Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 04.01.2009, 21:54:08
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Pe mine microchipul ma deranjeaza, ca si pe altii presupun.
Stai linistita anca! Unii vor cam multe, dar chestia e ca trebuie sa si poata!
Si apoi nu ai citit "experimentul" lui Eufrosin? ...cu un microcip bagat cateva min la microunde... ai scapat de problema!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 04.01.2009, 22:05:48
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit

Zidul plangeri este unul dintre elementele prin care se identifica poporul Iudeu

Zidul plangerii sunt acele „zile fara numar”, zile de foamete: „Nu foamete de paine si nu sete de apa, ci de auzit cuvintele Domnului. Si ei se vor clatina de la o mare pana la cealalta si de la Miaza-noapte la Rasarit, si vor cutreiera pamantul, cautand cuvantul Domnului, dar nu-l vor afla” (Amos 8, 11-12). Asta-i foametea lor de mii de ani: Dumnezeu nu le mai vorbeste!

Un crestin care il are pe Hristos nu are nevoie sa mearga la zidul plangerii pentru ca bucuria lui este Mantuitorul Hristos.
Si daca simte nevoia sa se roage o poate face in fata icoanelor din biserica sau de acasa, ci nu la zidul plangerii.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 04.01.2009, 22:15:31
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit

Cine doreste se poate uita si aici:

Barack Obama s-a recules la Zidul Plangerii din Ierusalim:
http://www.ziare.com/Barack_Obama_s_...im-367411.html
http://www.mediafax.ro/externe/obama...l?3614;2808668

Pentru cine nu stie Obama nu avea voie sa candideze la presedentia SUA.
Constitutia americana nu permite acest lucru celor care nu s-au nascut in SUA.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 05.01.2009, 00:20:19
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tot-Laurentiu Vezi mesajul
Cand o sa vina Obama sa spuna ca el crede in Hristos atunci afirmatia ta o sa aiba acoperire.
Pana atunci Obama nu e crestin (asta a fost spusa doar pentru campania electorala)
A fost in Israel si s-a rugat la zidul plangerii dupa obiceiul evreilor ceea ce adevereste inca odata evreul din spatele lui Obama.
"Obama este crestin protestant, viziunea sa religioasa a evoluat ]n cursul vietii sale adulte. În cartea sa Audacity of Hope, Obama spune ca nu a fost crescut într-o familie religioasa. El descrie pe masa sa crescuta de parinti nereligiosi (numiti de el în alta parte metodisti si baptisti nepracticanti) ca fiind nepreocupata de religie desi sub multe aspecte cea mai treaza spiritual persoana pe care a întâlnti-o. Pe tatal sau îl descrie ca fiind crescut musulman dar devenit ateu la vremea când parintii s-au întâlnit iar pe tatal vitreg ca fiind un om care vedea religia ca pe ceva nefolositor. Ovbama explica cum, lucrând cu biserici ale negrilor ca organizator comunitar în tineretea sa, a ajuns sa înteleaga puterea traditiei religioase afro-americane de a genera schimbari sociale. El a fost botezat în Trinity United Church of Christ în 1988 si a fost un membru activ al acesteiqa pentru doua decenii.
http://en.wikipedia.org/wiki/Barack_..._personal_life
Reply With Quote
  #35  
Vechi 05.01.2009, 00:27:23
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tot-Laurentiu Vezi mesajul
Pentru cine nu stie Obama nu avea voie sa candideze la presedentia SUA.
Constitutia americana nu permite acest lucru celor care nu s-au nascut in SUA.
Pai e nascut in Hawaii, deci in USA... Nu sunt pro-Obama, dar cred ca avea totusi dreptul sa candideze.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 05.01.2009, 00:49:55
tot-Laurentiu's Avatar
tot-Laurentiu tot-Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 553
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Pai e nascut in Hawaii, deci in USA... Nu sunt pro-Obama, dar cred ca avea totusi dreptul sa candideze.
Doi avocati contesta, la Curtea Suprema a SUA, dreptul lui Obama de a fi presedinte
http://www.romaniingeorgia.com/news/74-obama-contestat

Philip Berg susține că circumstanțele nașterii lui Obama sunt "confuze", în condițiile în care acesta s-ar putea să se fi născut în Kenya. Mama lui Obama, a ajuns în Hawaii abia după câteva săptămâni, pentru a înregistra nașterea. Echipa de campanie a lui Obama a prezentat primăvara aceasta certificatul de naștere original al lui Obama, eliberat de autoritățile din Hawaii, însă autenticitatea documentului este contestată și în momentul de față. Leo Donofrio, pe de altă parte, spune că nu contează dacă Obama s-a născut în Statele Unite, fiindcă statutul său de "cetățean american prin naștere" este oricum pus la îndoială de faptul că Obama Senior era kenyan și nu american. În plus, oficialii din New Jersey pe care Donofrio i-a consultat nu l-au convins că pe buletinele de vot pot fi înscrise exclusiv persoanele care îndeplinesc toate condițiile de a candida.

http://www.youtube.com/watch?v=SIsQJ...eature=related
Reply With Quote
  #37  
Vechi 05.01.2009, 01:19:09
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
ha, ha... anca, vad ca ai un apetit sporit pentru "noutati" din astea = barfe, obsesii, etc.
Oricum, stii, Mirela, ca nu e acceptat atacul la persoana,nu?!?
Daca "microchipul" ... subiect de barfa si obsesii?!? Sau nu ai aflat ca exista deja?
Foarte interesant ce motive de ras si-au gasit unii forumisti!!!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 05.01.2009, 01:42:09
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Dom-le l-ati auzit dvs. vrodata pe parintele Cleopa zicand ceva de pasaportul electronic?
Sau de codul de bare de pe produse?

