Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 02.07.2009, 23:38:36
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

[SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=3][SIZE=4]
[SIZE=3][COLOR=#ff0010]nu stiu zau daca se odihneste in pace..[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=6][COLOR=#ff0010][SIZE=3]uita-te ce simbol satanic are in spatele lui..[/SIZE]
[/COLOR][/SIZE]

[/SIZE][/SIZE][/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
[SIZE=4]Am gasit un articol si mai interesant :[/SIZE]http://whackojacko.com/index.php?opt...ask=view&id=91
in care [COLOR=Blue][SIZE=3]Michael Jackson il da in judecata pe Satan ?!! de ce ? [/SIZE][/COLOR]pt ca [SIZE=4][COLOR=Red]Michael Jackson a facut un contract cu LUCIFER printul intunericului si prin acest contract SATAN ii permitea lui Jackson "sa se joace cu copii la infinit (deci sa fie pedofil),sa fie cel mai bogat cantaret de muzica pop de pe planeta si sa devina alb."

Deci se vede clar ca Jackon a fost satanist si si-a vandut sufletul lui Lucifer,deci nu afost un simplu pacatos.Asa ca sa luam aminte si sa fugim de el si muzica lui ca de dracu.
[/COLOR][/SIZE]
Reply With Quote
  #92  
Vechi 02.07.2009, 23:47:44
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Nu conteaza, oricum pot fi doar iluzii, pot fi trucari, inventii sau orice si, cine suntem noi, pana la urma, sa judecam ? I-am luat cumva locul lui Dumnezeu ?
Cine stie cate semne zac ascunse dupa oamenii de pe langa noi, in semnele din supermarket, in propriile haine, de unde sa stim a le monitoriza noi pe toate ? Se pare ca ne cam impotmolim astfel in teorii si speculatii.
Bine-nteles, pentru ca a fost un om mare, trebuie sa i se atribuie statutul de prieten cu satana.... Hai, incetati cu speculatiile fiindca nimic nu prezinta credibilitate, atata timp cat totul poate fi la fel de ireal ca o iluzie.
Pana la urma, chiar asta este menirea noastra pe pamant...sa ne doara de altii, sau de noi ? Pana la urma, nu te duce in iad o muzica pe care o asculti, asa cum nu te duce in rai o muzica bisericeasca, decat faptele pe care le faci, fapte bune...bine-nteles, iar inceputul judecatii nu este un inceput bun si nu va fi niciodata. Are Dumnezeu grija de aceasta fiindca, asta este menirea Lui, parca.
Suntem mandri, intr-o forma mascata sau alta, si nu suntem cu nimic mai presus de ingerii cazuti, caci nu contenim a imbraca mandria si aroganta noastra in fel si fel de straie virtuoase.
Eu nu sunt batuta in cap, admit orice ca real, asa cum admit ca si o posibilitate ireala, multe lucruri sunt variabile, dar mai ales relative, se pare ca imbroboditi sunt cei care citesc si cred...si atat !
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #93  
Vechi 02.07.2009, 23:57:25
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Antiecumenism, citesc si recitesc ceea ce scrii si sincer, parca esti copil, imatur si fixist. Pur si simplu, nu poti citi tabloide si sa le crezi mot a mot, decat daca iti lipseste ceva rationament si judecata ampla.
Maturizeaza-te, mai ales daca mai vrei sa lupti si impotriva ecumenistilor !
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #94  
Vechi 03.07.2009, 00:11:45
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Nu conteaza, oricum pot fi doar iluzii, pot fi trucari, inventii sau orice si, cine suntem noi, pana la urma, sa judecam ? I-am luat cumva locul lui Dumnezeu ?
!
Ory imi plac postarile tale insa cred ca ar trebui sa o lasam mai moale cu lipsa actiunii directe a observatiilor si lipsa certarii.

Desigur ne vine usor sa nu facem nimic si sa declaram cu avint ca il va judeca Dumnezeu pentru tot ce a facut deoarece nu suntem familie cu el insa ce te faci in cazul copiilor tai de ex. Oare ii lasi de izbeliste , IN PLATA DOMNULUI?

