Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 28.04.2009, 20:21:05
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Am inteles ce vrei sa spui dar ,daca as stii sigur ca maine -i ultima mea zi pe pamant ,nu i-as necaji cu buna stiinta, ca nu am nici un drept sa-i supar ..i-am terorizat destul ..cu cancerul meu .
Am doi baieti si atunci erau mici ,unul de sase ani si celalalt de 12 . Dumnezeu s-a indurat de mine si uite ca traiesc..dar trauma lor ,grija lor ptr mine a fost o povara prea mare pt ei si a durat ani ....erau doi copii..dar au inteles..
nu mai vreau sa mai zic nimic..gata ; chiar daca nu m-am facut inteleasa ..nu-i bai ..

[SIZE=2][COLOR=red]Sa nu spui ca vi si tu la gratar ca chiar plec sa cumpar unul mai mare![/COLOR][/SIZE] [COLOR=red][/COLOR]
Stai cuminte ,Marius ,ca esti in covalescenta .. n-ai voie la cumparaturi !!
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #22  
Vechi 28.04.2009, 20:25:52
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sia Vezi mesajul
Am inteles ce vrei sa spui dar ,daca as stii sigur ca maine -i ultima mea zi pe pamant ,nu i-as necaji cu buna stiinta, ca nu am nici un drept sa-i supar ..i-am terorizat destul ..cu cancerul meu .
Am doi baieti si atunci erau mici ,unul de sase ani si celalalt de 12 . Dumnezeu s-a indurat de mine si uite ca traiesc..dar trauma lor ,grija lor ptr mine a fost o povara prea mare pt ei si a durat ani ....erau doi copii..dar au inteles..
nu mai vreau sa mai zic nimic..gata ; chiar daca nu m-am facut inteleasa ..nu-i bai ..

[SIZE=2][COLOR=red]Sa nu spui ca vi si tu la gratar ca chiar plec sa cumpar unul mai mare![/COLOR][/SIZE] [COLOR=red][/COLOR]
Stai cuminte ,Marius ,ca esti in covalescenta .. n-ai voie la cumparaturi !!
Optimismul , e semn de echilibru, iar echilibrul este un element esențial al iubirii, iar iubirea e totul , e Dumnezeu însuși.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #23  
Vechi 28.04.2009, 20:41:05
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Asa-i, cu [COLOR=purple]credinta [/COLOR], [COLOR=purple]iubire [/COLOR]ptr copii si[COLOR=purple] speranta[/COLOR] mi-am ridicat ochii la cer si m-am rugat la [COLOR=purple]Domnul [/COLOR]sa ma faca bine.
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #24  
Vechi 28.04.2009, 21:06:31
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cand va fi cu adevarat ultima zi din viata mea numai Dumnezeu o stie. Dar mie nu-mi strica sa ma gandesc ca maine ar putea fi ultima. Sa ma gandesc cu detasare si cu intelepciune. N-ar fi rau sa am o asemenea intelepciune. Sfintii chiar ne propun acest exercitiu duhovnicesc. Voi ajunge sa-l exersez si eu?
Reply With Quote
  #25  
Vechi 28.04.2009, 23:17:37
adorcrysti
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sia Vezi mesajul
Am inteles ce vrei sa spui dar ,daca as stii sigur ca maine -i ultima mea zi pe pamant ,nu i-as necaji cu buna stiinta, ca nu am nici un drept sa-i supar ..i-am terorizat destul ..cu cancerul meu .
Am doi baieti si atunci erau mici ,unul de sase ani si celalalt de 12 . Dumnezeu s-a indurat de mine si uite ca traiesc..dar trauma lor ,grija lor ptr mine a fost o povara prea mare pt ei si a durat ani ....erau doi copii..dar au inteles..
nu mai vreau sa mai zic nimic..gata ; chiar daca nu m-am facut inteleasa ..nu-i bai ..

[SIZE=2][COLOR=red]Sa nu spui ca vi si tu la gratar ca chiar plec sa cumpar unul mai mare![/COLOR][/SIZE] [COLOR=red][/COLOR]
Stai cuminte ,Marius ,ca esti in covalescenta .. n-ai voie la cumparaturi !!
Imi pare rau sa aud de suferinta ta draga Sia.Insa bunul Dumnezeu indurator cum este sa milostivit si de dumitale,asa cum face cu noi toti.Ma rog la Maicuta Prea Cinstita ca sanatatea sa nu iti mai faca probleme.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #26  
Vechi 29.04.2009, 07:06:08
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sia Vezi mesajul
Asa-i, cu [COLOR=purple]credinta [/COLOR], [COLOR=purple]iubire [/COLOR]ptr copii si[COLOR=purple] speranta[/COLOR] mi-am ridicat ochii la cer si m-am rugat la [COLOR=purple]Domnul [/COLOR]sa ma faca bine.
Mă rog și eu pentru tine dragă Sia să-ți dea Dunezeu multă sănătate și putere să treci peste toate.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 29.04.2009, 07:15:49
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de axios Vezi mesajul
slava lui Dumnezeu, am pile la poarta raiului... luminita mea s-a dus inainte si ma asteapta... m-as ruga si as avea nadejde ca rugaciunile ei catre Maica Domnului ma vor ajuta sa nu incurc drumul si sa ne regasim...
asa sa-mi ajute Dumnezeu!
Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatosul.
foarte frumos, m-a impresionat cel mai mult postarea ta. cred ca toti avem niste luminite acolo sus care se roaga pentru noi si ne asteapta; sunt cei din neamul nostru, cei pe care nu i-am uitat si care nu ne-au dat uitarii.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 29.04.2009, 07:15:57
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Suferința nu este o stare normală.Omul a fost făcut de Dunezeu pentru a fi fericit și a se bucura de intreaga creație.Și noi dorim să fim sănătoși,fericiți,să nu avem necaziri mari .să ne meargă bine în toate.Câți părinți le doresc fiilor sufrrință?Așa și Tatăl ceresc ne vrea fericiți.
Dar cum suferința există, asumată ne aduce folos sufletului.Eu nu doresc nimănui suferință și nici mie.Când âmi apar necazuri rămân un timp descumpănită fără a mă putea împăca cu gândul că aceasta mi se întâmplă tocmai mie căci, suferința este ceva firesc când o vedem la altții și groaznic atunci când ne aparține nouă sau celor apropiați.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 29.04.2009, 07:32:58
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sia Vezi mesajul
Am inteles ce vrei sa spui dar ,daca as stii sigur ca maine -i ultima mea zi pe pamant ,nu i-as necaji cu buna stiinta, ca nu am nici un drept sa-i supar ..i-am terorizat destul ..cu cancerul meu .
Am doi baieti si atunci erau mici ,unul de sase ani si celalalt de 12 . Dumnezeu s-a indurat de mine si uite ca traiesc..dar trauma lor ,grija lor ptr mine a fost o povara prea mare pt ei si a durat ani ....erau doi copii..dar au inteles..
nu mai vreau sa mai zic nimic..gata ; chiar daca nu m-am facut inteleasa ..nu-i bai ..

[SIZE=2][COLOR=red]Sa nu spui ca vi si tu la gratar ca chiar plec sa cumpar unul mai mare![/COLOR][/SIZE]
Stai cuminte ,Marius ,ca esti in covalescenta .. n-ai voie la cumparaturi !!
Sia draga, esti o persoana de admirat din toate punctele de vedere.
Esti curajoasa, senina si o mare credincioasa.
Jos palaria!

Dumnezeu sa te aiba in paza, si sa te tina tot asa curajoasa, si Dumnezeu se vede ca te-a miluit cu doi copii intelegatori!
Vezi, tot Domnul este cel care are grija de noi, doar sa-i spunem mereu "Multumim Tie Domane, pentru bune si rele"!

Doamne ajuta!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #30  
Vechi 29.04.2009, 11:52:37
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

După acel mic cutremur de zilele trecute vești alarmiste au apărut pe unele posturi de televiziune ....Adevărul este că aproape nu există om care să nu aibă teamă de o catastrofă care ar putea să aducă multe victime.Când am formulat întrebarea m-am gândit și la altă întrebare:oare ar fi bine să știm dinainte cu 24 de ore ce se va întâmpla? Ne-ar folosi la ceva? Eu personal cred că nu ar fi bine să știm dinainte nimic!
Dar să gândim că într-o zi vom muri și acea zi poate fi chiar mâine da este bine.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Intelepciunea ultima florin.oltean75 Generalitati 0 17.09.2011 22:26:52
Am intrat in ultima zi a anului 2010! Melissa Stiri, actualitati, anunturi 22 01.01.2011 19:27:40
Tineretul de astazi - Dezmatul de maine colaps Generalitati 36 09.06.2010 18:49:59
Maine la Manastirea Sihastria cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 0 21.04.2010 23:00:02
Ultima oră : Pentagonul a intrat în alertă ! cristiboss56 Generalitati 5 27.04.2009 09:20:23