In linkul http://vestitorul.blogspot.com/2009/...nd-despre.html parintele Cleopa nu vorbeste despre codul de bare sau despre pasaportul cu microcip.

Vedeti ca acolo parintele Cleopa spune "se zice" ca antihrist s-a nascut undeva prin Israel.Se vede insa treaba ca nu e asa.
Da oare Duhul Sfant ii aratase parintelui Cleopa ca s-a nascut antihrist undeva prin Ierusalim?
Pai daca ii arata Duhul Sfant mai zicea asa indoielnic "se zice"?
Nu ci ar fi zis cu multa convingere si ar fi vorbit mult despre aceasta.
Deci e clar ca ii zisesera niste oameni despre aceasta.
Si parintele Cleopa zicea ce i-au zis acei oameni.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 05.01.2009, 02:08:05
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Sunteti comici. Tara arde si baba se piaptana. De microcip va temeti????? Ma repet: nu am nimic de ascuns, nu am incalcat legile niciunei tari in care m-am aflat de acum 6 ani de cand am iesit prima data din Romania, nu ma tem ca o sa se afle nu stiu ce, nu planuiesc sa incalc nicio lege, si daca am sa incalc, am sa platesc societatii, si din partea mea pot sa imi puna si doua, si trei microcipuri pe pasaport. Numai sa mai starpeasca din hoti si alti raufacatori, si sa ii mai bage la inchisoare pe cei care merg in strainatate si fac numele Romaniei si al romanilor de batjocura. Din nou, daca esti cinstit, iti faci munca ta cinstita, nu incerci sa obtii foloase necuvenite, respecti pe toata lumea si pe autoritati, nu aveti de ce va teme.

Cat despre Obama, Laurentiu, esti de groaza, de-a dreptul. De unde scoti "minunile" astea?? Tu chiar asculti toate nimicurile pe care le gasesti pe internet??

Poza aia cu Obama la Zidul Plangerii: zidul plangerii este un obiectiv turistic vizitat de multa lume care merge in vizita la Ierusalim, chiar si ne-evrei. Pana si Papa a fost, asta nu inseamna ca e evreu. Obama poarta caciulita aia pe cap fiindca asa trebuie sa poarte toti barbatii, evrei sau ne-evrei, care merg acolo. Daca se roaga sau nu acolo, ce conteaza? Nu sunt crestinii indemnati sa se roage in mod continuu? Nu este Dumnezeu prezent peste tot in acest univers?

Te-ai gandit ca poate chiar Insusi Hristos a trecut pe langa ceea ce este azi Zidul Plangerii acum 2000 de anin??

Adica vrei sa spui ca daca eu stiu cine merge in vizita la Voronet si face o poza cand se atinge de zidul Judecatii de Apoi este ortodox??

In fine, asta e doar una dintre aberatiile pe care insisti sa le arunci pe aici.

Obama avea dreptul sa candideze, fiind nascut in USA, chiar daca tatal lui era din Kenya. USA este o tara de emigranti, cam orice persoana isi aduce aminte de un bunic, sau chair de parinti care au venit din Europa de Est, sau din Germania, sau de mai stiu eu unde.

Deja am scris prea mult pe subiectul asta de doi bani. Te rog Laurentiu sa nu iti mai otravesti sufletul cu "stiri" din astea mincinoase care nu vor decat raul si sa aduca nelinistea si razboiul. Si daca cineva ti le baga in cap, spune-i cu tot respectul ca nu-i intreg la minte.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 05.01.2009, 02:11:12
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C.tin Vezi mesajul
Stai linistita anca! Unii vor cam multe, dar chestia e ca trebuie sa si poata!
Si apoi nu ai citit "experimentul" lui Eufrosin? ...cu un microcip bagat cateva min la microunde... ai scapat de problema!
Multumesc de incurajare, frate Constantine. Nu am auzit de acest experiment, dar totodata imi pun problema la ce ne ajuta: daca imi pun de exemplu pasaportul la microunde, imi dispar si toate datele de pe el si devine de nefolosit.
Dar ce facem cu chipurile implantate in corp? Corpul nu mai poate fi pus in microunde.
Am citit intr-unul din articole ca poate fi plantat si in gura. acest lucru m-a pus pe ganduri, caci multa lume plateste pentru a-si face implanturi. Oare pot fi aceste implanturi cu dublu scop? Stie cineva ceva despre acest lucru?
Ingrijorarea aceasta nu e numai pentru mine personal; ma gandesc si la generatia care vine.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Atentie! In Romania noile permise auto contin un cip electronic! ortodox4life Generalitati 49 14.08.2010 01:35:02
Semneaza petitia impotriva documentelor electronice ce contin microcip tot-Laurentiu Generalitati 61 13.08.2010 08:36:23
Calendar Electronic DaniUK Generalitati 0 17.08.2009 12:25:29
Pentru a calatori in UE nu e nevoie de pasaport biometric! mihailt Generalitati 3 26.02.2009 16:54:39