Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 11.10.2007, 15:32:49
calator calator is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2007
Mesaje: 533
Implicit

agresivitatea si insistenta tin de oameni in sine si nu de afacerea propriu-zisa Nu mi se corect ca cei necunoscatori sa afirme ca este vorba despre promisiuni desarte Datorita sistemului de invatamant si al celui politic (fost) suntem deficitari in ceea ce priveste inteligenta finanaciara
Reply With Quote
  #22  
Vechi 12.10.2007, 21:21:44
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.565
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator
suntem deficitari
Draga Calator, poti sa continui cu lista de deficiente pe care o avem din cauza fostului regim si lipsa de intelegere a finantelor , a profitului, a jecmanitului, a speculei, a indiferentei fata de aproapele ca nu ne suparam, elibereaza-te, spune ce ai pe suflet ca noi ortodocsii BOR nu suntem suparaciosi:| dar fii buna fa un efort si da-ne si citeva exemple de moralitate si resposabilitate civica si financiara pe care am invatat-o de la actualul regim.?????????:D
Reply With Quote
  #23  
Vechi 17.12.2015, 10:21:57
Iuliana.M Iuliana.M is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2015
Mesaje: 30
Exclamation Sunt recunoscatoare pentru existenta Amway

Pe mine m-au impresionat produsele. M-am inscris pentru a le cumpara din magazinul meu, fara adosul specific clientilor, atunci cand am nevoie. Am simtit pe pielea mea ce inseamna sa folosesti o perioada de timp un produs natural care protejeaza atat utilizatorul cat si mediul inconjurator. Cel si cel mai mult, din acest punct de vedere, m-au minunat detergentii. Eu nu credeam ca este posibil ca o compozitie atat de eficienta sa fie in acelasi timp atat de inofensiva. Perpectiva afacerii m-a lasat indiferenta. Sigur ca este foarte bine sa ai sansa sa fii platit daca ai ocazia sa mai gasesti oameni cu aceleasi dorinte ca si tine. Dar asta la mine a fost pe ultimul loc. Cand am fost invitata la o prezentare a afacerii, abia la final au povestit de produse si am ramas fermecata, pana atunci mi-a trecut totul pe langa ureche dar am zis sa nu fiu nesimtita si sa plec abia dupa final... si bine am facut. De asemenea, recunosc, indrumatoarea mea m-a indemnat sa accelerez pe linia afacerii, dar am avut grija sa o linistesc spunandu-i ca pe mine ma intereseaza sa testez produsele. Si nimeni nu s-a suparat cu nimic. Ori de cate ori aveam nevoie de sfaturi si informatii imi statea la dispozitie fara nici un fel de problema.

Acum parerea mea despre anumite comentarii de aici. Am observat un fel de etichetare a afacerii in sine in functie de ce persoana s-a lovit fiecare. Ceea ce mi se pare foarte trist. E la fel de trist cum aud oameni care denigreaza slujitorii Lui Dumnezeu din cauza ca au intalnit numai preoti plini de interese. Aceasta a fost impresia mea si imi cer iertare daca a deranjat pe cineva.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 17.12.2015, 14:15:37
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Sunt deja pe piata detergenti bio, cel putin la fel de buni si probabil mult mai ieftini, din moment ce nu trebuie din pretul lor platita o intreaga structura piramidala.

Pretul ENORM la pasta de dinti il justificati tot cu "foloseste mai putin sa-ti ajunga?".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O nelamurire. Templier Knight Biserica Ortodoxa Romana 2 05.03.2012 00:23:55
nelamurire mirela.b Calugarul 77 22.07.2011 23:49:35
Nelamurire !? ducesa Sectiune dedicata profesorilor de religie 9 04.12.2010 12:23:26
nelamurire cristina83 Generalitati 2 28.10.2007 18:22:40