Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 13.04.2009, 18:15:46
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Si Urzicuta vad ca nu a mai aparut de mult !
Da, si eu ma gandeam la urzicuta
  #32  
Vechi 13.04.2009, 18:19:27
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Da, si eu ma gandeam la urzicuta
Doamna preoteasă , e mămică acum la trei îngerași și probabil ne citește doar, având multe alte treburi de făcut prin casă și nu numai.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #33  
Vechi 14.04.2009, 14:44:29
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Daca [COLOR=purple]urzicuta[/COLOR] -i mamica de trei ingerasi sa-i dea Domnul multa sanatate, putere si bucurii de la copii.Tot binele din lume pentru o familie cu trei ingerasi ! Doamne ajuta-i !



[COLOR=purple][/COLOR]
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
  #34  
Vechi 14.04.2009, 14:47:36
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Desi Cristi se referea la membri mai vechi ai forumului ,care n-au mai postat de mult ..nu pot sa nu semnalez lipsa d-ului VISOVI cu ale sale ,,shi ,,tz,, n-a mai postat de mai bine de o luna si ceva . .ce-o fi cu dansul ? D-le VISOVI oriunde ati fi , va doresc PASTE linistit, plin de bucuria Invierii Domnului Iisus Hristos si multa sanatate!
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
  #35  
Vechi 14.04.2009, 14:54:55
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Pai , de cand n-a mai postat i-am uitat i,d ..scuze vorbeam de d-ul VSOVI ...cred ca oricum, ati inteles la cine ma refeream .
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
  #36  
Vechi 29.04.2009, 06:53:44
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanhodean Vezi mesajul
da,stiu ca vam lipsit:))
daa, Ionule, ne-ai lipsit! asa ca eu una te astept sa mai vii si sa mai scrii pe aici cand ai putin timp. :)
  #37  
Vechi 15.05.2009, 21:36:59
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat Vezi mesajul
daa, Ionule, ne-ai lipsit! asa ca eu una te astept sa mai vii si sa mai scrii pe aici cand ai putin timp. :)
Mulți membrii noi pe forum, semn al inmulțirii îmbucurător pentru noi toți, dar mulți , din ce în ce mai mult din cei mai vechi pe aici dispar. Schimb de generații ?Se poate , sau. . .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #38  
Vechi 15.05.2009, 22:16:51
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pe data de 3o aprilie trebuia să mă întâlnesc la Iași la Cuvioasa Paraschiva la Mitropolie cu Silvia (silvestar) Am așteptat-o o oră dar nu a venit sau poate a venit dar nu a vrut să ne cunoaștem.Cu câteva zile înainte îmi dăduse telefon spunându-mi că și-a schimbat calculatorul și nu se mai poate loga.
Eu aveam o slăbiciune pentru postările sale și simt lipsa lor, chiar dacă era de multe ori acidă și ne cam înțepa pe toți.
Am perceput-o ca pe o persoană deosebită,sensibilă,erudită și căutându-și identitatea spirituală.
Attached Images
File Type: jpg Picture 192.jpg (66,1 KB, 12 views)
  #39  
Vechi 15.05.2009, 22:29:00
anne's Avatar
anne anne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Implicit Si eu ii simt lipsa...

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Pe data de 3o aprilie trebuia să mă întâlnesc la Iași la Cuvioasa Paraschiva la Mitropolie cu Silvia (silvestar) Am așteptat-o o oră dar nu a venit sau poate a venit dar nu a vrut să ne cunoaștem.Cu câteva zile înainte îmi dăduse telefon spunându-mi că și-a schimbat calculatorul și nu se mai poate loga.
Eu aveam o slăbiciune pentru postările sale și simt lipsa lor, chiar dacă era de multe ori acidă și ne cam înțepa pe toți.
Am perceput-o ca pe o persoană deosebită,sensibilă,erudită și căutându-și identitatea spirituală.
Si eu ii simt lipsa...Sa speram ca e OK si va reveni in curand printre noi! M-am gandit mult la ea in ultima vreme, cu ingrijorare... Nu s-a mai intamplat sa lipseasca atat de mult timp de pe forum...
__________________
"Dragostea indelung rabda; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda, nu se trufeste. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate , ci se bucura de adevar . Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata..."
  #40  
Vechi 15.05.2009, 22:40:53
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anne Vezi mesajul
Si eu ii simt lipsa...Sa speram ca e OK si va reveni in curand printre noi! M-am gandit mult la ea in ultima vreme, cu ingrijorare... Nu s-a mai intamplat sa lipseasca atat de mult timp de pe forum...
Aceași" întârziere" ca Silvia o are și alexandra28again !
Silvia nu s-a mai logat de pe 7.05 , iar Alexandra de pe 8.05 . O să încep căutările . . .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, uitati-va si spune-ti ce parere aveti. Laura19 Generalitati 1 10.01.2012 18:43:21
Membrii plecati , membrii disparuti si membrii "renascuti" , ai forumului nostru ! cristiboss56 Generalitati 331 23.09.2011 08:08:13
Ia uitati ce prostii spune un actor care se crede mare in Romania, Mihai Bendeac Delirul Generalitati 9 11.05.2010 02:26:32
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36