Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 14.05.2013, 14:04:55
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit Caut duhovnic

Hristos a inviat!

Poate par superficiala sa pun un subiect atat de important aici, insa am nevoie de ajutor. Momentan am un duhovnic, un om extraordinar, insa simt ca nu sporesc spovedindu-ma la dansul. De ceva vreme (si nu putina) am devenit tot mai razvratita in ciuda faptului ca duhovnicul meu este bland si incearca sa ma scoata din starea aceasta. Simt ca imi fac rau si mie si lui, caci este raspunzator de starea si mantuirea mea, si nu as vrea sa patimeasca pentru nebuniile si pacatele mele. Este omul care stiu ca inu ma va tine legata de dansul, de aceea m-am gandit sa caut alt duhovnic, caci starea mea nu-mi este de folos nici mie, nici dansului.
Bineinteles ca parintele Arsenie Papacioc nu poate fi pus in balanta cu nimeni, insa il dau ca exemplu ca sa aveti idee ce caut: un duhovnic bland, care sa nu dea canoane celor razvratiti (caci mai rau m-as razvrati), care sa ma lase sa fiu asa cum simt si prin care Dumnezeu sa lucreze cu dragoste.
Daca imi puteti da exemple de asemenea duhovnici in zona Ploiesti-Bucuresti (nu trebuie sa fie foarte cunoscut ci pur si simplu sa aibe dragoste; poate sluji si intr-un sat oarecare), v-as fi recunoscatoare
AGabriela
Reply With Quote