Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 06.07.2009, 17:13:46
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Adevarul....cine spune ca este adevar ?
Anyway, nu mi-a placut niciodata Mircea Cartarescu, cu chiuveta lui cu tot, asa ca n-am sa-l bag in seama nici acum. Asta este parerea mea .
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #132  
Vechi 06.07.2009, 17:37:29
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Multumesc vsovi, imi pare bine ca am un sustinator pe masura .
nNu contest si partile negative ale superstarului, dar, sa fim serios, cine nu le are ?
Draga Florentina, nu cred ca au prea multi oameni obiceiul de a te stringe in brate in pat NOAPTEA cu copii cumparati de la parinti cu bani la greu (copii care cunosc detaliile tale corporale cind sunt intrebati)

Deci imagineaza-ti ca-l vezi pe vecinul tau(sa zicem talentat la pictura) aducind in casa aurolaci sau copii ai strazii pentru a-i tine "companie" noaptea. Oare i-ai trece cu vederea acest mic "DETALIU" pe motiv ca "toti suntem pacatosi"?...EXACT asa trebuie sa gindesti si despre acest "star"

Deseori facem greseala sa ne amagim "pe sunetele muzicii ritmate" ca acest detaliu uricios si strigator la cer nu poate exista insa asta este o inselare la scara mare.

Evident ca pentru a scapa de urmarire si a ainduce in eroare publicul el si-a amenajat o "sala de Spital" la ranciul lui ...insa pe noi romanii care nu ne-am nascut ieri...este ceva mai greu sa ne duca cu ZAHARELUL.

Iar despre vsovi...mai bine si-ar controla felul obscen in care se exprima deseori, foarte batator la ochi, jenant si dubios in acelasi timp. Este ciudat de ce oare alege acest individ sa includa tot felul de perversiuni sexuale si abureli aici pe un forum ortodox. Duceti-va la "Noul Ierusalim" de pe secte si culte in discutie cu mariamargareta sa vedeti ce scirbosenii scoate din el deseori, invirtite lingvistic si aiuristic intr-un mod fooooaaaarte scirbos sexualist si dubios.
Reply With Quote
  #133  
Vechi 06.07.2009, 18:26:34
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

[quote=andreicozia;150671]Draga Florentina, nu cred ca au prea multi oameni obiceiul de a te stringe in brate in pat NOAPTEA cu copii cumparati de la parinti cu bani la greu (copii care cunosc detaliile tale corporale cind sunt intrebati) [COLOR=blue](daca justitzia nu a dovedit atunci sigur o sa dovedeasca Putin cu prohibitzia lui shi cei care ii canta in struna aceluia care amenintza ca daca faceam la noi scutul antiracheta ne plaseaza pe cer rachete sa le lase din satelitzi... shi dumneata spui ca parerile tale sunt demne de crezare?)[/COLOR]

Deci imagineaza-ti ca-l vezi pe vecinul tau(sa zicem talentat la pictura) aducind in casa aurolaci sau copii ai strazii pentru a-i tine "companie" noaptea. Oare i-ai trece cu vederea acest mic "DETALIU" pe motiv ca "toti suntem pacatosi"?...EXACT asa trebuie sa gindesti si despre acest "star" [COLOR=red](poi daca nu s-a demonstrat in justitzie? iar MJ a fost amendat doar pentru ca nu shi-a tuns iarba din tzinutul Neverland, dumneata de unde shtii ca a facut ceva cu vre-un copil? ai fost de tzi-a ghicit mamona omidea?) [/COLOR]

Deseori facem greseala sa ne amagim "pe sunetele muzicii ritmate" ca acest detaliu uricios si strigator la cer nu poate exista insa asta este o inselare la scara mare. [COLOR=blue](tu asha-i ca nu eshti inshelat? noi restul suntem de plans... dar tu... fireshte ca nu te insheli ca doar cum o sa se inshele Putin shi cu CIE shi cu CMB? ca doar voi shtitzi adevarul, iar noi, prostimea om fi nishte ignorantzi, ori sectantzi... iar voi nishte dreptzi fireshte)[/COLOR]

Evident ca pentru a scapa de urmarire si a ainduce in eroare publicul el si-a amenajat o "sala de Spital" la ranciul lui ...insa pe noi romanii care nu ne-am nascut ieri...este ceva mai greu sa ne duca cu ZAHARELUL. [COLOR=red](buna gluma stimate detectivule particular, doar ca e de plans, asha ca daca imi ramane vreme te plang shi pe tine nu numai pe MJ)[/COLOR]

Iar despre vsovi...mai bine si-ar controla felul obscen [COLOR=blue](de unde ai scos-o? nu cumva obscenitatzile sunt in creierashul sau sufletul cuiva care arunca pisica neagra in curtea altuia ca a inceput sa-i cam puta?, ia da-mi exemple shi nu insinuari)[/COLOR] in care se exprima deseori, foarte batator la ochi, jenant si dubios in acelasi timp. [COLOR=darkred](interesanta caracterizare, dar multzumesc ca itzi pierzi vremea citindu-ma)[/COLOR] Este ciudat de ce oare alege acest individ sa includa tot felul de perversiuni sexuale [COLOR=red](despre ce perversiuni vorbeshti?)[/COLOR] si abureli [COLOR=blue](care sunt?)[/COLOR] aici pe un forum ortodox. Duceti-va la "Noul Ierusalim" de pe secte si culte in discutie cu mariamargareta sa vedeti ce scirbosenii [COLOR=blue](domnule mi se face greatza, rau, de ce potzi sa vershi din tine, dar exemplele unde-s?[/COLOR]) scoate din el deseori, invirtite lingvistic si aiuristic intr-un mod fooooaaaarte scirbos sexualist si dubios. [COLOR=red](ma mir ca shtiu aproape sigur ca nu scriu asha cum vezi/citeshti dumneata... dar fiecare intzelege asha cum ii poate capul, iar dumneata se pare ca tzi -ai cam pierdut, shi nu e MJ de vina, shi nici eu, ci fireshte patimasha voire de a fi asha cum ai fi vrut dumneata... asha cum ai fi poftit sa fie... dar nu e asha mai frate, nu-s lucrurile asha cum insinuezi shi cum ai vrea dumneata... nicivorba... asha ca ma intreb cine te-a amagit de m-ai caracterizat ata de tandru shi de frumos? shi spui ca MJ era pedofil? cine te-a pacalit? banii sau Putin?)[/COLOR]
Reply With Quote
  #134  
Vechi 06.07.2009, 18:29:47
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

[quote=vsovi;150692]
Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Draga Florentina, nu cred ca au prea multi oameni obiceiul de a te stringe in brate in pat NOAPTEA cu copii cumparati de la parinti cu bani la greu (copii care cunosc detaliile tale corporale cind sunt intrebati) [COLOR=blue](daca justitzia nu a dovedit atunci sigur o sa dovedeasca Putin cu prohibitzia lui shi cei care ii canta in struna aceluia care amenintza ca daca faceam la noi scutul antiracheta ne plaseaza pe cer rachete sa le lase din satelitzi... shi dumneata spui ca parerile tale sunt demne de crezare?)[/COLOR]

Deci imagineaza-ti ca-l vezi pe vecinul tau(sa zicem talentat la pictura) aducind in casa aurolaci sau copii ai strazii pentru a-i tine "companie" noaptea. Oare i-ai trece cu vederea acest mic "DETALIU" pe motiv ca "toti suntem pacatosi"?...EXACT asa trebuie sa gindesti si despre acest "star" [COLOR=red](poi daca nu s-a demonstrat in justitzie? iar MJ a fost amendat doar pentru ca nu shi-a tuns iarba din tzinutul Neverland, dumneata de unde shtii ca a facut ceva cu vre-un copil? ai fost de tzi-a ghicit mamona omidea?) [/COLOR]

Deseori facem greseala sa ne amagim "pe sunetele muzicii ritmate" ca acest detaliu uricios si strigator la cer nu poate exista insa asta este o inselare la scara mare. [COLOR=blue](tu asha-i ca nu eshti inshelat? noi restul suntem de plans... dar tu... fireshte ca nu te insheli ca doar cum o sa se inshele Putin shi cu CIE shi cu CMB? ca doar voi shtitzi adevarul, iar noi, prostimea om fi nishte ignorantzi, ori sectantzi... iar voi nishte dreptzi fireshte)[/COLOR]

Evident ca pentru a scapa de urmarire si a ainduce in eroare publicul el si-a amenajat o "sala de Spital" la ranciul lui ...insa pe noi romanii care nu ne-am nascut ieri...este ceva mai greu sa ne duca cu ZAHARELUL. [COLOR=red](buna gluma stimate detectivule particular, doar ca e de plans, asha ca daca imi ramane vreme te plang shi pe tine nu numai pe MJ)[/COLOR]

Iar despre vsovi...mai bine si-ar controla felul obscen [COLOR=blue](de unde ai scos-o? nu cumva obscenitatzile sunt in creierashul sau sufletul cuiva care arunca pisica neagra in curtea altuia ca a inceput sa-i cam puta?, ia da-mi exemple shi nu insinuari)[/COLOR] in care se exprima deseori, foarte batator la ochi, jenant si dubios in acelasi timp. [COLOR=darkred](interesanta caracterizare, dar multzumesc ca itzi pierzi vremea citindu-ma)[/COLOR] Este ciudat de ce oare alege acest individ sa includa tot felul de perversiuni sexuale [COLOR=red](despre ce perversiuni vorbeshti?)[/COLOR] si abureli [COLOR=blue](care sunt?)[/COLOR] aici pe un forum ortodox. Duceti-va la "Noul Ierusalim" de pe secte si culte in discutie cu mariamargareta sa vedeti ce scirbosenii [COLOR=blue](domnule mi se face greatza, rau, de ce potzi sa vershi din tine, dar exemplele unde-s?[/COLOR]) scoate din el deseori, invirtite lingvistic si aiuristic intr-un mod fooooaaaarte scirbos sexualist si dubios. [COLOR=red](ma mir ca shtiu aproape sigur ca nu scriu asha cum vezi/citeshti dumneata... dar fiecare intzelege asha cum ii poate capul, iar dumneata se pare ca tzi -ai cam pierdut, shi nu e MJ de vina, shi nici eu, ci fireshte patimasha voire de a fi asha cum ai fi vrut dumneata... asha cum ai fi poftit sa fie... dar nu e asha mai frate, nu-s lucrurile asha cum insinuezi shi cum ai vrea dumneata... nicivorba... asha ca ma intreb cine te-a amagit de m-ai caracterizat ata de tandru shi de frumos? shi spui ca MJ era pedofil? cine te-a pacalit? banii sau Putin?)[/COLOR]
Încet frate, că-ți urcă tensiunea !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #135  
Vechi 06.07.2009, 18:31:50
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Pentru Ory

Doamne-ajuta!

Draga sora Florentina, cu o zi sau doua inainte de vestea mortii lui MJ cautam un disc. Asa, am inceput sa ma uit prin colectia de viniluri si sa-mi reintorc in minte amintiri legate de ele. Din toate discurile, spre marea mea uimire, doar pe MJ am dorit sa-l reascult dupa o pauza de atatia ani. De ce pe el cand nu este unul din favoritii mei? Nu am stiut sa-mi explic. M-am mirat atat de tare ca pana la urma am pus discul la loc. Parca mi-a fost frica sa-l aud. Apoi a venit vestea si o durere surda m-a surpat. Iar m-am mirat. Dar greutatea aceea in piept am resimtit-o si in ziua care a urmat. Mi-am zis, ca si cum nu era vorba despre mine, ca nu ma inteleg. Eu nu am fost ceea ce se numeste un fan niciodata. Nu am avut idoli. Nici macar modele. Cand apasarea m-a parasit un ceva launtric - nu stiu sa-l descriu - imi repeta ca MJ a trecut dincolo si, pe cat de celebru a fost intr-o vreme aici, pe atat de neimpacat este dincolo. Dumnezeu sa-l ierte!

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #136  
Vechi 06.07.2009, 18:34:01
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

[quote=cristiboss56;150694]
Citat:
În prealabil postat de vsovi Vezi mesajul

Încet frate, că-ți urcă tensiunea !
nu are unde, ca-s aproape mort, dar m-a mirat enorm acest frate al nostru... care se pare ca a gasit pisica moarta... shi a gasit shi vinovatul... in curtea caruia s-o arunce...
cum o sa ma supar pe el cand vad cat de frumos gandeshte despre prietenul nostru "comun" Putin...
Reply With Quote
  #137  
Vechi 06.07.2009, 18:42:29
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

[quote=vsovi;150692]
Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Draga Florentina, nu cred ca au prea multi oameni obiceiul de a te stringe in brate in pat NOAPTEA cu copii cumparati de la parinti cu bani la greu (copii care cunosc detaliile tale corporale cind sunt intrebati) [COLOR=blue](daca justitzia nu a dovedit atunci sigur o sa dovedeasca Putin cu prohibitzia lui shi cei care ii canta in struna aceluia care amenintza ca daca faceam la noi scutul antiracheta ne plaseaza pe cer rachete sa le lase din satelitzi... shi dumneata spui ca parerile tale sunt demne de crezare?)[/COLOR]

Deci imagineaza-ti ca-l vezi pe vecinul tau(sa zicem talentat la pictura) aducind in casa aurolaci sau copii ai strazii pentru a-i tine "companie" noaptea. Oare i-ai trece cu vederea acest mic "DETALIU" pe motiv ca "toti suntem pacatosi"?...EXACT asa trebuie sa gindesti si despre acest "star" [COLOR=red](poi daca nu s-a demonstrat in justitzie? iar MJ a fost amendat doar pentru ca nu shi-a tuns iarba din tzinutul Neverland, dumneata de unde shtii ca a facut ceva cu vre-un copil? ai fost de tzi-a ghicit mamona omidea?) [/COLOR]

Deseori facem greseala sa ne amagim "pe sunetele muzicii ritmate" ca acest detaliu uricios si strigator la cer nu poate exista insa asta este o inselare la scara mare. [COLOR=blue](tu asha-i ca nu eshti inshelat? noi restul suntem de plans... dar tu... fireshte ca nu te insheli ca doar cum o sa se inshele Putin shi cu CIE shi cu CMB? ca doar voi shtitzi adevarul, iar noi, prostimea om fi nishte ignorantzi, ori sectantzi... iar voi nishte dreptzi fireshte)[/COLOR]

Evident ca pentru a scapa de urmarire si a ainduce in eroare publicul el si-a amenajat o "sala de Spital" la ranciul lui ...insa pe noi romanii care nu ne-am nascut ieri...este ceva mai greu sa ne duca cu ZAHARELUL. [COLOR=red](buna gluma stimate detectivule particular, doar ca e de plans, asha ca daca imi ramane vreme te plang shi pe tine nu numai pe MJ)[/COLOR]

Iar despre vsovi...mai bine si-ar controla felul obscen [COLOR=blue](de unde ai scos-o? nu cumva obscenitatzile sunt in creierashul sau sufletul cuiva care arunca pisica neagra in curtea altuia ca a inceput sa-i cam puta?, ia da-mi exemple shi nu insinuari)[/COLOR] in care se exprima deseori, foarte batator la ochi, jenant si dubios in acelasi timp. [COLOR=darkred](interesanta caracterizare, dar multzumesc ca itzi pierzi vremea citindu-ma)[/COLOR] Este ciudat de ce oare alege acest individ sa includa tot felul de perversiuni sexuale [COLOR=red](despre ce perversiuni vorbeshti?)[/COLOR] si abureli [COLOR=blue](care sunt?)[/COLOR] aici pe un forum ortodox. Duceti-va la "Noul Ierusalim" de pe secte si culte in discutie cu mariamargareta sa vedeti ce scirbosenii [COLOR=blue](domnule mi se face greatza, rau, de ce potzi sa vershi din tine, dar exemplele unde-s?[/COLOR]) scoate din el deseori, invirtite lingvistic si aiuristic intr-un mod fooooaaaarte scirbos sexualist si dubios. [COLOR=red](ma mir ca shtiu aproape sigur ca nu scriu asha cum vezi/citeshti dumneata... dar fiecare intzelege asha cum ii poate capul, iar dumneata se pare ca tzi -ai cam pierdut, shi nu e MJ de vina, shi nici eu, ci fireshte patimasha voire de a fi asha cum ai fi vrut dumneata... asha cum ai fi poftit sa fie... dar nu e asha mai frate, nu-s lucrurile asha cum insinuezi shi cum ai vrea dumneata... nicivorba... asha ca ma intreb cine te-a amagit de m-ai caracterizat ata de tandru shi de frumos? shi spui ca MJ era pedofil? cine te-a pacalit? banii sau Putin?)[/COLOR]
Hai mai las-o moarta cu justitia voastra.
Acum citiva ani, actorul OJ Simpson DECAPITEAZA nu unul DOI OAMENI, pe sotie si pe prietenul ei, cu dovezi clare, iar justitia ce face?...ghici, pentru ca baiatul are pe cei mai puternici in gura avocati scapa basma curata pe motiv ca politia a facut greseli de investigatie si a intirziat cu analiza specimenelor de singe colectate si au scapat o manusa prin curte

Ajund in Tribunal , doar fraierii fac puscarie...barosanii cu bani fluiera si se amuza

Asa ca mai scuteste-ma cu ideea de justitie.
Justitia, da exista insa numai in manuale.

Priveste ce a facut justitia cu toti nemernicii si criminalii de la imbrinceala de la 89.

vsovi, fi mai precaut cum te exprimi in postari. Noi aici nu vrem sa stim totul despre tine
Iti multumim anticipat
Reply With Quote
  #138  
Vechi 06.07.2009, 18:45:22
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de laurschepsis Vezi mesajul
Doamne-ajuta!

Draga sora Florentina, cu o zi sau doua inainte de vestea mortii lui MJ cautam un disc. Asa, am inceput sa ma uit prin colectia de viniluri si sa-mi reintorc in minte amintiri legate de ele. Din toate discurile, spre marea mea uimire, doar pe MJ am dorit sa-l reascult dupa o pauza de atatia ani. De ce pe el cand nu este unul din favoritii mei? Nu am stiut sa-mi explic. M-am mirat atat de tare ca pana la urma am pus discul la loc. Parca mi-a fost frica sa-l aud. Apoi a venit vestea si o durere surda m-a surpat. Iar m-am mirat. Dar greutatea aceea in piept am resimtit-o si in ziua care a urmat. Mi-am zis, ca si cum nu era vorba despre mine, ca nu ma inteleg. Eu nu am fost ceea ce se numeste un fan niciodata. Nu am avut idoli. Nici macar modele. Cand apasarea m-a parasit un ceva launtric - nu stiu sa-l descriu - imi repeta ca MJ a trecut dincolo si, pe cat de celebru a fost intr-o vreme aici, pe atat de neimpacat este dincolo. Dumnezeu sa-l ierte!

Doamne-ajuta!
Frumos si sincer, laur...ce mult inseamna sa intelegi lucrurile si dincolo de aparente !
Nici eu nu am fost si nu sunt un fan MJ, insa simt aceiasi apasare dulce-amara fata de aceasta fiinta deosebita, sau cum o fi fost ea, nu ma intereseaza, important este cum o simt eu si simtirea nu poate fi fatarnica.
Iar tu, Andrei, poti sa spui ca nu-l agreezi pe MJ si atat, nu-ti descoperi neputinta aruncand in noroi intr-un om pe care nu-l poti intelege...din neputinta. Fii realist si mai inteligent decat "tabloidele " astea surpatoare de principii.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #139  
Vechi 06.07.2009, 18:51:50
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Frumos si sincer, laur...ce mult inseamna sa intelegi lucrurile si dincolo de aparente !
Nici eu nu am fost si nu sunt un fan MJ, insa simt aceiasi apasare dulce-amara fata de aceasta fiinta deosebita, sau cum o fi fost ea, nu ma intereseaza, important este cum o simt eu si simtirea nu poate fi fatarnica.
Iar tu, Andrei, poti sa spui ca nu-l agreezi pe MJ si atat, nu-ti descoperi neputinta aruncand in noroi intr-un om pe care nu-l poti intelege...din neputinta. Fii realist si mai inteligent decat "tabloidele " astea surpatoare de principii.
Ory , pune-ți căștile și ascultă-ți muzica preferată și Cozia și Ovidiu și toți să facem la fel. Există pentru fiecare suflet cel puțin o melodie, un artist preferat. E loc pentru toți în astă lume !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #140  
Vechi 06.07.2009, 19:14:11
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Gata, eu unul mi le-am pus :))
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
A murit Colombo Daniel_7 Stiri, actualitati, anunturi 5 10.07.2011 21:02:21
Mama mea a murit ichim Generalitati 15 08.08.2008 02:26:13
"Codul Bibliei" de Michael Drosnin alexandra28again Generalitati 23 09.05.2008 15:27:01