Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 12.05.2015, 14:20:06
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Propun inchiderea topicului. Sau stergerea, ca sa nu ramana marturie de rusine ca cei care isi spun crestini se poarta la fel de jalnic ca ceilalti.
Cu inchiderea topicului nu se rezolva nimic, asta nu schimba oamenii. Doar acum cateva zile am raportat mesajele lui AlinB si MihaiG, care jigneau alt user, adminul a inchis topicul dar tot la fel a ramas. Ca doar topice sunt tot timpul, important e cine scrie. Va trece o zi sau doua si AlinB va gasi alt topic si alt candidat la balacarit, ajutat si de userul catolic. Am si eu o intrebare, cand userul catolic le spunea altor persoane (de exemplu Igor si Antonia) ca au probleme psihice nu v-a deranjat? Parerea mea e ca reintrarea userului catolic a adus si un nou val de "bunatate" pe forum.
Trebuie sa spun si asta, pe forumul catolic nu am vazut sa se comporte userii asa si nici jigniri nu prea am vazut. Nu-mi aduc aminte sa fi fost jignit vreodata, nici nu s-a comportat cineva agresiv cu mine. Au fost doar cateva mici ironii. Asta din cauza ca administratorii forumului nu permiteau sa se intample asta, nu doar datorita userilor (pentru ca era si userul catolic MihaiG pe acolo, dar nu se putea comporta reprobabil).
  #122  
Vechi 12.05.2015, 15:07:02
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Am si eu o intrebare, cand userul catolic le spunea altor persoane (de exemplu Igor si Antonia) ca au probleme psihice nu v-a deranjat?
Cătăline, ca să te parafrazez, a spune că zebra are patru picioare nu înseamnă răutate.

Iar a spune unei persoane care suferă de probleme psihice că ar fi bine să caute ajutor de specialitate nu e nici răutate, nici jignire.

Antonia a explicat pe larg, în trecut, despre conspirația dentiștilor care i-au implantat microcipuri în măsea. Iar în ceea ce-l privește pe Emilian, au fost cel puțin cinci useri care i-au dat de înțeles, mai finuț sau mai abrupt, că suferă în mod evident de tulburări.

Încă o dată - a avea probleme psihice nu este un păcat și nu este o rușine, nu mai mult decât a avea probleme la ficat sau la ochi.
  #123  
Vechi 12.05.2015, 15:33:14
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Of, of, catalin2 are o mare suparare, ca nu sunt banat ca oamenii sa-l poata lua in serios atunci cand debiteaza enormitati de calibrul celora cu "doar ortodocsii se mantuiesc" si "oamenii de stiinta rusi au demonstrat ca apa sfintita e antibacteriana".
Pardon, de fapt era "tabloidele rusesti sustin ca..". Tot un soi de cancan, dar cu subiect nitel diferit.

Mai cataline, teologia e ca muzica, oricine poate fredona, dar sa nu sustina ca e Pavaroti si sa vrea sa fie aplaudat ca atare.
Iar daca mai arunca cineva flori, dar cu tot cu ghiveci, sa se gandeasca ca daca vrea sa insiste pe directia asta, poate ar trebui sa ia lectii de canto.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 12.05.2015 at 15:38:27.
  #124  
Vechi 12.05.2015, 16:08:12
Ioan_Cezar Ioan_Cezar is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.06.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.618
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Cătăline, ca să te parafrazez, a spune că zebra are patru picioare nu înseamnă răutate.
Asta ai luat-o de la cei care promovează curentul New-Age. De fapt e o gândire tipic neoprotestantă și, așa cum am tot arătat pe forum prin sutele mele de postări, face parte și din valul ecumenismului. Ideile acestea noi de tip ecumenist, pe care le-am depistat și la alții, nu fac parte din ortodoxie. Totul a început cu scrierile părintelui Kalomiros. De acolo s-au inspirat toți. Noi nu ne ocupăm de picioarele zebrei, sfinții noștri au scris altceva dar tu nu știi pentru că nu ai timp să citești decât materiale protestante și ecumeniste. Ți-am dat multe linkuri și degeaba.

Chiar dacă zebra ar avea patru picioare, asta nu scrie în catehism.
Deci este erezie.
  #125  
Vechi 12.05.2015, 19:12:46
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

De-a lungul timpului ,aici pe forum,am fost mereu jignita si blamata ca am plecat din tara...
Cand altii nu gasesc alte pricini ,ii supara indrazneala mea pe care o catalogheaza neaparat"prostie,ignoranta" si ma pun la colt cu plecatul din tara.

