Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 09.08.2010, 09:38:38
taluta taluta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.08.2010
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 27
Implicit De ce unele femei nu au dureri la nastere?

Pina sa vina vina primul meu copil pe lume nu stiam ca exista femei care nu au dureri cind au contractii la nastere.Eu am avut contractii nedureroase, nici nu stiam ca am contractii pina ce doctorul s-a uitat pe un aparat la care eram conectata si a spus dumneavoastra aveti contractii foarte rare,si eu am spus dar nu simt nimic, linga mine era in sala respectiva o femeie care urla de dureri, si l-am intrebat de ce nu simt nimic?si mi-a spus ca sunt printre fericitele care nu au dureri si ca exista asa ceva, dar pt ca nu m-am dilatat destul si nu se mai poate sa primesc injectie pt a provoca contractiile trebuie sa ma taie.Eu nu vroiam deloc cezariana pt ca mi-am dorit multi copii si la cezariana stiam ca e voie maximum 4.Mai ales cind am vazut ca nu ma doare nimic l-am rugat pe doctor sa mai astepte poate ma dilatez dar a spus ca nu se poate ca se imbatrineste placenta, si cind efectul injectiei dispare oricum n-o sa mai am contractii deloc.dupa operatie am avut dureri ingrozitoare insa de-abia respiram, si ma gindeam ce frumos ar fi fost sa fi putut naste natural....Inca ma mai gindesc cum a fost posibil sa nu am contractii dureroase.pt ca eu stiam ca o mama se chinuie mult pina naste.In prezent sunt insarcinata si ma bucur mult,este a patra cezariana, insa am o sarcina extrem de grea de-abia o duc pe picioare, si pina acum am fost tot timpul in pericol sa mi se rupa placenta ceea ce inseamna moarte, dar m-am riscat acum e copilul mare destul in burta sa supravietuiasca unei nasteri premature, si sper ca cu ajutorul lui Dumnezeu voi reusi ...Succes le urez la toate femeile care aduc prunci pe lume, Se merita....
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ceaiuri pt. femei taluta Generalitati 1 14.03.2011 20:14:52
Am dureri ingrojitoare pe partea stanga emiliulia Umanitare 55 22.09.2010 16:01:49
Valoarea unei femei zoridezi Generalitati 3 31.05.2010 13:28:16
Pentru femei Florin Liviu Generalitati 2 20.05.2010 10:20:00
Prietena mea ia anticonceptionale numai ptr dureri alinu Generalitati 41 21.07.2009 01:01:50