Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 21.03.2009, 21:29:51
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Smile

Ma iertati pt cuvintele rele ce le-am zis dar eram suparata pt ce ati spus,eu vreau sa fac ceva sa implinesc cu ajutorul Domnului o dorinta pe care majoritatea o au adica a ne vedea si voi ce faceti???
Reply With Quote
  #62  
Vechi 21.03.2009, 21:31:00
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Alicia,nu te precipita prematur,nimeni nu scrie cu suparare sau cu dezinteres,insa trebuie sa ne asumam toate aspectele.Tu infatisezi aici o posibilitate foarte frumoasa,crede-ma,la 20 de ani nici nu ai cum sa o vezi altfel,insa lumea in realitatea ei,uneori perfida,poate sa-ti transforme cu usurinta bucuria in suferinta,implinirea cu dezamagirea.Nu trebuie sa fim copii si sa ne suparam fata de cei care-si iau in vedere si alte aspecte,poate ca ei sunt mai maturi,sau poate ca au o perceptie mai realista asupra tuturor posibilitatilor.Uita-te si tu in jur,in cadrul acesta virtual,cate polemici se creeaza,cate aspecte cu doua taisuri se intrevad aproape la fiecare pas!!!
Nu este nimic cau sa-ti mai iei si masuri de precautie,sa te pregatesti sufleteste pentru orice eventualitate,fiindca viata si oamenii nu sunt doar precum cuvintele asternute convenabil pe monitor.
Sa stii ca acestea nu sunt "pareri de doi lei",ci sunt doar niste pareri,iar daca nu iti plac,asta denota insasi confirmarea acestor "pareri de doi lei",in sensul ca putem sa ne ranim cu usurinta,chiar daca in aparenta planeaza bucuria si prietenia in atmosfera...virtuala,bine-nteles.
Sincer,pentru felul cum te-ai ofensat in cateva randuri,doar pentru ca unii isi exprima incertitudinea,ma face sa inteleg ca diferenta de varsta conteaza,chiar daca opiniile crestinesti pot fi la unison,iar imaturitatea poate sa raneasca in acelasi timp in care zambeste a optimism.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #63  
Vechi 21.03.2009, 21:44:12
alicia's Avatar
alicia alicia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: RM VALCEA
Religia: Ortodox
Mesaje: 138
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru alicia
Smile

Ory de unde si pana unde sa fac diferente de varsta eram doar putin suparata de ce nu ma intelegi?Si chiar daca am 21 de ani numai sunt un copil am trecut prin multe in viata si stiu cum e greul,k mai am momente cand gandesc si ma comport ca un copil e din placere si pt ca nu am avut o copilarie deplina si placuta!Nu fac diferente pt ultima oara toate varstele incepand de la 1 an si 100 de ani sunt bineveniti!!!
Reply With Quote
  #64  
Vechi 21.03.2009, 21:48:35
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Ok!Initiativa ta este frumoasa si benefica,nu contesta nimeni asta,dar nu trebuie sa te superi pentru diferitele opinii,ci sa le iei ca atare.Personal,iti admir dorinta si perseverenta fata de aceasta si sper sa reusesti a o duce la implinire,nici nu vad de ce nu.
Numai bine!
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #65  
Vechi 21.03.2009, 22:26:32
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nici eu nu sunt prea sociabila. Cred chiar ca persoana mea nici nu conteaza. Conteaza acest schimb de impresii pe care-l facem. Conteaza daca imi ajuta Dumnezeu sa scriu ceva care sa fie spre folosul aproapelui. Conteaza ca existati si ca imi impartasiti din experienta voastra.

N-am ce ascunde. Pur si simplu imi iau masuri ca sa nu cad in extreme sau in ispite. Am incercat sa ma apropii mai mult de o buna crestina. Am inceput sa vorbim cu orele la telefon. Rezultatul este ca dupa un an si jumatate am inceput sa ne vedem reciproc suficiente defecte si sa slabim rugaciunea, drept pentru care am decis sa ne despartim amical.

Am si eu o idee. Sa ne intalnim in rugaciune. Poate ca macar un sfert de ora de rugaciune comuna ar fi benefic pentru toti.
Reply With Quote
  #66  
Vechi 21.03.2009, 22:33:00
janina janina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Locație: bucurești
Mesaje: 92
Implicit

Scrable am dat doar un exemplu să se întîlnească dacă vor ! era vorba de o Asociație de studenți cunoscuți și mă aștepteptam la mai mult -comunicare prietenie -despre ce fiasco vorbești? Și eu mi-aș dori cu adevărat un grup de creștini la care să am ce să învăț să-mi fie aproape la greu dar degeaba spun am să țin pt mine ca să nu mai supăr pe nimeni .Nu știu cum unii n-au văzut că dragostea dispare pe zi ce trece ,greu cineva îți mai răspunde la sentimente în zioa de azi.
Reply With Quote
  #67  
Vechi 21.03.2009, 22:41:58
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alicia Vezi mesajul
Ory de unde si pana unde sa fac diferente de varsta eram doar putin suparata de ce nu ma intelegi?Si chiar daca am 21 de ani numai sunt un copil am trecut prin multe in viata si stiu cum e greul,k mai am momente cand gandesc si ma comport ca un copil e din placere si pt ca nu am avut o copilarie deplina si placuta!Nu fac diferente pt ultima oara toate varstele incepand de la 1 an si 100 de ani sunt bineveniti!!!
[COLOR=green]Se pare ca esti foarte tanara si inca nu stii ca nimeni, niciodata nu te apreciaza pentru ca esti un om cult, citit, informat, invatat. Asta, astazi, nu mai conteaza. Conteaza ce masina ai, ce bani invarti, de la ce firma iti procuri hainele, ce mobil scoti pe interval... [/COLOR]
[COLOR=green][/COLOR]
[COLOR=green]Tu chiar crezi ca oamenii din zona sunt chiar asa de modesti, umili si smeriti cum vor sa para? N-as risca pentru nimic în lume o intalnire ca sa devin "obiect" de bârfă sau bătaie de joc...[/COLOR] [COLOR=green]Tu faci cum crezi ca e mai bine si chiar as vrea sa reusesti... [/COLOR]
__________________
[COLOR=green]"În vremuri ale minciunii universale, a spune adevărul este un act revoluționar..."
George Orwell[/COLOR]
Reply With Quote
  #68  
Vechi 22.03.2009, 01:48:49
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alicia Vezi mesajul
Ory de unde si pana unde sa fac diferente de varsta eram doar putin suparata de ce nu ma intelegi?
Ca ai fost suparata e de inteles, fiindca cineva a indraznit sa isi expuna parerile obiective, care nu erau in acord cu visele tale... dar de aici si pana la a face afirmatia ca erau idei de 2 lei!!!!!!!!
Nu ne putem ascunde mereu in spatele unor scuze ptr a arunca insulte.. apropo.. daca acum, te-ai aprins atat de tare, imi inchipui ce s-ar intampla daca la intalnirea cu pricina cineva ar indrazni sa faca o afrimatie care tie ti-ar pica stramb!!!
Si alta parere(de 2 lei)de-a mea este ca, nereusita intalnirii va creste direct proportional cu numarul persoanelor prezente.
Reply With Quote
  #69  
Vechi 22.03.2009, 01:50:50
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul

Am si eu o idee. Sa ne intalnim in rugaciune. Poate ca macar un sfert de ora de rugaciune comuna ar fi benefic pentru toti.
Asta chiar mi se pare o propunere excelenta draga Antonia!
Reply With Quote
  #70  
Vechi 22.03.2009, 02:23:58
john1942 john1942 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.02.2009
Mesaje: 20
Implicit Intilnire

Citat:
În prealabil postat de andrei25 Vezi mesajul
Nu vreau sa par rautacios, dar daca ne-am intalni mai multi de diferite credinte, parerea mea, ca nu ar iesi bine, posibil sa iasa scantei. Mie mi s-ar parea locul de intalnire cel mai potrivit, la o manastire!
Doamne ajuta!
Scinteiiiiii Mai Andrei nu are dece sa iasa daca dam dovada de crestinii.Numai in cazul daca ne vom intilni si vom sustine fiecare pozitia noastra rigida

Numai bine ca nu vreau sa iasa scinteiiii
Reply With Quote
Răspunde

Tags
nu fiti dezinteresati !!!

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Un anunt important pentru cei in nevoi mara2008 Stiri, actualitati, anunturi 1 31.07.2011 15:37:51
Important! AlinNNN Generalitati 3 25.01.2010 16:45:15
important catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 0 20.05.2009 15:12:48
Important catalinabalhui Stiri, actualitati, anunturi 1 09.04.2009 09:30:42
Un anunt important!!!!!!!! Tudor Stiri, actualitati, anunturi 1 15.02.2006 16:17:08