Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Alte Religii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.11.2015, 15:30:54
bob2909 bob2909 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.07.2010
Mesaje: 279
Implicit John Ramirez ex-satanist vrajitor, salvat de Iisus

https://www.youtube.com/watch?v=I11L71PD3Lw

E pe bune! O uimitoare marturie despre magie, satanism, ocultism si modul in care satan lucreaza ...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.11.2015, 00:32:59
EzioAuditore
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pai mai Bob, urat din partea ta. Tu nu ai observat ca majoritatea de pe forum fac parte din Biserica DreptMaritoare, care se afla in adevarul absolut, fiindca Hristos doar la ei se afla. Adevaratul Hristos adica. Urat din partea ta, sa aduci asa zise cunostiinte despre diavol, cand ei il cunosc atat de bine de la Sfintii Parinti. Nu vezi ca orice idee straina de invatatura DreptMaritore le repugna ... Sa-ti fie rusine!


Dreptmaritoare sa fie! Ea, nu "biserica", Fecioara!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.11.2015, 07:54:58
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Și? Probleme? Altele decât cele evidente?

L.E. Vă pup pi toți.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"

Last edited by DragosP; 25.11.2015 at 20:00:14.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.11.2015, 09:38:47
EzioAuditore
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Astept sa vina schimbarea mult asteptata pentru ziua in care o sa pot sa pun mana pe muuuulti, pe care sa-i popesc(Ezio stil). Vine un pic mai incet decat credeam, dar de venit vine sigur. Multe stau ascunse si sunt impotriva voastra dar se vor arata la timpul hotarat de Tatal, si ce o sa ne distram atunci. Piatra pe care ziditorii ..., in capul unghiului. Si multi care sunt plebe in ochii vostri, se vor arata si ei.Din cersetori in printi. Lumina doar unde e intuneric se vede clar, iar casa bine construita doar la o mare furtuna si cutremur trece testul. Mai pot sa am rabdare, un pic.

Ce zici? Sunt destul de evidente?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 23.11.2015, 09:47:11
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de EzioAuditore Vezi mesajul
Ce zici? Sunt destul de evidente?
Problemele tale? Da. Pentru mine sunt.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #6  
Vechi 23.11.2015, 09:58:34
EzioAuditore
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Era evident ca sunt.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 23.11.2015, 11:18:07
bob2909 bob2909 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.07.2010
Mesaje: 279
Implicit

ha! ha! cat de tare!

Acu' na, oricum nu mai e la moda are drac, e labil psihic.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 23.11.2015, 12:11:47
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de EzioAuditore Vezi mesajul
Astept sa vina schimbarea mult asteptata pentru ziua in care o sa pot sa pun mana pe muuuulti, pe care sa-i popesc(Ezio stil). Vine un pic mai incet decat credeam, dar de venit vine sigur. Multe stau ascunse si sunt impotriva voastra dar se vor arata la timpul hotarat de Tatal, si ce o sa ne distram atunci. Piatra pe care ziditorii ..., in capul unghiului. Si multi care sunt plebe in ochii vostri, se vor arata si ei.Din cersetori in printi. Lumina doar unde e intuneric se vede clar, iar casa bine construita doar la o mare furtuna si cutremur trece testul. Mai pot sa am rabdare, un pic.

Ce zici? Sunt destul de evidente?
la ce schimbare te referi?
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #9  
Vechi 23.11.2015, 12:42:49
EzioAuditore
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
la ce schimbare te referi?
"Te slăvesc pe Tine, Părinte, Doamne al cerului și al pământului, că ai ascuns acestea de cei înțelepți și de cei pricepuți și le-ai descoperit pruncilor. Așa, Părinte, căci așa a fost înaintea Ta, bunăvoința Ta.
Toate Mi-au fost date de către Tatăl Meu și nimeni nu cunoaște cine este Fiul, decât numai Tatăl, și cine este Tatăl, decât numai Fiul și căruia voiește Fiul să-i descopere."

"Atunci când vor zice: pace și liniște, atunci, fără de veste, va veni peste ei pieirea, ca și durerile peste cea însărcinată, și scăpare nu vor avea."
Reply With Quote
  #10  
Vechi 23.11.2015, 16:12:23
bin000 bin000 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 508
Arrow

Citat:
În prealabil postat de EzioAuditore Vezi mesajul
Astept sa vina schimbarea mult asteptata pentru ziua in care o sa pot sa pun mana pe muuuulti, pe care sa-i popesc(Ezio stil). Vine un pic mai incet decat credeam, dar de venit vine sigur. Multe stau ascunse si sunt impotriva voastra dar se vor arata la timpul hotarat de Tatal, si ce o sa ne distram atunci. Piatra pe care ziditorii ..., in capul unghiului. Si multi care sunt plebe in ochii vostri, se vor arata si ei.Din cersetori in printi. Lumina doar unde e intuneric se vede clar, iar casa bine construita doar la o mare furtuna si cutremur trece testul. Mai pot sa am rabdare, un pic.

Ce zici? Sunt destul de evidente?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare