Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 24.11.2021, 15:35:27
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Discuti pe alt subiect. Trezeste-te!

......
Daca esti curajos cum te prezinti atunci aici postezi un vis, o vedenie, o traire, o poveste de a ta sau analizezi cinstit visurile altora.
.....

Te rog nu mai distruge orice subiect de discutie!!!... bolduindu-ti necredinta nedreapta si sustinand ca alti-s vinovati ca un inchizitor!!!
....
(PS: Vezi ca am modificat postarea mea asa ca citatul tau din mine este perimat, expirat)

((PS la PS: PAI NU TU MA JUDECI SI MA OSANDESTI peste tot? Cum vezi invers? Cum citesti invers? Cum vezi faptele tale si ale mele pe dos? Imi tragi gpalme la nesfarsit ca un pripit si susti ca eu te palmuiesc si te judec CA NEOPROTESTANTII? Ce bezna e in mintea si ochiul tau cel drept? Cat rumegus ai in cap?

Cati gogoserpi mai vrei sa vinzi tu la gradinari, jmecherasule de baalta?

...

Ortodocsii nu condamna sectele sau ereticii ci poarta cu ei un dialog fratesc!

.....


Ortodocsii poarta cu "sectele" un dialog "fratesc". Si sa mai spui ca nu esti prost....


Dragule, oricum o dai ajung in acelasi punct.

Tu te apuci si spui gogosi pe fiecare thread. Gogosi care sunt neortodoxe.

Esti complet bolnav. Este o boala a ta in toate directiile.

Solutia la boala ta este sa o duci singur si nu sa o dai la altii...

Asa ca nu iti mai impartasi boala la altii ca nu merge.


Esti bolnav. Nu exista vindecare decat sau te schimbi sau iesi de aici sa nu-i mai imbolnavesti.
Reply With Quote
  #82  
Vechi 24.11.2021, 17:09:45
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Te amăgești singur si iti faci rău fără sa realizezi. Pucioasa (nume predestinat? :) sunt doar o secta sordida si primitiva, fără sa aibă nimic in comun cu altceva decât cu propriile amăgiri ce tin de psihiatrie. Nu va deranja pe nimeni dacă tu alegi sa vegetezi acolo pana la final. Dacă acesta este modul vostru de a va câștiga noi fraieri pot sa iti spun ca sunteți printre cei mai debili dpdv teologic pe care i-am întâlnit. Adică in lanțul trofic sectar sunteți sub nivelul marii. Cel mai mare rău pe care tu il poți face acelei banale secte este sa le faci reclama in mediul virtual in modul in care o faci acum. Nici cei mai aprigi adversari ai lor nu reușesc sa le genereze o imagine atât de negativa cum o faci tu :))

Deci... cum spuneam, keep up the good work!. :)
De ce scrii aici pe alte subiecte deviind de la firul creat de @Amiel25?

(Iti raspund asa in paranteza.

Citat:
Te amăgești singur si iti faci rău fără sa realizezi.
Asa ca tine cred toti cei pe sfinvers, ei merg mereu din rau in mai rau si li se pare ca merg spre mai bine sustinand ca sfintii si Trambitele sunt ratacitii. Ai vazut viata lor sfanta, asezarea lor smerita si umila inaintea lui Dumnezeu, cu viata, cu credinta, cu lucrarile? N-ai fost, n-ai cercetat dar sti mai bine ca oricine ce si cum. Fii sobru. Voi va faceti rau deviind mereu de la subiectul firelor de discutie ca sa va beroizati necredinta dandu-va victime si lovind in mai mici. Penibil.

Citat:
Pucioasa (nume predestinat? :) sunt doar o secta sordida si primitiva, fără sa aibă nimic in comun cu altceva decât cu propriile amăgiri ce tin de psihiatrie.
Ai auzit de iezerul de foc ce arde cu pucioasa in care cad toti marii credinciosi impreuna cu lumea cand incep sa se creada ei insisi Dumnezeu si se dau mari si infailibili si stapanitori peste oameni?

Ei bine acolo la Glodeni Vale, ucenicii Trambitelor se roaga pentru morti, pentru sufletele de dincolo ca sa poata iesi din iad si sa treaca vamile vazduhului si sa invie caci se apropie vremea judecatii.

Ai vazut filmul lui Cristi Tabara? Care ti se pare ca sunt amagirile? Ce tine de psihiatrie la ei? Ce e sordid si primitiv in vietuirea lor din moment ce se pricep mai bine ca mine la internet si la HTMP si Java script ca sa nu zic de intelepciunea duhovniceasca instructiva pe care o prezinta artistic de sarbatori? Am fost pe la ei si stiu ce vorbesc. Nu ma pripesc asa ca voi acuzand sau laudand in desert si fara probe!

Ca au lepadat lumea ti se pare amagire si de psihiatrie? Pai toate manastirile ortodoxe se straduie sa iasa din lume si din grijile ei. NU SUNT SECTA ci asa au fost etichetati de rapitorii rosii!!! Sectele nu se roaga pentru morti, in schimb ucenicii Trambitelor se roaga. Sectele nu au cruce sau icoane sau cort, ei au. Sectele nu se roaga citind acatiste si canoane de rugaciuni ortodoxe, ei se roaga mult, frumos si serios, dupa carte, dupa Har. Judeci si tu ca un inchizitor pripit desi in ortodoxie nu exista inchizitie ci ce s-a facut in ultimul timp s-a deraiat spre infailibilitatile si procesomania marelui papalâc care-si permite orice din moment ce s-au infailbilizat, judeca si osandeste pe cine este incomod sistemului. Prin ceea ce faceti va dovediti ca nu tineti de ortodoxie ci de lume si de ”bisericile” ei lumesti.

Citat:
Nu va deranja pe nimeni dacă tu alegi sa vegetezi acolo pana la final.
Vad ca si tu esti analfabet dar te dai mare. Nu inteleg propozitia ta. Acolo nu se vegeteaza ci se lucreaza si se da de mancare la invitati de sarbatori, din munca cinstita si nu din pomenile si banii altora. Acolo se mananca foarte curat si in conditii de maxima curatenie. Se respecta Hristovul manastirii legat de Irineu Bistriteanu, arhiereu ortodox si se asculta de tot Cuvantul lui Dumnezeu care se scrie in Carte. E o scoala a desavarsirii si nu ce visezi tu. Nici pe Athos nu e Domnul atat de aproape si de intreaga biserica asa cum e la ei.

Citat:
Dacă acesta este modul vostru de a va câștiga noi fraieri pot sa iti spun ca sunteți printre cei mai debili dpdv teologic pe care i-am întâlnit. Adică in lanțul trofic sectar sunteți sub nivelul marii. Cel mai mare rău pe care tu il poți face acelei banale secte este sa le faci reclama in mediul virtual in modul in care o faci acum. Nici cei mai aprigi adversari ai lor nu reușesc sa le genereze o imagine atât de negativa cum o faci tu :))
Nu-s debil teologic iar Trambitele nu sunt oameni banali. Au fost banali mai inainte dar prin lucrarea Domnului cu ei au devenit sfinti si intelepti, dintre cei mai intelepti si mesianici, mantuitori. Nu vor sa castige fraieri caci nu fac prozelitism ca sa adune adepti ci ei pun pe site Cuvantul lui Dumnezeu scris pentru ei poporul cel mic al Domnului, Cel scris pentru ortodoxie, Cel pentru BOR, pentru crestini, Cel pentru români, Cel pentru tot omul si toata faptura si Cel pentru satana si pentru omul antihrist. Nu practica rebotezare caci Cuvantul pe care il citesti nu te reboteaza in alta biserica ci te boteaza in Cuvant caci cititul e asa ca un fel de botez suplimentar intrand intro comunitate a oamenilor de pretutindeni, comunitate de studiu, unde te pregatesti in vederea intalnirii cu Hristos-Cuvantul si a infricosetoarei judecatii finale. Deci nu fura pe nimeni si nu cheama acolo pe nimeni caci Cuvantul nu vrea sa adune acolo credinciosii sau pe toata lumea odata desi n-ar fi rau ci ar trebui sa va fie clar ca fiecare poate citi de pe net, exact de acolo unde este si se poate pregati citind mereu din Cuvant, ramanad pe mai departe acolo unde este el asezat, in ce comunitate este el botezat caci nu exista interese materiale.

Io nu fac prozelitism si nici reclama si nu sunt trimis de ei ci io doar raspund si imi marturisesc credinta dar daca voi nu aveti altceva de discutat atunci postarile mele pe toate firele de discutie in care deraiati si ma atacati mereu pe aceleasi subiecte, pot parea asa ca o reclama. Am pus in semnatura ”reclama” deci nu e nevoie sa fac reclama pe toate firele de discutie, dar n-am ce face, daca voi nu respectati si ma atacati peste tot, sunt nevoit sa va raspund si pare asa ca o reclama nesfarsita si obositoare si ca as face eu prozelitism de capul meu caci voi o dati la intors mereu si nu mai recunoasteti ca mereu deviati ca sa ma provocati si sa-mi trageti gpalme, fiindca sunteti mincinosi si ipocriti si vicleni netinand seama de adevar si de realitate si de faptul ca orice om serios poate studia si sa-si dea seama ce se intampla si cine sunt cei ce acuza si denigreaza non stop si se comporta ca huliganii de la meciuri sau ca batausii betivi de pe strada. Daca gresesc si le fac deservicii lor sau Domnului, atunci lasa-L pe El sa ma mustre, sa ma judece si sa ma condamne. OK? Nu-ti fa tu griji lumesti viclene. Uite, io asa stiu sa marturisesc adevarul in discutie sincera cu voi. Daca e rau ce fac, asta e. Daca mai mult incurc si stric, asta e. Dar voi ce faceti? Voi dati cu bolovani, cu vorbe grele, cu blesteme, cu hule, cu tot ce va vine la gura plina de sentimente de ura si rautate, de pisma si mitomanie. Ce faceti voi e bine? Voi le faceti vreun serviciu lor sau ortodoxiei?

Citat:
Nici cei mai aprigi adversari ai lor nu reușesc sa le genereze o imagine atât de negativa cum o faci tu :))

Deci... cum spuneam, keep up the good work!. :)
Vad ca esti foarte distrat si incerci sa sustii ca as face ceva pro sau contra sau as incerca sa lucrez la vreo imagine.

Pai putin imi pasa mie de imagine, de lume si de ce visezi tu. Io marturisesc adevarul si atat, asa cum ma pricep si in folosul tuturor.

Nu sunt trimis de ei sa le fac reclama ci io ca mirean ortodox din BOR va marturisesc adevarul in care cred: in ortodoxie, in Calea cea stramta si in Cele 7 Tr.Ap. ale lui Hristos-Cuvantul. Atat.

Ati avut curajul sa intrati si sa studiati viata si credinta Trambitelor? NU...
Ati fost sa vizitati sau sa asistati la vreo procesiune de la manastirile lor? NU...
Ati mers sa discutati cu ucenicii si sa va lamuriti in vreo problema? NU...

Atunci de ce deschideti gura ”flamanda” afirmand tot felul de rautati infailibile? N-aveti altceva de lucru?