Parca acum se vede mai limpede de ce am plecat :)
Romanul s-a nascut judecator si calauza spirituala;el le stie pe toate,stie ce este mai bun pt tine,pt familia ta,pt viata ta spirituala;el iti face recomandari cum sa-ti schimbi viata ,cum sa iti traiesti propria viata.Se uita peste gard,te urmareste cand vii acasa,te spioneaza de departe.Nu neaparat dintr-o curiozitate morbida ci tocmai pt a descoperi cum sa te anihileze,cum sa te raneasca si sa-ti afle punctele slabe(prin care sa fii pus la gard).

Pt toti cei care sunt "ingrijorati"cum sa-mi traiesc viata,le spun ca nu am sot sau copiii parasiti in tara,sunt libera si cu ajutorul lui Dumnezeu pot calatori absolut unde doresc si poftesc.
Iar daca fac ceva gresit,voi fi judecata la sfarsit,nu va pierdeti vremea sa va ingrijorati pt mine daca :nu sunteti familie sau parinti spirituali/calauze spirituale.


Ultima data cand am verificat plecatul din tara nu era un pacat,nu ma oprea de la Sf.Euharistie,nu-mi dadea canon...asa ca mai bine ati fi cinstiti si mi-ati scrie:"nu te suportam pt ca esti curajoasa,ai plecat singura pe un continent strain,te descurci incat sa-ti ajuti si rudele din tara,nu stai pe un salariu mizerabil din tara si nu te blazezi.
De asta nu te suportam!"

Adevarul este ca Dumnezeu,Arhanghelii si Sfintii ma ajuta,a caror prezenta o invoc zilnic,astfel incat sa ocroteasca si sa aiba in paza o femeie singura si nevolnica ca mine intr-o tara atat de nebuna si imprevizibila cum este SUA.

Si ca sa fiu in tonul topicului,eu nu pot fi o povara pt nimeni;mai bine ma sacrific eu decat sa fiu povara.
Cam asta a fost si idea cand am plecat din tara.
Pt cei care nu stiu,eu imi duc in carca inca de la 18 ani 2 parinti someri(care mai apoi au devenit pensionari cu pensii de mizerie-pt ca nu au indeplinit baremul de varsta si ani in campul muncii). Si in general sunt prea mandri sa faca lucruri dezonorante cum ar fi sa vanda niste produse,sa faca munci manuale etc.
Ca asa sunt romanii de formatie,mai bine muritori de foame decat soferi,vanzatori,spalatori de vase.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 12.05.2015 at 19:25:51.
  #126  
Vechi 12.05.2015, 19:33:26
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ioan_Cezar Vezi mesajul
Asta ai luat-o de la cei care promovează curentul New-Age. De fapt e o gândire tipic neoprotestantă și, așa cum am tot arătat pe forum prin sutele mele de postări, face parte și din valul ecumenismului. Ideile acestea noi de tip ecumenist, pe care le-am depistat și la alții, nu fac parte din ortodoxie. Totul a început cu scrierile părintelui Kalomiros. De acolo s-au inspirat toți. Noi nu ne ocupăm de picioarele zebrei, sfinții noștri au scris altceva dar tu nu știi pentru că nu ai timp să citești decât materiale protestante și ecumeniste. Ți-am dat multe linkuri și degeaba.

Chiar dacă zebra ar avea patru picioare, asta nu scrie în catehism.
Deci este erezie.
Domnule profesor, splendida parodie.
  #127  
Vechi 12.05.2015, 19:57:06
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cine mananca cacat despre diaspora romana, mai ales despre doamne precum Yasmina si Mirela, sa ii fie rusine. Daca nu crapam, ca popor, de foame si sete si frig in tara, se datoreaza si diasporei.
Ovinu', ceva-ceva dreptate ai cu adeneu' ala, am invatat personal asta la qigong, dar in rest, de la apa in forma de tifla, svastica sau cruce, pana la atitudinea fata de colegi, ai dat cu tesla in oo, si Alin la fel.
Bre, stiu ca iau de la multi din voi svasturi peste mecla, si in public si pe privat, pentru ca mi se rupe de mantuirea proprie si a altora si pentru multe altele, dar totusi, voi ca si crestini bisericosi, in special ovinu' si alin, ar fi trebuit sa va amintiti de Cel Care spune sa nu numim aproapele prost/nebun. O spune chiar El, taica, nu vreun episcop cu barba lunga si expresie ipocrita.
Ma doare la patru parseci in spatele ocelilor daca Emilian e diliu sau nu. quod attinet Antonia, nu prea intercationai cu ea, dar cred sincer ca e din SRI. si de nu ar fi, ci chiar dilie, nu e a noastra sa judecam asta. Pe forum, judecam postari.nu indivizi.
Atata subiectivism si rautate, pe un forum de crestini...de necrezut.
Recunosc, si eu am agresit, ca nu am minima decenta sa nu mai atac institutia ecelsiastica si duc lupta asta stupida, de don quijote la scara nano, impotriva subiectivismului confesional.
Catalin, esti din aceeasi grupare cu anumiti greci, cu "doar orto se mantuiesc". si sa stii ca Mihai nu vrea raul nimanui. Daca ironizeaza, nu inseman ca iti vrea raul. Pai ce, cand haita aceea faantica a intrat pe forum, toti deodata ca animalele, acum trei ani, multi se aglutinau cu ei, ca de, "sustineau credinta" si alte tampenii. Atunci mi-au facut marele rau de imi expune indentitatea reala, adica ceva ce nuse face, si m-au atacat si pe plan personal, doar fiindca am aratat ca Sfintii" pot sa nu fie decat niste calugarasi aurolaci ai fanantismului, certati deopotriva cu apa, sa punul si logica. Atunci AlinB m-o ajutat foarte mult.
Insa, desi nu cred in cultul sfintilor in continuare, am resuit sa vad adevarul din postarile unuia din ei, si am devenit chiar prieteni virtuali.
Cand l-o ierta Catalin pe fratele Mihai, eu am sa fiu succesorul lui Obama. Si totusi...
Nu sunt rebel, dar pentru mine organizatiile religioase sunt creatia societatilor secrete. (E mult de spus; pe scurt, nu cred in originea pur divina a crestinismului, sau oricarei alte religii. La crearea oricareia si tuturor, inclusiv a Ecclesiei, au participat: Dumnezeu, Dracul si natura umana). Oops, sa vezi ce se mai sufoca acum cei din grupul "misticilor" de indignare. Acest topic dovedeste empiric ca euharistia, sau mult-cantatele ei efecte spirituale, este/sunt apa de ploaie, sau cel mai banal placebo, din moment ce crestini impartasiti se poarta in halul asta.
Pace, frati si surori.

Last edited by Barsaumas; 12.05.2015 at 20:11:30.
  #128  
Vechi 12.05.2015, 21:08:23
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation

Forumul CrestinOrtodox.ro a devenit cea mai mare comunitate din categoria Spiritualitate. Pentru a pastra unita aceasta comunitate, trebuie sa respectam urmatoarele reguli:

1. Folositi optiunea de cautare a forumului
Inainte de a posta un subiect nou, folositi optiunea de cautare din cadrul forumului. Daca niciunul dintre subiectele gasite nu este identic sau conform cu cel pe care doriti sa-l infiintati, atunci puteti deschide un nou subiect.

2. Incadrati subiectul nou in categoria potrivita
Verificati cu atentie categoria in care incadrati subiectul nou, astfel incat acesta sa se potriveasca categoriei alese.

3. Dati subiectului un titlu clar
Subiectul pe care doriti sa-l propuneti spre discutie, nu trebuie sa aiba un titlu ambiguu.

4. Nu postati de mai multe ori acelasi subiect

Nu postati acelasi subiect de mai multe ori. Abaterile de la aceste reguli vor atrage dupa sine stergerea subiectelor respective si poate duce si la banarea contului.

5. Pastrati tema subiectului propus
Va rugam sa nu deviati de la subiectul discutiei.

6. Exista mesagerie privata

Pentru mesaje care nu au legatura cu tema propusa, folositi mesajele private.

7. Comunitatea CrestinOrtodox.ro nu este un loc pentru insulte si jigniri
Discutiile ce au ca tema barfa, cat si cele menite sa produca scandal, discriminare si afectarea integritatii unei persoane/institutii, sunt interzise. In cazul in care considerati ca vi se face o nedreptate, va rugam sa va adresati administratorului, la adresa info@crestinortodox.ro.

8. Suspendarea contului
In cazul in care utilizatorul nu va tine seama de regulile acestui forum, administratorul are dreptul de a-i suspenda contul.

9. Nu abuzati de majuscule!
Nu abuzati de majuscule. Pe internet acestea sunt echivalente tipetelor.

10. Publicitate pe forum
Nu acceptam anunturi de vanzare-cumparare, servicii, etc. In cazul in care doriti sa le faceti publice, folositi sectiunea Anunturi

11. Linkurile catre alte site-uri
Mesajele care includ linkuri cu referire la site-uri de profil sau concursuri sustinute de alte site-uri nu sunt acceptate pe forum. Mesajele de acest gen vor fi sterse fara anunt in prealabil, iar la o a doua abatere, utilizatorul va fi sanctionat.

12. Nu acceptam sa fie denigrata credinta ortodoxa.



http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=3
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
  #129  
Vechi 12.05.2015, 21:17:20
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
Cine mananca cacat
Citat:
Ovinu', (...) pana la atitudinea fata de colegi, ai dat cu tesla in oo, si Alin la fel.
Trei calugari au luat un juramant de tacere, si trebuiau sa stea tacuti intr-o camera timp de o zi.
"S-a stins lampa" a zis unul din ei.
"Trebuie sa mentii juramantul tacerii" l-a mustrat al doilea.
"Nu-l mustra si vezi-ti de treaba ta" a zis al treilea.



Citat:
mi se rupe de mantuirea proprie si a altora si pentru multe altele,
Dar nu ti se rupe deloc sa faci pe lupul moralist si "eclesioscepticul"

Citat:
dar totusi, voi ca si crestini bisericosi, in special ovinu' si alin,
Seriosss?
Pe baza asta iti construiesti legitimitatea de lup moralist?
Ei bine, eu unul tin sa te dezamagesc, pentru ca nu-mi aduc aminte sa fi umblat cu eticheta asta pe frunte, cu atat mai putin sa te las pe tine sa o lipesti.
Eu sunt un teoretician, nu sfant si exemplu personal, am pus ortodox ca asa au cerut unii expres.

Daca are sens ceea ce spun, tin sa fie recunoscut lucrul asta, daca nu, sa se vina cu argumente contra.

Insa am f. putina toleranta la viclenii si smecherii ca substitut la argumentatie, recunosc - e un mare pacat personal dar nu stiu de ce nu-mi prea vine sa ma pocaiesc de el..

Citat:
ar fi trebuit sa va amintiti de Cel Care spune sa nu numim aproapele prost/nebun.
Fratele. Ori, eu unul n-am chiar asa multi frati, deci mi-ar veni f. greu sa calc pe alaturi in directia asta :)

Plus, revin la ce a spus cu buna dreptate dl. MihaiG, iti recomand sa citesti ca desi ai aplaudat la superba satira a dl. Cezar, nu ti-a intrat nimic in cap.

Citat:
Ma doare la patru parseci in spatele ocelilor daca Emilian e diliu sau nu. quod attinet Antonia, nu prea intercationai cu ea, dar cred sincer ca e din SRI. si de nu ar fi, ci chiar dilie, nu e a noastra sa judecam asta. Pe forum, judecam postari.nu indivizi.
Pai tocmai, ca nu iti pasa.
Dar daca iti pasa, uneori trebuie sa o mai si spui.
Macar sa-i ajuti pe altii sa inteleaga niste chestii daca respectivul nu reuseste.

Citat:
Atata subiectivism si rautate, pe un forum de crestini...de necrezut.
Zise lupul stergandu-se de sange la gura.

Mai nene, una e sa dai de pamant cu un coleg de forum, pentru niste ineptii si poate spre folosul lui, dar tu campionul ineptiilor ar trebui sa stii ca te iei la tranta cu insusi Dumnezeu si ai facut-o nu o data, din spatele "eclesioscepticismului" si chiar si in postarea asta si de cele mai multe ori practic fara sa aduci nici o contributie intelectuala cat de cat notabila.

Pur si simplu la tine 90% din postarile pe forumul asta, sunt supapa ta de frustrari pentru ratarile tale eclesiale care poate pe buna dreptate si din vina ta le-ai avut.

Ma asteptam macar in discutia asta, fiind oarecum profilul tau, sa fii capabil sa ai o atitudine de intelectual, nu sa vii cu panarame de site -uri si "asa e logic, deci evident" sau "asa am invatat la qiqong" dar nu, si aici trebuia sa-ti dai in petec.

Citat:
Recunosc, si eu am agresit, ca nu am minima decenta sa nu mai atac institutia ecelsiastica si duc lupta asta stupida, de don quijote la scara nano, impotriva subiectivismului confesional.
Vai dar ce te flatezi. D.Q. era prototipul idealistului, tu esti departe de asa ceva.

Mai degraba cel al sectarului, care dupa ce isi rateaza viata spiritaual, da vina pe toti de la Biserica pana la Dumnezeu, mai putin pe el insusi.

Citat:
Daca ironizeaza, nu inseman ca iti vrea raul.
Aha, la asta nu te-ai gandit cand ai inceput sa faci pe moralistul.

Citat:
Pai ce, cand haita aceea faantica a intrat pe forum, toti deodata ca animalele, acum trei ani, multi se aglutinau cu ei, ca de, "sustineau credinta" si alte tampenii.
Nu erau nici un "ei", erau 2 geocentristi scrantiti la cap care au fost si banati destul de repede, nu atat de repede insa cat sa nu dai tu de belea.

Citat:
Atunci mi-au facut marele rau de imi expune indentitatea reala, adica ceva ce nuse face, si m-au atacat si pe plan personal, doar fiindca am aratat ca Sfintii" pot sa nu fie decat niste calugarasi aurolaci ai fanantismului, certati deopotriva cu apa, sa punul si logica. Atunci AlinB m-o ajutat foarte mult.
Si de atunci vad ca te straduiest foarte sa demonstrezi ca atacul a fost intemediat, nu?

Citat:
Nu sunt rebel, dar pentru mine organizatiile religioase sunt creatia societatilor secrete.
(E mult de spus; pe scurt, nu cred in originea pur divina a crestinismului, sau oricarei alte religii.
La crearea oricareia si tuturor, inclusiv a Ecclesiei, au participat: Dumnezeu, Dracul si natura umana).
Poftim...exact ce spuneam.
Personal, eu cred ca ai depasit de mult limitele bunului simt, dar asta e deja cireasa de pe tort, nu stiu ce o sa creada adminul.

Citat:
Oops, sa vezi ce se mai sufoca acum cei din grupul "misticilor" de indignare.
Eu unul nu. Nu venind din partea ta care stii atat de putine.
Un "iarta-l Doamne ca nu stie ce vorbeste" deloc peiorativ ci intemeiat si la obiect.

Citat:
Acest topic dovedeste empiric ca euharistia, sau mult-cantatele ei efecte spirituale, este/sunt apa de ploaie, sau cel mai banal placebo, din moment ce crestini impartasiti se poarta in halul asta.
Tie ti se potriveste pilda cu saracul si bogatul nemilostiv.
Si daca ar invia cineva din morti, tot in alegerile tale ramai, restul e apa de ploaie, autojustificare si bagare in seama.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 12.05.2015 at 21:24:31.
  #130  
Vechi 12.05.2015, 21:21:16
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation


Forumul CrestinOrtodox.ro a devenit cea mai mare comunitate din categoria Spiritualitate. Pentru a pastra unita aceasta comunitate, trebuie sa respectam urmatoarele reguli:

1. Folositi optiunea de cautare a forumului
Inainte de a posta un subiect nou, folositi optiunea de cautare din cadrul forumului. Daca niciunul dintre subiectele gasite nu este identic sau conform cu cel pe care doriti sa-l infiintati, atunci puteti deschide un nou subiect.

2. Incadrati subiectul nou in categoria potrivita
Verificati cu atentie categoria in care incadrati subiectul nou, astfel incat acesta sa se potriveasca categoriei alese.

3. Dati subiectului un titlu clar
Subiectul pe care doriti sa-l propuneti spre discutie, nu trebuie sa aiba un titlu ambiguu.

4. Nu postati de mai multe ori acelasi subiect

Nu postati acelasi subiect de mai multe ori. Abaterile de la aceste reguli vor atrage dupa sine stergerea subiectelor respective si poate duce si la banarea contului.

5. Pastrati tema subiectului propus
Va rugam sa nu deviati de la subiectul discutiei.

6. Exista mesagerie privata

Pentru mesaje care nu au legatura cu tema propusa, folositi mesajele private.

7. Comunitatea CrestinOrtodox.ro nu este un loc pentru insulte si jigniri
Discutiile ce au ca tema barfa, cat si cele menite sa produca scandal, discriminare si afectarea integritatii unei persoane/institutii, sunt interzise. In cazul in care considerati ca vi se face o nedreptate, va rugam sa va adresati administratorului, la adresa info@crestinortodox.ro.

8. Suspendarea contului
In cazul in care utilizatorul nu va tine seama de regulile acestui forum, administratorul are dreptul de a-i suspenda contul.

9. Nu abuzati de majuscule!
Nu abuzati de majuscule. Pe internet acestea sunt echivalente tipetelor.

10. Publicitate pe forum
Nu acceptam anunturi de vanzare-cumparare, servicii, etc. In cazul in care doriti sa le faceti publice, folositi sectiunea Anunturi

11. Linkurile catre alte site-uri
Mesajele care includ linkuri cu referire la site-uri de profil sau concursuri sustinute de alte site-uri nu sunt acceptate pe forum. Mesajele de acest gen vor fi sterse fara anunt in prealabil, iar la o a doua abatere, utilizatorul va fi sanctionat.

12. Nu acceptam sa fie denigrata credinta ortodoxa.



http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=3
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare