Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 27.02.2014, 22:43:04
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IULIAN496 Vezi mesajul
Nu esti iluminat?!Pai si atunci de ce n-ai pus alt nume?!Daca te numeai intinatul nu faceai sminteala dar asa te faci nu numai de ras dar rostul numelui de iluminat ar trebui sa existe insa acest rost la tine lipseste cu desavarsire fapt pentru care rostul pe care il ai pentru acest pseudomin de "iluminat" prin care Sfanta Scriptura zice despre lucrarea de mantuire pe care toti ar trebui sa o avem in vedere prin scopul pentru care o facem sau mai bine zis rostul.
n-am inteles nimic din ce-ai spus...
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
Reply With Quote
  #142  
Vechi 27.02.2014, 22:43:40
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

E mai bine așa.
Reply With Quote
  #143  
Vechi 27.02.2014, 22:48:27
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IULIAN496 Vezi mesajul
Tu il mustri pe Daniel care este un stalp al Bisericii fata de tine cu invataturile ereticilor?Ce vrei sa spui ca in Ortodoxie nu avem marturia talharului de pe cruce?Cerceteaza Scripturile si apoi fa polemica Ortodoxa ori mai bine taci caci cel ce nu cunoste se mantuieste prin smerenie CA SI TALHARUL PE CRUCE!!!!
P.S.:ZICE MANTUITORUL HRISTOS:"VA RATACITI NECUNOSCAND SCRIPTURILE"-ACELASI LUCRU FACI SI TU!
I-ai incurcat, eu i-am raspuns lui DanielS, care e protestant. :)
Reply With Quote
  #144  
Vechi 27.02.2014, 22:50:55
IULIAN496 IULIAN496 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2013
Locație: Hunedoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
I-ai incurcat, eu i-am raspuns lui DanielS, care e protestant. :)
Da,iarta-ma ca am facut o confuzie!
Reply With Quote
  #145  
Vechi 27.02.2014, 22:54:06
IULIAN496 IULIAN496 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2013
Locație: Hunedoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
n-am inteles nimic din ce-ai spus...
Ce n-ai inteles?Chiar nimic nu cred, cai ai cuvinte de legatura ai multe lucruri intelese...poate exprimarea prea fortata undeva, ORICE zi!Sunt dispus sa-ti explic totul din nimicul tau neinteles!
Dar ca o paranteza tu prin acel pseudonim sau nick... poate sminti pe unii din cauza ca nu stiu ce sti tu(sau mai bine zis ce gandesti)!
Reply With Quote
  #146  
Vechi 27.02.2014, 22:58:02
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu zic să te calmezi. Bați câmpii. Deja ai dat-o în bară.
Reply With Quote
  #147  
Vechi 27.02.2014, 22:59:22
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IULIAN496 Vezi mesajul
Ce n-ai inteles?Chiar nimic nu cred, cai ai cuvinte de legatura ai multe lucruri intelese...poate exprimarea prea fortata undeva, ORICE zi!Sunt dispus sa-ti explic totul din nimicul tau neinteles!
Dar ca o paranteza tu prin acel pseudonim sau nick... poate sminti pe unii din cauza ca nu stiu ce sti tu(sau mai bine zis ce gandesti)!
Citind postarile din ultimele 2 pagini am crezut pe moment ca am intrat in saptamana nebunilor!!

Dialogul dintre iulian496 si daniel_ortodox este ametitor si bantuit de un grad extrem de narcisism: isi ridica unul altuia slavi fara sa stie ca, de fapt ei pe ei insisi se slavesc.
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
Reply With Quote
  #148  
Vechi 27.02.2014, 22:59:54
IULIAN496 IULIAN496 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2013
Locație: Hunedoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Eu zic să te calmezi. Bați câmpii. Deja ai dat-o în bară.
De ce?Zi unde am gresit?
Reply With Quote
  #149  
Vechi 27.02.2014, 23:01:03
IULIAN496 IULIAN496 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.07.2013
Locație: Hunedoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
Citind postarile din ultimele 2 pagini am crezut pe moment ca am intrat in saptamana nebunilor!!

Dialogul dintre iulian496 si daniel_ortodox este ametitor si bantuit de un grad extrem de narcisism: isi ridica unul altuia slavi fara sa stie ca, de fapt ei pe ei insisi se slavesc.
Inseamna ca tu nu ai auzit de Pateric!
Reply With Quote
  #150  
Vechi 27.02.2014, 23:11:18
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
Citind postarile din ultimele 2 pagini am crezut pe moment ca am intrat in saptamana nebunilor!!
Huh, eu credeam că vine sfârșitul!!!
Acum, m-am mai liniștit!!!
Reply With Quote
Răspunde