Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #321  
Vechi 29.06.2021, 18:29:20
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Ma lovesc de un cufar cu rahat care se cufere peste tot.

Nu m-am lovit de nimic esti doar o duboare care trebuie imprastiata.

Un sac de cufureala care pute si trebuie indeoartat.

De lovit esti doar de consistenta cufurelii nu esti cine stie ce consistenta tare. Aluatul tau e cufureala.

Nu ai aduse nimic decat "negationism conspirationism mitomanie si nebunie, psihoza". Un nebun pe limba lui.

Du-te bai la casa ta si vezi-ti de viatasi casa si familie ca esti nebun.

Ce viziune are cufarul cu rahat despre el, ca a ajuns.. stalp.te-oi fiintarit pe drum de asta esti mai consistent. Cine stie ce ti-e prin cap de te crezi tare cand esti moale

Last edited by gpalama; 29.06.2021 at 18:31:30.
Reply With Quote
  #322  
Vechi 29.06.2021, 18:59:30
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ma lovesc de un cufar cu rahat care se cufere peste tot.

Nu m-am lovit de nimic esti doar o duboare care trebuie imprastiata.

Un sac de cufureala care pute si trebuie indeoartat.

De lovit esti doar de consistenta cufurelii nu esti cine stie ce consistenta tare. Aluatul tau e cufureala.

Nu ai aduse nimic decat "negationism conspirationism mitomanie si nebunie, psihoza". Un nebun pe limba lui.

Du-te bai la casa ta si vezi-ti de viatasi casa si familie ca esti nebun.

Ce viziune are cufarul cu rahat despre el, ca a ajuns.. stalp.te-oi fiintarit pe drum de asta esti mai consistent. Cine stie ce ti-e prin cap de te crezi tare cand esti moale
Tu nu-ti dai seama nici de cucuiele din cap pe care ti le faci? Cum o sa-ti dai seama daca esti orb si plin de nesimtire.

Invarte mai departe ventilatorul si stai cu vidanja in mana si arunca pe mine si zi la toti ca eu ma cufuresc peste tot.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #323  
Vechi 30.06.2021, 09:49:31
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Tu nu-ti dai seama nici de cucuiele din cap pe care ti le faci? Cum o sa-ti dai seama daca esti orb si plin de nesimtire.

Invarte mai departe ventilatorul si stai cu vidanja in mana si arunca pe mine si zi la toti ca eu ma cufuresc peste tot.
Deci tu cand intri pe un thread deja
Citat:
[b]stai cu vidanja in mana si arunca pe mine si zi la toti ca eu ma cufuresc peste tot.[/B ]
Adica tu singur spui ce faci.

Sa stii ca nu zic eu, ci este opera ta de arta.

Asta faci.

Ti se pare ca faci bine dar esti un vidanjeur care a pus pe refulare si nu pe adunare.

De asta tu faci scandal ca esti cu vidanja pusa pe refulare si incepi sa lucrezi.

De ce crezi ca toti iti contesta tot ce spui? Pentru ca e o mizerie ordinara.
Reply With Quote
  #324  
Vechi 30.06.2021, 13:59:31
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Deci tu cand intri pe un thread deja

Adica tu singur spui ce faci.

Sa stii ca nu zic eu, ci este opera ta de arta.

Asta faci.

Ti se pare ca faci bine dar esti un vidanjeur care a pus pe refulare si nu pe adunare.

De asta tu faci scandal ca esti cu vidanja pusa pe refulare si incepi sa lucrezi.

De ce crezi ca toti iti contesta tot ce spui? Pentru ca e o mizerie ordinara.
Rastalmaciri si echivalente mito-manice de raspopit ostenit.

Asta rezulta din ce scriu? Ce spui tu?

Nu ti-e clar ca esti un mitoman de profesie si un logician de balta ce te ocupi cu confuzionismul si incurcatoria?

Nu-ti dai seama ca incerc sa-ti explic ce faci tu ca sa incerci sa te opresti pana nu te prabusesti de tot? O casa ca a ta zidita pe nisip miscator, oricat de tare si de mare se arata, se va auzi cat de mare i-a fost prabusirea si asta e ”slava” care o asteapta.

