Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #551  
Vechi 19.08.2009, 02:49:40
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit La multi ani!

TigerAvalo9 La multi ani fericiti,sanatate,impliniri si multa dragoste duhovniceasca.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #552  
Vechi 19.08.2009, 03:03:12
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit La multi ani !

Draga Tiger, multa sanatate, implinirea dorintelor si a gandurilor bune, pace-n suflet si un sincer " LA MULTI ANI ! "
" Prietenia este cea care rezista vremii,care este langa tine fara ca tu sa o ceri,fara ca tu sa deschizi gura,e cea ca te simte cand sufletul tie inegurat de lacrimi,de necazuri,poate deznadejdi, care iti intinde mana si nu te lasa sa cazi, sau te ridica, cea care te rabda asa cum esti, care te invata, iti da incredere in tine, care stie ce se ascunde dincolo de fata ta, cea care iti deschide ochi iar,si te invata sa zambesti, sa vezi ca nimic nu-i intamplator in viata,si ca nu orice se daruieste, se plateste in bani ,e deajuns uneori o vorba,o rugaciune,o lumanare pentru sanatate."
Cu deosebita stima, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #553  
Vechi 19.08.2009, 03:27:12
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Thumbs up La multi ani, "TigerAvalo9"

Ani multi, sanatosi, cu impliniri iti doresc! Domnul sa te ocroteasca si sa-ti daruiasca tot ce vrea sufletul tau!
Attached Images
File Type: jpg le_petit_train_de_tom.jpg (42,7 KB, 1 views)
File Type: jpg champagne.jpg (7,3 KB, 0 views)
File Type: jpg 145.jpg (85,1 KB, 1 views)
File Type: jpg icoana SF. Fecioara.jpg (55,8 KB, 0 views)
Reply With Quote
  #554  
Vechi 19.08.2009, 04:11:59
caminaris's Avatar
caminaris caminaris is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru caminaris
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Ce bucurie să am în lista mea de prieteni gălățeni . Cel mai vechi este Florentinta, mult dragă mie , iar de câte ori apare un gălățean pe forum, sincer mă bucur , dându-mi seama cât de viu este orașul Galați și imrejurimile lui , în viața Ortodoxă . Episcopia Dunării de Jos , are cu ce se mândri. Dragă Caminaris , primește din partea mea cele mai sincere și frumoase gânduri de bine, multă sănătate, bucurii și realizări în viață. Bunul Dumnezeu să-ți fie alăturea , iar Preasfânta și Preacurata Fecioară Maria , să te ocrotească și să te apere de tot răul. Să fi binecuvântată ! +
Wow, abia acum am observat ca voi mi-ati urat la multi ani pe topicul asta! Am fost plecat vreo saptamana in jurul datei mele de nastere asa ca habar n-aveam ce urari calde mi-ati rezervat de ziua mea! Multumesc din inima cristiboss56, LapetiteMoc, sia, mirelat, anastasia, Domnul sa va ocroteasca.
Si la multi ani TigerAvalo9 de ziua ta.
__________________
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #555  
Vechi 19.08.2009, 04:42:01
caminaris's Avatar
caminaris caminaris is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 217
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru caminaris
Implicit La multi ani tigerAvalo9

Pentru tigerAvalo9:
Draga Alin, avand in vedere ca esti tot din Galati, ti-am pregatit un cadou special de ziua ta: o pastila de descretit fruntile - cateva perle de la bac:

Viata albinelor e primejduita mereu de insecte ca: tantarul, viespea, soarecele si ursii care se urca in fagi unde sunt albinele stranse in colonii si depun miere

Asa cum arata Ion Creanga, in familiile de tarani barbatii erau numai niste termeni ajutatori asupriti de femei

Desi pierd lupta, taranii lui Rebreanu au unele mici satisfactii cum ar fi: uciderea boierului Iuga, arderea conacelor…

La sfarsitul romanului Ana Karenina isi curma zilele, ramanand in continuare o mama buna

Anotimpurile care apar mai des in opera acestui mare poet al naturii sunt: primavara, vara, toamna si iarna

Din cauza conditiilor grele, Eminescu a murit de foame toata viata

Poetul canta satul de care nu te mai poti desparti odata ce l-ai parasit

Datorita faptului ca Lapusneanu chinuia pe boieri taindu-le nasul, urechile, mainile, el le-a devenit antipatic acestora

Toma Alimos s e razbuna pe boierul Manea care l-a ranit mortal pe la spate cu ajutorul lasitatii

In secolul al XV-lea limba vorbita de popor era considerata vulgara si n-o vorbea nimeni

In “Pastel” vedem o batrana care alearga agale prin linistea noptii cu
taciuni aprinsi in mana

Asa e omul: nu-i vine sa creada ca moare pana nu inchide ochii…

Padure virgina este o padure in care mana omului n-a pus niciodata piciorul

Poporul roman s-a format prin casatorirea barbatilor romani cu fetele
dacilor si invers
__________________
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #556  
Vechi 19.08.2009, 04:51:14
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit La mulți ani Alin - tigrușorule !

Sănătate, bucurii și împliniri în toate cele cu folos ție , și te rog intră ceva mai des pe forum ! Galațiul nu este așa departe, așa că ai timp să ajungi în fiece zi la noi .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #557  
Vechi 19.08.2009, 07:50:07
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Iti urez cele mai bune impliniri spre mantuirea sufletului tau, numai bucurie in familie si multa sanatate!!!

__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #558  
Vechi 19.08.2009, 07:54:24
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Sa ne traiesti Alinus, INTRU MULTI ANI!!! cu sanatate si sa dea Domnul sa iti realizezi tot ceea ce iti propui in calatoria ta... bucurii cat cuprinde, regrete cat mai putine... optimismul si voia buna sa iti fie mereu tovarasi.Te imbratisez cu drag si bineinteles ca iti trimit nelipsitul tortulet(sa il savurezi cu cine ti-e drag tie)


si ptr ca tot iti place pisicuta mea care face concurenta tigrisorului.. special ptr tine, o pozica cu "blanicoasa-fioroasa":
Attached Images
File Type: jpg Picture 011.jpg (26,7 KB, 9 views)
Reply With Quote
  #559  
Vechi 19.08.2009, 08:08:02
Tia's Avatar
Tia Tia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 245
Implicit

LA Multi Ani Alin. Dumnezeu sa iti dea multa sanatate trupeasca si in primul rand, sufleteasca.
__________________
Binecuvinteaza suflete al meu pe Domnul si toate cele dinlauntrul meu Numele cel Sfant al Lui
Reply With Quote
  #560  
Vechi 19.08.2009, 10:55:03
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

[quote=Hartford;160790]TigerAvalo9 La multi ani fericiti,sanatate,impliniri si multa dragoste duhovniceasca


MULTUMESC MULT Hartford ,dragostea duhovniceasca e cea mai de pret cu ea le poti rezolva pe celelalte.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 18:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 01:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 08:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 16:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 08:01:08