Io v-am zis ca la infricosatoarea judecata finala veti fi nevoiti sa stati inaintea Mielului cu Cele 7 Cornite ale Sale si inaintea celor 24 de batrani care vor sedea pe 24 scaune de judecata. Degeaba abea atunci ii veti zice Doamne Doamne caci atunci va fi prea tarziu, va fi prea tarziu sa-i ziceti Doamne..Doamne... Doamne Doamne in ziua aceea Mare caci ”nu tot cel ce-mi va zice Doamne Doamne in ziua aceea va fi ascultat”. Nu va pasa de voi si de sufletul vostru? Nu vreti sa inviati si sa mosteniti Raiul? Nu vreti sa fiti iertati si indreptati? Io vreau. Daca ati renuntat la lupta cea buna si v-a biruit satana atunci macar nu va adaugati pedepse fara numar caci dupa Judecata finala unii vor invia spre Rai si fericire vesnica iar ceilalti spre pedeapsa. Foarte lunga paranteza. Sorry)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #83  
Vechi 24.11.2021, 17:35:33
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ortodocsii poarta cu "sectele" un dialog "fratesc". Si sa mai spui ca nu esti prost....


Dragule, oricum o dai ajung in acelasi punct.

Tu te apuci si spui gogosi pe fiecare thread. Gogosi care sunt neortodoxe.

Esti complet bolnav. Este o boala a ta in toate directiile.

Solutia la boala ta este sa o duci singur si nu sa o dai la altii...

Asa ca nu iti mai impartasi boala la altii ca nu merge.


Esti bolnav. Nu exista vindecare decat sau te schimbi sau iesi de aici sa nu-i mai imbolnavesti.
Nu-ti pasa de subiect, nu-ti pasa de forum, nu-ti pasa de nimic, doar tu si osandirile tale pe sfinvers deraind mereu spre analizarea mea si osandirea Trambitelor. (De ce nu poti sa te exprimi numai acolo ca sa nu desfintezi ideea de forum, ideea de thread, habar nu am.)

Paranteza continua ca sa-ti raspund aici, n-am ce face, daca mereu is atacat in halul asta de ”victimele” Trambitelor, atunci raspund:

(Io-s bolnav ca tu osandesti sectele asa ca inchizitia marelui papalac?
Desi ei nu sunt secta, nu-s neoprotestanti, tie nu-ti pasa si ii faci mereu secta si ii osandesti mereu pe toate firele de discutie ca sa-ti beroifici pripeala?

Citeste ce ai scris, de multe ori, caci tot ce ai scris ti se potriveste tie perfect, nicidecum mie.

Ortodoxia e unita cu toti crestinii si cu toti ereticii si cu toti oamenii in tot ceea ce aceia fac bine in Hristos-Cuvantul si in Dumnezeu. Daca osandesti pe cineva neselectiv ci groso-modo facand exclusivism sau crima, practic pe tine insuti te excluzi si te tai si te distrugi in parte aia din Dumnezeu pe care cel pe care l-ai judecat o avea buna si curata indiferent in ce religie eretica sau secta era.

Deci cine judeca si da la dracu, pe sine insusi se judeca si se da la dracu mai ales daca e fariseu sau ipocrit.

Daca ne aflam ca doua mere intrun mar si unul din noi are o pare stricata, sa zicem 25%, si marul cel sanatos osandeste marul stricat pe deantregul, atunci se dezbina in cele 75% in care erau uniti si aflati in mar, deci iata ca dupa fapta asta a marului sanatos a ajuns mult mai rau si stricat fata de cel pe care il condamna. Pricepi dumneata ce faci, ce-ti faci?

Ti-am zis ca te-ai molipsit de la inchizitia marelui papalac si slujesti ”sfanta” ratiune a marelui babilon si ai lepadat Duhul si ca, biruit fiind de satana, duci iata lupta cea rea si judeci, faci inchizitie, osandesti, hulesti, denigrezi, blestemi si astfel te surpi de tot pe interior calcand peste poruncile Domnului si ale sf. Ap. Pavel care a zis ca ”atunci cand mustrati sau indreptati pe cineva sa o faceti cu duhul blandetii si sa nu ziceti nebunule sau prostule si sa aveti mare grija sa nu alunecati si sa cadeti in judecata.”

Deci da! Intaresc ce am zis! Domnul nu judeca pe nimeni, pe nicio secta neoprotestanta sau vreo comunitate etichetata cu secta de pripitii tembeologi. A venit sa caute oile cele păierdute si nicidecum sa dea cu toiagul, iar daca judeca dupa cum aude si vede avand acest drept ca Fiu al Omului o face cautand sa faca voia Celui Care L-a Trimis.

Deci boala cea neagra se afla in sanul tau lepros si in mintea ta spiritsta posedat de vreun leprecorn care nu vrei sa-ti dai seama ce-ti faci ca pripitul pripitilor!.. inchipuindu-ti ca aduci jertfe mari si multe lui Dumnezeu dar mai ales pripitilor tai sefi pripiti carora le esti slugarnic pripit asa ca orice fraier pripit ce se crede jmecher.

Inchid paranteza si devierea de la subiect.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.11.2021 at 17:39:37.
Reply With Quote
  #84  
Vechi 24.11.2021, 17:36:11
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Lightbulb

Mda, Q. E. D, tacaneala ieftina. Boring.
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #85  
Vechi 24.11.2021, 17:48:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Mda, Q. E. D, tacaneala ieftina. Boring.
Pai voi o provocati.

Io am avut curaj sa va dau ceva real si important din memorie pe acest subiect. Nu l-am lasat singur pe @Amiel. Voi, foarte curajosi in a lovii in sfinti si in mai micutii Domnului si in a va sinucide duhovniceste si a sari direct in iad ca fraierii pripiti ce va credeti jmecheri nu ati venit cu nimic pe subiect ci deraiati mereu ca sa slujiti pripeala si apoi tot voi va plangeti si sustineti ca firul de discutie a devenit plictisitor.

Hai dragul meu Psalm, te rog sa incerci sa povestesti ceva prin ce ai trecut tu, vis, vedenie, realitate, poveste, incercare...

(PS, io am facut mate-fizica cat china in scoala si universitate asa ca nu te lauda ca ai demonstrat ceva, caci tu nici nu sti ce inseamna sa demonstreSSezi ceva facand asa o labordelatorie procesomana si inchipuindu-ti ca esti destept. Io stiu ca de acolo vin, din iadul lumii mate-fizice si a procesomaniei justitiopate fiind constient ca ma iASIA si satana ca sa ma faca sa ma inchin la luxifer. Nu ma las... mila Domnului ma scapa.)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.11.2021 at 18:14:10.
Reply With Quote
  #86  
Vechi 24.11.2021, 17:57:25
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Pai voi o provocati.

Io am avut curaj sa va dau

Hai dragul meu Psalm, te rog sa incerci sa povestesti ceva prin ce ai trecut tu, vis, vedenie, realitate, poveste, incercare...

(PS, io am facut mate-fizica cat china in scoala si universitate asa ca nu te lauda ca ai demonstrat ceva, caci tu nici nu sti ce inseamna sa demonstreSSezi ceva facand asa o labordelatorie procesomana si inchipuindu-ti ca esti destept. Io stiu ca de acolo vin, din iadul lumii mate-fizice si a procesomaniei justitiopate fiind constient ca ma iASIA si satana ca sa ma faca sa ma inchin la luxifer.)
Dragule, tu ai prea mult curaj. Cumva refulezi prea multe, ca de fapt scoti numai prostii din tine. Incurci curajul cu refularea. La tine refulare.

Legat de mate-fizica, se vede ca ai doar cateva clasa pentru ca nu esti in stare de la o posta sa deduci ca pamantul e rotund. Adica prostia este multi-lateral dezvoltata la tine. Esti un semidoct multilateral dezvoltat... Altii de pe forum au facut mai multa decat tine si nu se lauda. Ceva observabil si evident la tine e stramb. Deci esti prost cu mingea in mana cand zici ca e plan.
Reply With Quote
  #87  
Vechi 24.11.2021, 18:02:42
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
E o scoala a desavarsirii si nu ce visezi tu. Nici pe Athos nu e Domnul atat de aproape si de intreaga biserica asa cum e la ei.
Vai de mine, pe Athos stau bărbații și femeile în aceeași mănăstire ești exaltat ce ai mă ?
Cum poți să faci o asemenea comparație neavenită și jegoasă de-a dreptul ?
Să compari peste 1.000 de ani de monahism neîntrerupt cu nici 100 de ani ?

O să te judece pe tine toată sfințenia adevărată și neînșelată a Athosului, cu toți călugării Sfinți știuți și neștiuți care s-au sfințit acolo de-a lungul secolelor, în ziua judecății sufletului pentru blasfemia asta, dacă mai continui să produci asemenea comparații.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #88  
Vechi 24.11.2021, 18:22:42
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit Esti pripit!... si persisti ca pripitul in pripeala.

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Dragule, tu ai prea mult curaj. Cumva refulezi prea multe, ca de fapt scoti numai prostii din tine. Incurci curajul cu refularea. La tine refulare.

Legat de mate-fizica, se vede ca ai doar cateva clasa pentru ca nu esti in stare de la o posta sa deduci ca pamantul e rotund. Adica prostia este multi-lateral dezvoltata la tine. Esti un semidoct multilateral dezvoltat... Altii de pe forum au facut mai multa decat tine si nu se lauda. Ceva observabil si evident la tine e stramb. Deci esti prost cu mingea in mana cand zici ca e plan.
Vad ca esti atat de confuz si hulicios, murdar la bot si negru in cerul gurii, incat ai impresia ca mesajul meu iti era adresat tie, dragule, ”sefule”, vorbeam cu Psalm. Probabil ca acuma daca v-ati inhaitat in ukuxclan probabil ca nu mai conteaza, va calcati peste bombeuri si actionati ca unul singur monstru sacru, ca o haita cu multe capete condusa de un singur cap, capo di tutti capy care blesteama si porunceste de pe scaunul ala pe care stau toti sefii lumii pret de un ceas dupa care scorpia neagra ii devoreaza ca nu mai are nevoie de ei si le arunca sufletele in iad.

Apoi, iata ca iar nu-ti dai seama ca iar esti deviat pe alte subiecte: analizarea..., Teoria PacMan3D-nD, etc.

Ti se pare ca-s semidoct si ca n-am fost la scoala in ciuda faptului ca imi desfasor activitatea intro universitate?

Ma mir de asta. Dar cand ma uit vad cine zice astea. Un ins dubios care nu tine seama ca apa nu poate face damburi si atunci desi apa fiind in proportie de 73% din suprafata totala, el persista in ideea de glob-planeta.

Ai fi simpatic daca n-ai fi atat de mitoman, de pripit si de nepasator de suflet insa plin de griji lumesti si de procesomanii justitiopate. Domnule conte, chiar nu-ti dai seama ca il intreci pana si pe bunicul tau, mare barron de MieunhauhauZen in lansare de gogoserpi in spatiu?

Ce crezi tu ca refulez? Nu refulez, nu-s frustrat, nu-s indignat. Te iert mereu si-ti urez noapte buna si somn usor.

Ceea ce ma frustreaza e neputinta mea caci mi-e foarte greu sa ascult de Dumnezeu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.11.2021 at 18:32:37.
Reply With Quote
  #89  
Vechi 24.11.2021, 18:52:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Citat:
E o scoala a desavarsirii si nu ce visezi tu. Nici pe Athos nu e Domnul atat de aproape si de intreaga biserica asa cum e la ei.
Vai de mine, pe Athos stau bărbații și femeile în aceeași mănăstire ești exaltat ce ai mă ?
Dragule, se vede ca ti-ai facut pareri pripite si gresite. Ceea ce vezi tu in film sunt serbarile cand se aduna tot poporul sub Cortul din Gradina Intalnirii sau in Casa Intalnirii. Dar desavarsirea va fi aia cand calugarii vor putea locui impreuna cu calugaritele fara sa pacatuiasca.