Dumnezeu ne-a spus clar la despartire:

"Va veti cistiga piinea cu sudoarea fruntii"
Adica
Va veti educa copiii cu multe sudori ( si cunoastem bine acest aspect)
Va veti educa intre voi cu sudoare

Deci incriminarea actiunilor aproapelui in vederea educarii si zidirii lui este mai mult decit necesara
Reply With Quote
  #95  
Vechi 03.07.2009, 00:36:30
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Da, asa este Andrei, dar de la ceea ce spui tu, pana la a crede tot ceea ce scriu publicatiile este, totusi, cale lunga.
Si, oricum, nu mai conteaza, eu cunosc foarte bine punctul de vedere "crestimesc ", atunci cand este vorba de un om ca Michael, asa ca, nu mai conteaza si nici nu mai are rost sa mai comentez. Vederea se vrea oricum limitata, si-atata tot !
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #96  
Vechi 03.07.2009, 00:39:10
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Si, nu este deloc usor sa ajungi a lasa lucrurile celorlalti la judecata Domnului, asta implica multa intelegere, usor este sa judecam noi acestea...fara sa gandim profund.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #97  
Vechi 03.07.2009, 02:30:23
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Da, asa este Andrei, dar de la ceea ce spui tu, pana la a crede tot ceea ce scriu publicatiile este, totusi, cale lunga.
Si, oricum, nu mai conteaza, eu cunosc foarte bine punctul de vedere "crestimesc ", atunci cand este vorba de un om ca Michael, asa ca, nu mai conteaza si nici nu mai are rost sa mai comentez. Vederea se vrea oricum limitata, si-atata tot !
Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Si, nu este deloc usor sa ajungi a lasa lucrurile celorlalti la judecata Domnului, asta implica multa intelegere, usor este sa judecam noi acestea...fara sa gandim profund.
ory, ma intreb cata intelegere ai tu, devreme ce consideri, nu numai odata ci in repetate randuri, punctul de vedere crestinesc ca fiind limitat si superficial.
Reply With Quote
  #98  
Vechi 03.07.2009, 07:30:09
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
ory, ma intreb cata intelegere ai tu, devreme ce consideri, nu numai odata ci in repetate randuri, punctul de vedere crestinesc ca fiind limitat si superficial.
Anca trebuie să lămurim mai înainte de toate ce înțelegem prin " punct de vedere creștinesc", adică cine este purtător de cuvânt aici , din punct de vedere creștin și cine-i conferă acest drept, pe ce bază, pe ce criterii . Te rog să enumeri cine are acest drept , după opinia ta, pe acest forum să fie purtător de cuvânt al adevărului creștin în general și cine sunt vrăjmașii adevărului creștin. Ory și-a expus punctul de vedere așa cum îl vede și-l percepe ea. Cine dintre noi deține adevărul absolut ?
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #99  
Vechi 03.07.2009, 07:48:29
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

adica daca nu detinem adevarul absolut nu avem voie care este adevarul chiar si relativ,lumesc?
nu s-au scris o gramada de articole si poate carti impotriva muzicii rock sau sataniste in general? cei care au scris aceste articole au gresit pt ca nu detineau adevarul absolut?
nu trebuie crestinii sa fie informatii si sa se fereasca de ecumenisti,satanisti,muzica satanica etc..

nu ma apuc eu sa scriu articole despre muzica satanica a lui jackson dar trebuie sa ne deschidem ochii si sa ne informam pe cat posibil si asupra acestor lucruri.
adica toti mint care au scris articole despre jackson ca ar fi satanist ?

ory tu intotdeauna ai tinut la propria parere decat a duhovnicilor sau chiar a sfintilor

nu trebuie sa-mi daii mie dreptate in cazul de fata dar totusi un pic de studiu-despre satanismul lui jackson- macar pe google nu ti-ar strica.
Reply With Quote
  #100  
Vechi 03.07.2009, 08:31:14
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Ti-am inteles punctul de vedere OK, dar te rog ajunge nu mai posta atatea simboluri satanice aici ...era suficient sa dai link-ul .

__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit Colombo Daniel_7 Stiri, actualitati, anunturi 5 10.07.2011 21:02:21
Mama mea a murit ichim Generalitati 15 08.08.2008 02:26:13
"Codul Bibliei" de Michael Drosnin alexandra28again Generalitati 23 09.05.2008 15:27:01