Deci as vrea sa te feresc. De aia incerc sa-ti explic cu cine te asemeni, ce faci, sperand ca poate mai ai doi neuroni functionali neblocati si ca ai putea pricepe intr-un final apoteotic. N-as vrea sa se prabuseasca ditamai palatul pe tine si sa te inghita nisipul miscator.

Eu mi-am zidit casa pe Stanca. Asa e tot cel care daca aude ce zice Domnul degraba face ceea a auzit ca e de facut! Ce e de facut? Pocainta si apoi mila, stii tu, porunca cea noua.

Tu daca nu vrei sa auzi ci ai desfintat Apocalipsa si Cele 7 Tr. Ap. defapt nu ai ce sa auzi deci casa ta e zidita pe minciuna, evitare si gol. Tu nu ai de Cine sa asculti. Deci casa ta este lumea! Ai avantul prabusirii lumii. Echipa in care joci se numeste: Avantul Prabusirea!

Ai impresia ca pe mine ma prabusesti cand colodeja stai in iad intr-un loc mai din jos, mai prabusit!

Sapa-ma si ma pareste si fa rapoarte si minti mai departe. Ajungi tot mai jos! Adanca e groapa mito-maniei si a huliganismului! Vai de cei ce-si ridica calcaiul impotriva ”mai micilor Mei”! Mai bine le era lor sa-si fi legat de gat o piatra de moara si sa se arunce in mare!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #325  
Vechi 30.06.2021, 14:13:02
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Eu mi-am zidit casa pe Stanca. Asa e tot cel care daca aude ce zice Domnul degraba face ceea a auzit ca e de facut! Ce e de facut? Pocainta si apoi mila, stii tu, porunca cea noua.
Tu esti un prost care si-a facut o groapa a aruncat rahat acolo si se balaceste cand toti vin si-i zic sa nu mai improaste din rahatul "auriu" personal si altora.

Ai venit pe forum si improsti incontinuu chestii.

Asta nu e stanca este propria hazna care ti-ai sapat-o.

Te sapi singur, noi nu sapam, noi doar iti explicam cat de jos ai ajuns.

Ca deja izvoraste diaree neagra de unde ai sapat. Si pe care o impartasesti tuturor.

Ca vii aici si le arati tuturor oala de noapte cu sapatura ta.

Deci amice tu ai venit, tu ai adus, tu ai creat tulburare, tu iti primesti propria ta reflexie. Ce arunci cu lopata, iti primesti cu cisterna.
Reply With Quote
  #326  
Vechi 30.06.2021, 15:02:08
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Tu esti un prost care si-a facut o groapa a aruncat rahat acolo si se balaceste cand toti vin si-i zic sa nu mai improaste din rahatul "auriu" personal si altora.

Ai venit pe forum si improsti incontinuu chestii.

Asta nu e stanca este propria hazna care ti-ai sapat-o.

Te sapi singur, noi nu sapam, noi doar iti explicam cat de jos ai ajuns.

Ca deja izvoraste diaree neagra de unde ai sapat. Si pe care o impartasesti tuturor.

Ca vii aici si le arati tuturor oala de noapte cu sapatura ta.

Deci amice tu ai venit, tu ai adus, tu ai creat tulburare, tu iti primesti propria ta reflexie. Ce arunci cu lopata, iti primesti cu cisterna.
Nu zic? Faci niste echivalente de te doare capul. Visezi impreuna cu proorocul mincinos crezand ca o sa fie bine de tine daca implinesti rolul lui Bârnabas-oximoron mare eliberator al Israelului de romani sau mai rau, Iscarioteanul care se crede biserica impreuna cu sinedriul de acum 2000 de ani!

Ma rog pentru tine sa-ti dai seama cat aberezi:

1.”si-a facut o groapa a aruncat rahat acolo si se balaceste.”
Daca nu am facut direct in groapa inseamna ca am luat in mana si am aruncat in groapa. Deci rahatul e tare daca-l poti lua in mana si arunca. Inseamna ca nu ai cum sa te balacesti in el.

2. ”Ai venit pe forum si improsti incontinuu chestii.”
Nu am venit ci sunt aici de cand a aparut site-ul si forumul. Tu ai venit in casa mea si a altora si vrei sa ni te erijezi in sef! Nu improsc chestii ci particip la discutii. De la o vreme nu se mai poate caci pe toate firele de discutie deraiezi discutiile spre obsesiile tale! Chestiile sunt raspuns la acuzatiile tale. Nu sunt multe si sunt prinse in semnatura, vezi ca exista un link. Vad ca nu poti sa incapi de Teoria PacMan3D-nD si de Cele 7 Tr.Ap. Am tot dreptul sa afirm in Cine cred si sa spun in discutii ce cred, ce e de urmat! Nu realizezi ca tu esti cel ce pe toate threadurile iti deserti necredinta si tupeul de a ma obliga sa fac ce vrei tu? Cine te crezi? Bahomed? Basmodeu? Stalin? Cine dracu te crezi sa-mi impui sa fac ce vrei tu-biserica cocotata ca Luxifer mai sus de Dumnezeu?

3.”Asta nu e stanca este propria hazna care ti-ai sapat-o.”
Hristos-Cuvantul este stanca. Tu ai folosit vidanja, ai umplut-o din toate haznalele lumii, de la globalai, de la egipsihologi, de la ”sfanta” ratiune a marelui papalac, de la episcopii necredintei care si-au luat rol de Torquemada, etc si apoi ai luat ventilatorul si arunci pe toate threadurile dupa mine. Nu fa scamatori si echivalente ca sa para ca ar fi invers! Se poate verifica. Nu pacali publicul aruncand vina ta si faptele tale pe mine ca sa te scoti onorabil in ochii fraierilor speriati de terorism.

4. ”Tu sapi singur, noi nu sapam, noi doar iti explicam cat de jos ai ajuns.”
Da, cata grija si buna voire aveti voi-tu-biserica aia care v-ati erijat mai sus decat Tatal, decat Hristos-Cuvantul adica Fiul si deasupra Duhului Sfant incat numai ce ziceti voi-tu-biserica conteaza caci restul n-au drept la cuvant. Ti-am zis ca ai inversat simbolul Credintei! Nu biserica ci tu! Explicatiile astea le intelegi?.. sau sa-ti fac un desen?

Daca sap, eu sap cate o fantana caci e nevoie pe canicula asta! Mint, ia ca m-am molipsit, fui, se ia mitomania, deci nu sap eu, altii mai buni sapa!

5. ”Ca deja izvoraste diaree neagra de unde ai sapat. Si pe care o impartasesti tuturor. ”
Ti-am zis ca nu sap! Tu ma sapi. Tu ai parat si-ai facut zeci de rapoarte! deci de acolo izvoraste diareea neagra! Incerci sa-ti deblochezi neournii ca sa pricei si tu ce faci?

6. ”Ca vii aici si le arati tuturor oala de noapte cu sapatura ta.”
Nu vin. Sunt aici de la inceput. Tu si alti rinoceri capiati ati trecut pe aici crezandu-va veterani. Va-ti crezut mari si tari si ati ajuns sa umblati cu olita de noapte si cu ventilatorul. Halal ortodocsi! Nu eu v-am alungat ci voi ati facut rebeliune si mi-ati sapat groapa, ca dupa ce m-ati fi ingropat sa va pisati pe mine!

7.”Deci amice tu ai venit, tu ai adus, tu ai creat tulburare, tu iti primesti propria ta reflexie. Ce arunci cu lopata, iti primesti cu cisterna.”
Nu dragul meu, nu te mai dezvinovati crezand in proriile mito-manii impreuna cu proorocul mincinos.
Adevarul e ca sunt pe forum de la inceput, de cand s-a infintat. NU fac tulburare ci dialoghez. Fariseii ipocriti insa invart marota sectelor, a tulburarii, se cred aparatori, se dau nevinovati crezand ca au datoria sa raspunda ”raului” cu rau si iata cum ai ajuns grozavindu-te, ravnind la trufia infailibilitatii si a gloriei necredintei tale gresite, ai ajuns sa umbli cu cisterna, cu vidanja si venitilatorul si te crezi stapanul locului, vrand sa impui tuturor minciuna si cenzura ta!

Tie chiar nu ti-e rusine sa minti si sa negi evidenta?

Pai sunt pe forumul asta de prin anul 2000.

Nu realizezi deci ca nu eu vin sa mint ci e unii care se cred rinoceri cand defapt sunt niste invarte marote, secte, globuri, rationalitate, noi-tu-biserica Luxiferica...

Decat un pripit asa esti!

”Graba strica treaba”!

(Nu te grabi sa te pocaiesti din grija vazand Adevarul. Pocaieste-te daca simti rusine!)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.06.2021 at 15:07:19.
Reply With Quote
  #327  
Vechi 30.06.2021, 15:37:29
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Dragule poti sa analizezi fiecare virgula in parte si sa o vezi stramba cand este dreapta.

Daca te-ai uita asa, de sus, din avion, ai vedea care este problema de ansamblu care ti se spune tie.

Ca esti in eroare. Ca gresesti ca nu poti sa continui in felul asta.

Ca tot ce produci este eroare erezie, gresit!!!
Reply With Quote
  #328  
Vechi 30.06.2021, 17:20:03
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Dragule poti sa analizezi fiecare virgula in parte si sa o vezi stramba cand este dreapta.
Ca zici tu? Penibil!

Citat:
Daca te-ai uita asa, de sus, din avion, ai vedea care este problema de ansamblu care ti se spune tie.
Problema mea e necredinta ta si necredinta ta gresita? AIA E PROBLEMA TA!
Tu esti cel ce nu crezi in Cele 7 Tr.Ap. si ai vrea ca nici eu sa nu cred si sa nu creada nimeni. Tu nu incapi de credinta ta, eu incap de necredinta ta, deci iata, problema E LA TINE!!!

Citat:
Ca esti in eroare. Ca gresesti ca nu poti sa continui in felul asta.
Nu-mi dai tu voie? Te-ai erijat in a fi tu-biserica, tu-forumul, tu-adminul, tu-seful, tu-Dumnezeu si noi sclavii tai? Nu vezi ca nu suporti si excluzi? Nu vezi ca te crezi infailibil si vrei sa faci cenzura, teroare, silnicie? Eu nu-ti cer nimic. Daca vrei sa dicutam pe obsesiile necredintei tale tia-m creat doua threaduri separate ca sa nu deranjam discutiile de pe alte threaduri. Cihar un veteran de prin 2007, deci credibiul ne-a facut un thread special. Nu vezi ca nu vrei sa te comporti cu bun simt? Nu vezi ca esti ca bagat in priza si pe toate threadurile revi la obsesiile tale vrand sa-ti glorifici necredinta, intoleranta, trufia, sefia, infailibilitatea, stiinta-barfa, mitomania, huliganismul?


Citat:
Ca tot ce produci este eroare erezie, gresit!!!
Iata glasul duhului ”sfant”, raspopitul tembeolog @gpalama sustine ca e glasul Duhului Sfant, ca tot ce zice el e corect caci el e el-biserica.

Nu ti-am zis ca esti Luxiferic si infailibil in afirmatiile tale?

Adica tot ce zic eu e gresit si tot ce zici tu e drept, corect?

Hai plimba ursul si miauna la alta masa, domnule pui al baronului de Mieunhauzen ce se vrea sef in grozavia lui mito-mana!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #329  
Vechi 30.06.2021, 18:21:31
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Eu am sustinut ca repet doar ce se zice in Biserica.


Doar tu te-ai facut profet, ai dat revelatii, ai dat teorii, ai spus ca tot ce spui ca teoria ta este "de sus".

Doar de la tine au venit prostenii din astea.

Deja prin ce spui tu canti deja in coruri cu apostolii, essti prea mic ca sa mai fii in Biserica, esti la alt nivel.


Adica tu esti profetul, Petre7 este apostolul ati produs deja profetii, teorii, v-ati facut misiunea, dar nu s-a prins nimeni de asta.

Cam slaba lucrare Moroncel.

Moroncele in afara sa fii bataie de joc nu prea poti altceva.

Adica si ridicolul asta al tau este pana la un punct dupa asta esti asa cam homeless teologic.

Esti ca un homeless pe forumul asta iti cam cari sarsanaua de bautura toxica si esti cam beat si drogat. Cam asa pari in youtube-ul tau.

Lasa prostelile ca nu tine nimeni pe forum la prosteala ieftina din nip.
Reply With Quote
  #330  
Vechi 30.06.2021, 19:09:22
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Eu am sustinut ca repet doar ce se zice in Biserica.
Tu nu repeti ce zice Biserica ci pripeala si necredinta gresita. Nu crezi in Cele 7 Tr.Ap. impreuna cu toti cei ce nu vor sa creada. Va spun ca sunteti pripiti. E dreptul meu!

Citat:
Doar tu te-ai facut profet, ai dat revelatii, ai dat teorii, ai spus ca tot ce spui ca teoria ta este "de sus".
Dovada ca este de sus este ca realitatea este asa cum o descriu in Teoria Pacman3D-nD. Voi globalistii si platistii neglijati apa plata si sustineti ca avionul desi merge perfect drept laser, defapt el face curba in sensul ca misca de manse si se roteste in jurul unui glob sau in jurul polului nord.
Nu am dat teorii ci o singura teorie care nu e din lume caci n-o gasesti la nimeni.


Citat:
Doar de la tine au venit prostenii din astea.
Teoria PacMan3D-nD nu e porstenie ci prostenie e teoria globalailor in care tu crezi, deci tu te dovedesti de prostovan neglijand 73% apa plata.

Citat:
Deja prin ce spui tu canti deja in coruri cu apostolii, essti prea mic ca sa mai fii in Biserica, esti la alt nivel.
Prin ce spun ma stradui sa nu mint pe nimeni. Tu ca mitoman de profesie care esti tu-biserica, ai impresia ca orice spui e adfevarul si dreptatea si sfintenia si ai vrea sa te iau de sef! Esti penibil!

Citat:
Adica tu esti profetul, Petre7 este apostolul ati produs deja profetii, teorii, v-ati facut misiunea, dar nu s-a prins nimeni de asta.
Nu pricepi ca nu-s profet? Cel ce prooroceste si se intampla in tocmai e Hristos-Cuvantul adica cel ce scrie de 65 de ani cartile albe. Doar Dumnezeu si Ortodoxia are Duhul Proorociei ca temelie.

Helooo!!! Petru7 este sosia apostolului Petru.

Citat:
Cam slaba lucrare Moroncel.
Tu esti Bârnaba oxi-moron. Tu-ti faci numarul pe aici. Eu doar dialoghez ca de aia sunt pe forum. Dialoghez in duh ortodox.

Citat:
Moroncele in afara sa fii bataie de joc nu prea poti altceva.
Tu-ti bati joc ca prostul. E o virtute sa fi bataia de joc a trufasilor si orbilor. Cand vor vedea si ei vor inlemni, se vor bloca! Isi vor cere mii de scuze dar va fi tarziu. Asa le trebe daca n-au vrut sa creada!

Citat:
Adica si ridicolul asta al tau este pana la un punct dupa asta esti asa cam homeless teologic.
Ce teologie marturisesti tu? Aia luxiferica? Tu esti tu-biserica ca sa intelegem ca tu esti seful ce te-ai erijat mai sus decat Dumnezeu inversand ordinea si puterea din simbolul credintei? Esti decat un raspopit cu aere de mare teolog. Pai tu nu pricepi nici dogma ce e darmite sa o mai si cunosti. Zici ca teologia este despre viata? Este despre Dumnezeu si despre cunoasterea adevaratului Dumnezeu. Pacalesti ca ai stii ceva, ca ai crede, defapt tu crezi doar in pripeli si le ridici la rang de Dumnezeu si chiar mai sus! Luciferizezi ortodoxia!

Citat:
Esti ca un homeless pe forumul asta iti cam cari sarsanaua de bautura toxica si esti cam beat si drogat. Cam asa pari in youtube-ul tau.
Nu e vorba de cum par ci de ce spun! Aparentele nu stii ca inseala?

Citat:
Lasa prostelile ca nu tine nimeni pe forum la prosteala ieftina din nip.
Nu mai insista sa fac voia ta, ti-am zis ca nu ma lepad de Hristos-Cuvantul pentru ca sa fac pe plac unui pripit! De s-ar aduna cu toti episcopii pripiti tot nu m-as lepada! Voi ar trebui sa va lepadati de orbirea si de pripeala voastra!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.06.2021 at 19:24:07.
Reply With Quote
Răspunde