Exista in manastire vietuiri separate, baietii cu paietii si fetele cu fetele. Nu exista amestec cum ti-ai facut in mod pripit o parere gresita. Am fost acolo, stiu ce spun, nu odata ci la multe sarbatori, vreo 6-7.

Citat:
Cum poți să faci o asemenea comparație neavenită și jegoasă de-a dreptul ?
Să compari peste 1.000 de ani de monahism neîntrerupt cu nici 100 de ani ?
Domnule. Nu e nimic jegos in ceea ce am afirmat si am comparat.
Pai la fiecare 50-100 de ani generatiile se schimba. Vietuirea oricui conteaza oriunde s-ar afla. Daca esti in Athos nu ai certificat de buna purtare doar ca esti calugar in Athos. Daca era voia Domnului ca sa aduca calugarilor de la Athos slava atunci dadea celor din Athos darul Cuvantului dar iata ca Dumnezeu a daruit Cuvantul Sau de la Sfarsit de timp poporului Sau cel micut suflat prin Cele 7 Trambite Apocaliptice. Se vede ca va aduna necredinta si mergeti spre ukuxclan fara sa va pese sustinand ca eu sunt jegosul. Ai fost in Athos? Ai fost pe la manastirile celor 7 Trambite? Ai intrat pe site sau ai vazut filmulete de acolo? Ai sesizat vreo asemanare sau deosebire? De ce ai idei preconcepute ca unii e musai buni daca vietuiesc pe munte si altii e musai rai daca pripitii ii osandesc de parca ar fi inchizitia intemeiata pe Hristos.

Citat:
O să te judece pe tine toată sfințenia adevărată și neînșelată a Athosului, cu toți călugării Sfinți știuți și neștiuți care s-au sfințit acolo de-a lungul secolelor, în ziua judecății sufletului pentru blasfemia asta, dacă mai continui să produci asemenea comparații.
Care e blasfemia? Nu vezi ca n-am zis ca sfintii din Athos nu-s sfinti sau ceva rau de calugarii de acolo? Am zis ceea ce am zis in mod cinstit si nicidecum ce spui tu ca un pripit ca as fi... auzi la el... ca as fi blasfemiat Doamne fereste desavarsirea milenara a virtuosilor monahi sau pustinci.

Pai am zis mereu ca astia ai nostrii sunt mai micutii Domnului nu mai marii, dar am zis si ca Dumnezeu e mai aproape de ei fiindca sunt mai micuti si ca bisericuta lor e mai intreaga pentru ca nimeni in afara de ei nu au Darul Cuvantului iar asta nu e o blasfemie ci un adevar Adevarat caci cei din Athos n-au darul Cuvantului decat de la Cele 7 Tr. Ap. ale Cuvantului.

Si acolo in Athos exista Cei 7 calugari pustnici care vietuiesc goi si au darul proorociei si nu-i gaseste nimeni dar ei se mai arata unora ca sa stie ei ca exista. Deci si aceia marturisesc pe undeva Apocalipsa. La fel si Arhanghelii din Cer care sunt numiti cele 7 tunete ale Cuvantului Fulger Emanuel Domnul.

Deci vezi, In Ceruri, la Athos si in Romania se marturiseste pe langa ortodoxie si Apocalipsa si asta nu este o blasfemie!

Pricepi dumneata?.. sau te-ai alturat haitei si o puneti de o inchizitie mintind ca hulesc si ca voi, victimele, aparati ortodoxia (de Trambite si de Dumnezeu) ?

Nu credeam ca si dumneata poti fi tarat de interese si inhaitat de colegi in ukuxklan.

Voi chiar nu pricepeti ca nu eu ci voi huliti si blasfemiati? Chiar asa de orbi si de pripiti sunteti?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.11.2021 at 19:34:17.
Reply With Quote
  #90  
Vechi 24.11.2021, 19:00:26
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Implicit

Comparație Athos-chestia care semnifica "a puți"... asta da ticneala sectara completa:)))
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare