Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.06.2010, 08:26:47
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit ce capacitati ciudate aveti?

Mmmmmmmm,ce ziceti de titlu?va propun un nou subiect:cele mai ciudate,nastrusnice,atipice,neintalnite capacitati ale voastre.de pilda,eu,cand vorbesc cu cineva,daca spune adevarul,am reactii fizice pe partea dreapta:usoare dureri,intepaturi,amorteli,ce trec repede si nu ma afecteaza cu nimic.daca ma minte,am pe stanga.voi cum stati?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 01.06.2010, 09:04:53
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Implicit

Am capacitatea de a ma lauda cu ceea ce nu am
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.06.2010, 09:09:34
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zoridezi Vezi mesajul
Am capacitatea de a ma lauda cu ceea ce nu am
Eu vorbeam de capacitati,nu de defecte!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 01.06.2010, 09:19:55
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Eu vorbeam de capacitati,nu de defecte!
Si lauda este, intr-o oarecare masura, o capacitate. Una negativa, ce-i drept, dar tot o capacitate.

Nu prea as crede ca noi crestinii am avea asemenea "capacitati" si "puteri", caci suntem cu picioarele pe Pamant totusi, nu suntem precum yoghinii aceia care se chinuiesc sa leviteze si cand reusesc se cred dumnezei.

Insa avem o arma foarte puternica: rugaciunea. Si se fac multe minuni prin ea. Insa, acestea nu sunt un produs al abilitatilor si capacitatilor noastre, ci sunt trimise si ingaduite de Cel de Sus.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.06.2010, 09:21:58
zoridezi zoridezi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2009
Mesaje: 729
Post

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Eu vorbeam de capacitati,nu de defecte!
Atunci laudati-va voi, ca eu am numai defecte

Căci cine te deosebește pe tine? Și ce ai, pe care să nu-l fi primit? Iar dacă l-ai primit, de ce te fălești, ca și cum nu l-ai fi primit?
(I Corinteni 4:7)

Mediteaza!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 01.06.2010, 09:27:12
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Dar ma refeream la chestii haioase,nu e vorba de nici o lauda.de ce nu poti vorbi pe acest forum fara sa fi acuzat mereu ca te lauzi,ca te mandresti,cand de fapt nu faci decat sa povestesti niste aspecte ale fiintei si vietii tale,ce vin tot de la Domnul?de ce?
Reply With Quote
  #7  
Vechi 01.06.2010, 09:32:44
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Dar ma refeream la chestii haioase,nu e vorba de nici o lauda.de ce nu poti vorbi pe acest forum fara sa fi acuzat mereu ca te lauzi,ca te mandresti,cand de fapt nu faci decat sa povestesti niste aspecte ale fiintei si vietii tale,ce vin tot de la Domnul?de ce?
Dar nimeni nu te-a acuzat de data asa.
Purtam si noi o discutie ca in "familie". :)
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 01.06.2010, 09:37:52
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

ba da,ai cam insinuat ca ma laud.ciudata familie pe acest forumel!cum impartasesti cu restul cum ca uite ce mi s-a intamplat,esti acuzat ca esti trufas,mandru,ca nu esti smerit si toata familia lexicala,cand de fapt nu asta era intentia ta.eu am cui ma lauda,vezi domnul din avatar.imi asculta toate ''elucubratiile''.deci colaps,vreo capacitate mai haioasa?ti se zburleste parul pe tine cand vezi oaresce?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 01.06.2010, 09:43:05
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
ba da,ai cam insinuat ca ma laud.ciudata familie pe acest forumel!cum impartasesti cu restul cum ca uite ce mi s-a intamplat,esti acuzat ca esti trufas,mandru,ca nu esti smerit si toata familia lexicala,cand de fapt nu asta era intentia ta.eu am cui ma lauda,vezi domnul din avatar.imi asculta toate ''elucubratiile''.deci colaps,vreo capacitate mai haioasa?ti se zburleste parul pe tine cand vezi oaresce?
Nu la asta ma refeream. Te rog sa ma ierti daca ai inteles gresit.

zoridezi a spus ca o capacitate a sa este lauda, iar tu ai spus ca este un defect. Eu am adus doar niste completari personale, nu mare lucru.

Oricum, nu cunosc sa am sau sa fi avut vreodata asemenea capacitati, si nu cred ca as vrea sa am :P
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 01.06.2010, 09:51:40
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Ideea mea era urmatoarea:sunt atatea capacitati rare,de care nu stim nici din carti,deci hai sa le aflam de la cei care le au,daca le au,hai sa ne imbogatim orizontul informational.strica un pic de cunoastere?si daca vor fi cativa care vor impartasi cate ceva,rog marea masa de cititori sa nu inceapa cu acuzele absurde de lauda,mandrie,e de la diavol,etc
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Unul dintre cele mai ciudate vise din viata mea Raluca1905 Generalitati 19 04.12.2017 23:18:24
vise ciudate Tia Intamplari adevarate 26 04.09.2012 22:26:00
Manifestari ciudate (?) Roseinthedesert Alte Religii 70 25.10.2010 23:40:01
Chestii ciudate in articolul de azi de pe crestinortodox.ro mihailt Generalitati 16 24.04.2010 09:19:49
vi sau intamplat unele lucruri ciudate chiar in zi pintilescu Botezul 10 29.08.2007 22:01:13