Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #431  
Vechi 09.07.2009, 11:53:23
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

La multi ani !, eea...sa-ti dea Bunul Dumnezeu sanatate ca sa-ti cresti puiutii, fiindca ei sunt bucuria ta , alaturi de frumusetea nadejdii spre Mantuire.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #432  
Vechi 09.07.2009, 12:14:37
eea eea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2007
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 205
Implicit

Va multumesc din suflet..mi-au dat lacrimile cand am vazut ca v-ati gandit si la mine...
Din pacate anul acesta bucuria aniversarii mi-a fost umbrita de moartea tatalui meu,la numai 47 de ani...sambata a fost inmormantarea iar astazi a implinit 9 zile de cand nu mai e ...viata merge insa mai departe si singurul lucru care imi ramane de facut este sa-l pomenesc mereu la Sfanta Liturghie asa cum spune una din cele 10 porunci: ,,cinsteste pe tatal tau si pe mama ta"..atat cat acestia traiesc dar mai ales dupa moarte...
Va multumesc inca o data....desi poate nu vom avea ocazia sa ne intalnim niciodata..in suflet va simt pe multi aproape...
Reply With Quote
  #433  
Vechi 09.07.2009, 12:55:27
anastasia2008's Avatar
anastasia2008 anastasia2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2008
Locație: Acum, in Valenii de Munte, Prahova.
Religia: Ortodox
Mesaje: 155
Implicit

Dumnezeu sa-l ierte. Sunt alaturi de tine. Stiu cum e sa-ti pierzi tatal. E ingrozitor, mai ales ca tatal tau era atat de tanar. Dumnezeu sa-l aseze in acelasi loc cu dreptii.
__________________
Si-mi pare atat de rau ca se mai poate,
Gasi atata vreme pentru ura,
Cand viata nu-i decat o picatura,
Intre minutul acesta care bate ... si celalalt.

Si-mi pare neinteles si trist,
Ca nu privim la cer mai des,
Ca nu culegem flori si nu iubim,
Noi, cei care asa de repede murim.

http://pensiuneaverasilivia.wordpress.com/
Reply With Quote
  #434  
Vechi 09.07.2009, 14:29:01
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Condoleante

Citat:
În prealabil postat de eea Vezi mesajul
Va multumesc din suflet..mi-au dat lacrimile cand am vazut ca v-ati gandit si la mine...
Din pacate anul acesta bucuria aniversarii mi-a fost umbrita de moartea tatalui meu,la numai 47 de ani...sambata a fost inmormantarea iar astazi a implinit 9 zile de cand nu mai e ...viata merge insa mai departe si singurul lucru care imi ramane de facut este sa-l pomenesc mereu la Sfanta Liturghie asa cum spune una din cele 10 porunci: ,,cinsteste pe tatal tau si pe mama ta"..atat cat acestia traiesc dar mai ales dupa moarte...
Va multumesc inca o data....desi poate nu vom avea ocazia sa ne intalnim niciodata..in suflet va simt pe multi aproape...
Ohhh, ce tanar! Dumnezeu sa-l ierte si sa-l aiba-n sfanta paza lui.
Taticul meu a murit cand avea 42 de ani! Si au trecut multi, multi, tare multi ani de-atunci! Ii simt mormantul sapat direct in sufletul meu, il port cu mine in fiecare clipa!

Domnul sa te intareasca!
Reply With Quote
  #435  
Vechi 09.07.2009, 15:09:32
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eea Vezi mesajul
Din pacate anul acesta bucuria aniversarii mi-a fost umbrita de moartea tatalui meu,la numai 47 de ani...sambata a fost inmormantarea iar astazi a implinit 9 zile de cand nu mai e ...
Dumnezeu sa il odihneasca in pace draga Andreea!
Iti simt durerea ... peste putin timp va fi si ziua mea, prima zi de nastere fara tata!!!!Nici nu vreau sa ma gandesc cata tristete va cuprinde sufletul meu ... acum insa, se cuvine sa ne bucuram ptr aceasta zi minunata de 9 iulie, in care implinesti o varsta atat de frumoasa...
inca o data LA MULTI ANI !!!!!!
Si fiindca mai mult ca sigur iti plac dulciurile,am dat o fuga cu Cristiboss56 pana la cofetarie si ti-am comandat un "mic" tortulet:
Reply With Quote
  #436  
Vechi 09.07.2009, 16:16:12
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eea Vezi mesajul
Va multumesc din suflet..mi-au dat lacrimile cand am vazut ca v-ati gandit si la mine...
Din pacate anul acesta bucuria aniversarii mi-a fost umbrita de moartea tatalui meu,la numai 47 de ani...sambata a fost inmormantarea iar astazi a implinit 9 zile de cand nu mai e ...viata merge insa mai departe si singurul lucru care imi ramane de facut este sa-l pomenesc mereu la Sfanta Liturghie asa cum spune una din cele 10 porunci: ,,cinsteste pe tatal tau si pe mama ta"..atat cat acestia traiesc dar mai ales dupa moarte...
Va multumesc inca o data....desi poate nu vom avea ocazia sa ne intalnim niciodata..in suflet va simt pe multi aproape...
Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau eea si sa-l puna in rind cu dreptii.+
La multi ani de ziua ta sa te intareasca Domnul in toate ca sa-ti cresti copii cu dragoste. Iti daruiesc un buchet de flori de vara si un zimbet cu toata inima.

__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #437  
Vechi 09.07.2009, 16:26:11
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

Andreea , te imbratisez din tot sufletul si-ti doresc LA MULTI ANI cu sanatate si multe realizari impreuna cu familia ta ..
Domnul sa va ocroteasca .

Dumnezeu sa-l ierte pe taticul tau .grea-i despartirea ,nu conteaza varsta ..despartirea-i tot atat de grea , tatal meu avea 78 de ani , l-am inmormantat acum un an si sapte luni ..chiar de ziua lui de nastere ..Dumnezeu sa-i odihneasca!
Attached Images
File Type: jpg user13340_pic3385_1241723832.jpg (82,6 KB, 8 views)
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #438  
Vechi 13.07.2009, 00:52:19
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

[COLOR=purple]La multi ani[/COLOR] cu sanatate [COLOR=purple]Ovidiu[/COLOR] si tot ce-ti doresti tu in viata sa se implineasca !
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #439  
Vechi 13.07.2009, 03:36:18
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb La multi ani!

Ovidiu, ani frumosi, sanatosi, cu binecuvantari alese!
Attached Images
File Type: jpg frisca fructe.jpg (5,1 KB, 3 views)
File Type: jpg 145.jpg (85,1 KB, 3 views)
File Type: jpg sampanie.jpg (12,1 KB, 3 views)
Reply With Quote
  #440  
Vechi 13.07.2009, 08:03:28
nutzy
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit La multi ani!

La multi ani cu sanatate,sa iti dea domnul tot ce doresti ,zile senine si fericire ,la multi ani ,sa traiesti!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 18:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 01:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 08:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 16:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 08:01:08