Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Romano-Catolica
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #19  
Vechi 01.06.2010, 00:10:37
Scotianul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Judecata Celui de Sus

Citat:
În prealabil postat de gibilan Vezi mesajul
scotianule nu ma pot stapinii sa nu iti spun ba tu esti mai roman si ortodox ca multi ortodocsi din aceia ce se lauda cu originea lor ortodoxa,si mie imi dai clasa eu sunt mai bardist si nefinisat.
este cu mult peste puterea mea de intelegere dar cred ca avem mai multe sa ne spunem decat banuim la prima vedere.Credinta si sinceritate si vom gasi calea spre ceea ce cautam cu toti>o viata in Hristos.Va asigur ca sunt printre cei mai nepriceputi oameni pe care i-ati intalnit.Ma zbat si eu ca morolocul in mila Celui de Sus.Nefinisati suntem toti dar asta datorita noua pt ca am adaugat o crusta groasa de indiferenta peste ceea ce am primit.Cu barda dau si eu pt ca imi lipseste smerenia atingerii usoare a slovei din Sfintele Scripturi.
Lucrez intensiv la intelegerea corecta a Credintei si prin urmare,pina cand voi gasi intelesu, sunt la fel de indicat pt un sfat precum un cimpanzeu.
Acestea fiind spuse va salut cu speranta sincera ca vom gasi impreuna drumul spre Credinta.Nu conteaza daca dvs ma invatati pe mine.Numai sa ajungem unde trebuie.

Cel de Sus sa fie alaturi de noi toti
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Chiar nu stiu _.... Ionut88 Generalitati 7 20.12.2012 13:07:24
Chiar pot chistiga un iPad 4 pe facebook? mariusfanea Intrebari utilizatori 2 18.12.2012 12:59:56
Acestea au trecut sau inca nu? Mihai36 Din Vechiul Testament 1 26.06.2011 15:05:21
Sa minti nu e chiar atat de rau absolutep0wer Generalitati 19 19.07.2010 12:20:52