Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Mirungerea(Ungerea cu Mir)
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.07.2010, 17:26:11
lacrimi's Avatar
lacrimi lacrimi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.02.2009
Locație: LONDON
Religia: Ortodox
Mesaje: 624
Implicit Ulei din candela Sf Nectarie?

Doamne ajuta

Dragi frati, am o mare nevoie de putin ulei din candela ce arde la moastele Sf Nectarie. Contra cost, bineinteles. Daca ma poate ajuta cineva, il rog sa ma contacteze pe private. Dumnezeu sa va ocroteasca de toate relele din lumea asta rea
__________________
"Inima infranta si smerita, Dumnezeu nu o va urgisi..."
Reply With Quote
  #2  
Vechi 25.07.2010, 21:43:14
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Sfantul Nectarie

Buna seara!Te pot ajuta eu cu ulei sfintit de la candela moastelor Sf Nectarie din insula Eghina (Grecia).Astept informatii prin pm sau daca imi dai ID prin messenger ...intru in fiecare seara pe net intre orele 21.40-24.DOAMNE AJUTA!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.07.2010, 21:34:03
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Si eu te pot ajuta. Singura problema care ar fi e faptul ca esti din Londra. Este cam peste mana ( cel putin pentru mine) de trimis un pachetel acolo.
Nu se pune problema de a cumpara mirul ci de modalitatea de trimitere.

Daca vrei scrie-mi in privat!
Bucurie!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.02.2012, 23:58:17
GHENT LOREDANA GHENT LOREDANA is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 1
Implicit buna seara

Citat:
În prealabil postat de silvia55 Vezi mesajul
Buna seara!Te pot ajuta eu cu ulei sfintit de la candela moastelor Sf Nectarie din insula Eghina (Grecia).Astept informatii prin pm sau daca imi dai ID prin messenger ...intru in fiecare seara pe net intre orele 21.40-24.DOAMNE AJUTA!
te rog sa ma ajuti si pe mine cu ulei.sa-mi spui tot ce trbuie sa platesc .
sau sa-0ti las adresa un numar de telefon?
doamne ajuta
iti multumesc din suflet
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.03.2012, 14:15:18
radulucian radulucian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.03.2012
Mesaje: 4
Implicit Ce pot sa zic?

Chiar ieri am avut o criza puternica de ulcer. Ca sa descriu un pic pot spune ca am ulcerat si stomacul si duodenul. Ieri toata ziua am avut hiper aciditate. Dar foarte mare. Pe langa faptul ca am varsat de cel putin 8 9 ori aveam si arsurile acelea interioare incredibile plus o stare de somnolenta dar nu puteai nici sa dormi de durere. Ca sa spun intr un cuvant chin. Cei care sufera de ulcer si fac crize cunosc durerea. Ei spre seara m am gandit sa ma rog la domnul Iisus Hristos si am facut o sincer . Cu cuvintele mele . Am stat asezat pe pat pentru ca aveam si frisoane de la durere si transpiram dar mi era frig si in casa au fost cel putin 25 de grade. Si rugandu ma ma gandeam cat de nesincer am fost fata de El si cat de nerecunoscator. I-am Multumit. Apoi m am rugat si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu sa ma ajute. Si apoi Sfantului Nectarie l am rugat sa ma vindece si avand ulei de la candela lui mi am dat cu ulei sfintit in semnul Sf. Cruci pe stomac si pe frunte. Cam la o ora dupa ce mi am dat cu acel ulei nu am mai simtit nici o durere. Dar absolut nimic. Ce pot sa zic este ca eu cred ca trebuie sa fim sinceri cu Iisus cu Maica Sa si cu toti sfintii. Acum cine m a ajutat? Eu cred ca Dumnezeu mi a luat durerea (stiti se spune Nu se intamplla nimic fara voia Mea) la rugaciunile Presfintei Maicii Sale si ale Sf. Nectarie. Sper sa va ajute si pe voi rugaciunile catre sfinti si Fecioara Maria si catre Dumnezeu. Amin
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.03.2012, 14:21:17
radulucian radulucian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.03.2012
Mesaje: 4
Implicit Apropo

Eu am ulei de la manastirea Radu Voda dar nu inteleg trebuie numai doamna Silvia sa trimeata celor nevoiasi sau nu se gaseste nimeni din Bucuresti sa trimeata? Ar fi mai usor la taxele de expediere. grecia -romania e cam departe nu ? Si in plus cred caci costaq 15 lei sau 150 de mii de lei vechi un pachetel ce contine ulei din candela Sf. Nectarie plus agheazma plus acatistul Sfantului . Asta la manastirea Radu Voda (cred ca la arhondaric- sper sa nu zic o prostie) cum intrii la poarta. Si ce poate fi mai bineplacut decat imbinarea dintre rugaciune si ungerea cu ulei sfintit? 15 lei nu cred ca e mult pt nimeni nu ? Iar de exemplu cand am cumparat eu acest pachetel , cel care era la vanzare m a intrebat. Va luati medicamentul? Fara sa bag de seama am zis da. Si uite ca mi a folosit. Dar trebuie sinceritate si respect cand te rogi. Sa va ajute Dumnezeu.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.03.2012, 21:21:14
Anna Vasilica Anna Vasilica is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.05.2010
Mesaje: 32
Implicit

Personal, de cate ori am avut ocazia sa merg la Bucuresti, am trecut si pe la M-rea Radu Voda si am luat de acolo ulei de la candela sf.Nectarie. Pe mine m-a ajutat nespus de mult, in tot ce mi-am propus , iar daca aveti probleme de sanatate rugati-va si ungeti locul cu putin mir.Sfantul Nectarie este grabnic ajutator si nu am cuvinte de multumire pentru sprijinul pe care mi l-a dat!Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.07.2012, 02:11:17
ADRIAN12 ADRIAN12 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.07.2012
Mesaje: 2
Implicit Ptr adrian

Citat:
În prealabil postat de silvia55 Vezi mesajul
buna seara!te pot ajuta eu cu ulei sfintit de la candela moastelor sf nectarie din insula eghina (grecia).astept informatii prin pm sau daca imi dai id prin messenger ...intru in fiecare seara pe net intre orele 21.40-24.doamne ajuta!
buna seara ! Am un baietel de 12 ani cu dizabilitati grave. As dori ulei de la candela sf. Nectarie (contra cost) SAU O ICOANA CU SFANTUL NECTARIE. M A AJUTAT DE MAI MULTE ORI EU SUNT DIN SATU MARE .VA MULTUMESC DOAMNA AJUTA!

Last edited by ADRIAN12; 15.07.2012 at 02:17:08.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.07.2012, 23:52:22
aanrra aanrra is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 76
Implicit pentru Adrian

Va ajut cu mare drag, discutam prin mesaj privat.

Last edited by aanrra; 15.07.2012 at 23:55:34.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 19.07.2012, 11:44:26
ADRIAN12 ADRIAN12 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.07.2012
Mesaje: 2
Implicit

[quote=aanrra;458902]Va ajut cu mare drag, discutam prin mesaj privat.

Last edited by ADRIAN12; 19.07.2012 at 11:47:50.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
dora

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Candela icamilin Despre Biserica Ortodoxa in general 84 13.07.2017 01:39:17
Miercurea si vinerea se poate consuma ulei? elizabeta Generalitati 47 06.01.2014 00:46:58
Sticlute pentru ulei sfintit ionutt Mirungerea(Ungerea cu Mir) 2 03.05.2012 14:58:39
fara ulei MANUELA Postul 27 03.08.2011 14:31:13