Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 25.09.2009, 00:06:48
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dutzu Vezi mesajul
Am intrebat deoarece am crezut ca este recomandat in vreun fel sa le citim (adica in gand sau cu voce tare) acum am inteles ca nu e problema cum le citim.
Va multumesc pentru ajutor!! si Bunul Dumnezeu sa va daruiasca toate cele inspre folosul mantuirii.
Iubite frate, ne bucuram ca ai astfel de preocupari si anume cititu acatistelor
Citeste-l cum iti cere inima, Tatal ceresc e Iubitor, Bun si intelegator , nu o sa se supere daca-l citesti cu voce tare sau daca-l citesti in gand
Sfintii sunt prietenii nostri, ei au avut slabiciuni, stai linistit ca vor primi rugaciunea ta si vor mijlocii inaintea Tatalui pt tine
sfatul meu este sa te rogi asa cum simti ca esti mai concentrat, asa cum simti ca legatura este mai puternica
Doamne ajuta
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Toate Acatistele cantate de Marian Moise a1ynsudyty Muzica Bisericeasca 40 08.12.2013 18:24:44
Cum se citesc acatistele? anisoara Generalitati 1 14.07.2012 16:59:40
toate acatistele...! myself00 Rugaciuni 0 26.05.2012 00:26:24
Ce rugaciuni trebuiesc citite zilnic? nicoleta34 Rugaciuni 14 08.09.2011 20:01:20
Cum trebuie citite rugaciunile de la Liturghie? costel Sfanta Liturghie 2 22.07.2009 17:44:52