru toate!
Felicitari Cristian!
Cred si eu acelasi lucru: totul e sa deslusim raspunsul. Am avut si eu o maladie puternica si am ajuns la acelasi rezultat ca tine.
Slava lui Dumnezeu pentru toate!
Reply With Quote
  #40  
Vechi 19.05.2011, 14:32:15
indiscutabil34 indiscutabil34 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.05.2011
Mesaje: 4
Implicit

Din pacate nu te pot ajuta cu nimic , ma refer la bani.. dar o sa ma rog pentru sanatatea ta si sper sa strangi banii necesari pentru operatie, Dumnezeu sa te ajute.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Daca puteti sa ma ajutati! rusumadena Umanitare 2 06.11.2012 02:06:15
Ajutati-ma daca puteti. Darkanian Generalitati 23 02.06.2011 12:18:32
va rog sa ma lamuriti daca puteti... mary_boo Stiri, actualitati, anunturi 0 27.05.2011 01:56:18
Daca puteti ajuta...un om care are nevoie de ajutor... pacatoasa Umanitare 0 13.10.2009 21:01:26