Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 12.04.2010, 08:02:23
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Ai zice ca tigerAvalo9 chiar isi doreste sa se intample toate nenorocirile profetite de tot felul de sarlatani sau deranjati mintal. Omule, tu ori esti suparat rau pe viata, ori esti naiv si iei de bun tot ce spun diversi scelerati, ori n-ai nimic altceva mai bun de facut.
__________________
User vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 12.04.2010, 08:25:09
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

ce razboi...e razboi destul in pacea asta...vorbe urate, haos, adulter....acolo au gresit pilotii cred, presedintele i-a zorit....si s-a intamplat....in fine Dumnezeu sa-i odihneasca!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 12.04.2010, 10:09:00
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ce ne mai plac discutiile astea inutile..
Inutile ca inutile, dar daca mai au si un iz apocaliptic ... mmm ... suntem in culmea fericirii.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 12.04.2010, 11:27:22
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul

Presupunand ca pilotul/pilotii polonezi nu erau surzi/muti, pentru ca orbi cica erau din cauza cetii, cred ca putea "dialoga" cu turnul de control asa incat sa poata ateriza in "orb".(cred ca suntem de acord cu faptul ca nu erau niste novici in ale pilotajului)
Aha, probabil chiar ar fi trebuit sa scoata pilotul capu' pe geam sa vada linia copacilor..

Sau macar sa deschida geamul sa-i strige aia de la sol indicatii de pozitionare.
Stii tu, ca la parcarea masinii.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 12.04.2010, 13:41:09
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
...Se aud extrem de multe voci cum ca...
Daca auzi multe voci du-te la spitalul 9. Incearca sa nu mai auzi voci si sa incerci sa gandesti.
Singura vina a Rusiei e ca a dat drumul la prosti in spatiul sau aerian!
Sa ratezi trei aterizari si sa mergi la a patra, cand cei din turnul de control insista sa mergi pe alt aeroport, este pur si simplu prostie! Probabil i-a luat dracu' mintile pilotului altfel nu-mi explic! Mandria, mandria, mandria...
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 12.04.2010, 14:59:36
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Dar mai bine ar fi sa nu ne mai placa sa ne bagam ca musca-n lapte in loc sa ne vedem de treaba daca nu avem nici o parere despre un anumit obiect.
Adevar grait-ai, acum, insa nu si la deschiderea topicului.Mai multa intelepciune nu ne-ar strica.Doamne ajuta !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #27  
Vechi 12.04.2010, 21:01:23
ciprian22 ciprian22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit ironie

Cred ca cel mai trist din tragedia intamplata este tocmai motivul pentru care se aflau oficialii polonezi acolo...Comemorarea miilor de ofiteri ucisi la ordinul lui Stalin..
Reply With Quote
  #28  
Vechi 12.04.2010, 22:03:53
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sergiu Vezi mesajul
Daca auzi multe voci du-te la spitalul 9. Incearca sa nu mai auzi voci si sa incerci sa gandesti.
Singura vina a Rusiei e ca a dat drumul la prosti in spatiul sau aerian!
Sa ratezi trei aterizari si sa mergi la a patra, cand cei din turnul de control insista sa mergi pe alt aeroport, este pur si simplu prostie! Probabil i-a luat dracu' mintile pilotului altfel nu-mi explic! Mandria, mandria, mandria...

Mai ironicule,uiti oare ca e un forum crestin?Nu stiu dar ironiile si vorbele rautacioase cred ca nu isi au locul pe forumul crestin ortodox.Prea mult se dau atotstiutori si mantuiti deja,eu nu,eu sunt un pacatos in cautare de raspunsuri si pareri si vad ''imi dati cu parul in cap''
Oare de ce aperi Rusia stiind ca nu e tocmai cea mai cinstita tara?A?
Reply With Quote
  #29  
Vechi 12.04.2010, 22:06:51
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Mai ironicule,uiti oare ca e un forum crestin?Nu stiu dar ironiile si vorbele rautacioase cred ca nu isi au locul pe forumul crestin ortodox.Prea mult se dau atotstiutori si mantuiti deja,eu nu,eu sunt un pacatos in cautare de raspunsuri si pareri si vad ''imi dati cu parul in cap''
Oare de ce aperi Rusia stiind ca nu e tocmai cea mai cinstita tara?A?
Tiger, ajunge, zic eu, nu mai riposta
Cere-ti iertare pentru raspindirea de zvonuri defaimatoare si cere adminului sa sterga aceasta derapare
acum, ..pe bune!
Reply With Quote
  #30  
Vechi 12.04.2010, 22:13:59
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Nu este nimic rau in ce-am facut,e doar ceea ce cred multi oameni iar eu nu am facut decat sa va cer parerile,am creat razboi mondial sau l-am anuntat?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cel de-al 3-lea razboi mondial: foarte curand?! adelin Generalitati 67 03.02.2013 09:29:47
Vine al treilea razbel mondial! mihailt Generalitati 81 18.10.2010 17:31:18
Avionul presedintelui Poloniei s-a prabusit Mihnea Dragomir Stiri, actualitati, anunturi 43 30.04.2010 11:33:10
Sunt vinovata... Simona-Marilena Generalitati 19 08.10.2009 18:15:29