Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 12.05.2021, 03:55:18
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Cum adica si tu? Pai eu n-am elucubrat!!!
Lauda de sine nu miroase a bine!
Lasa pe altul sa spuna despre tine, nu tu ca e ca o lauda.

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Susti ca dracii nu pot pacatui si ca cei in spirit nu pot pacatui si muri?
Cand si unde ai vazut tu un drac mort?

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Pai duhurile rele ce te mint si te ispitesc PACATUIESC, adica fac rau!...
Nu duhurile fac rau; ele te mint si te ispitesc, dar tu faci rau, nu duhurile. Spiritul(duhul) nu moare, doar trupul moare.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)

Last edited by Demetrius; 12.05.2021 at 03:58:42.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 12.05.2021, 15:38:32
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Lauda de sine nu miroase a bine!
Lasa pe altul sa spuna despre tine, nu tu ca e ca o lauda.
Nu m-am laudat ci m-ai facut tangential-colateral si pe mine ca elucubrez folosind acel ”SI tu” cand te-ai adresat lui @eusingur.
N-am elucubrat in ce am postat si am afirmat asta in sensul ca mesajul meu poate fi luat in serios.

Citat:
Cand si unde ai vazut tu un drac mort?

Nu duhurile fac rau; ele te mint si te ispitesc, dar tu faci rau, nu duhurile. Spiritul(duhul) nu moare, doar trupul moare.
Pai duhurile rele cad din cer ca satana si cad in lume, cad in oameni, animale, plante si acelea mor din pricina rularii programului impus de duhul rau caci facand raul, pacatul omul se imbolnaveste si moare.

Ce crezi ca se intampla cu duhul rau? Ajunge in iad si acolo se chinuie in muncile iadului impuse de rautate si de satana si e mai rau chinul vesnic decat moartea ca duhurile astea devin slugile raului si ale mortii.

Duhul rau te terorizeaza si in acelasi timp te ispiteste ca-ti da sa-ti pui semn lumesc, semnul mincihulei ascunse, semn viclean si desfranat pe mana dreapta sau pe frunte facandu-te sa crezi in superstitia hulei si a rautatii inchipuindu-ti asa ca puii de vipera ai lui ”Avraam” ca daca sunt fiii lui Avraam adica daca au semnul (EU nu Iisus si nu-mi pasa) atunci pot face oricate pacate si rautati caci ma apara satanismul, ma apara semnul, ma apara superstitia pagana de a ma mantui de ispita facand-o.

Asa patesc toti care fug de raul care vine, de raul care i se face in mod repetat, fug de frica raului, de frica razbunarii, de frica tiranilor rai. Ca sa nu-i omoare si sa nu-i chinuie terorismul si ispita duhurilor rele se gandesc ei ca mai bine leapada credinta in Hristos-Cuvantul si se supun satanismului si-i fac voirea, programul, placerea faptuind rautatile la care sunt siliti ca sa scape de chinuri, nepricepand ca facand relele la care sunt silniciti sa le faca, ca facandu-le in mod liber, defapt scapa de chinul de la teroristi si ispititori, de la duhurile rele dar cad intrun chin mai mare, chinul care le vine de la faptele lor rele, de la raul si de la pacatul pe care l-au facut.

Practic duhurile rele iti fac rau prin faptul ca te fraieresc sa le faci tu munca, sa faci tu raul in locul lor si astfel iti fac mai mult rau decat daca nu vrei sa te inchini lor si daca nu le slujesti si din pricina asta esti nevoit sa suferi razboiul dracilor sau al teroristilor si ispititorilor.

Deci e mult mai bine sa fii chinuit de teroristi si ispititori pana la moarte devenind un mucenic, opunandu-te sa implinesti rautatea decat sa fi unealta lor incat sa chinui si sa terorizezi tu pe altii pana la moarte in locul lor.

Daca te supui ca fraierul atunci scapi de ”iadul” chinurilor cu care esti chinuit de cei ce-ti fac rau cazand intr-un iad mai mare, in iadul ca ai devenit sluga mortii, pacatului si a raului care te va chinui mult mai rau si mai mult.

De asta dracii si satana te ia si te face fraier sau sclav ca sa le faci uneltirea nepricepand ca asa vei fi mult mai chinuit caci asa te chinuie dracii si satana bagandu-te in iadul iadului caci prin tine vine ispita, pacatul, terorismul, chinuirea dreptilor, bunilor, sfintilor.

Omul nu se pazeste si cu credulitate se sminteste fraiernidu-se pe sine insusi si leapada ca lensul-parazit terorist chinurile si lucrarile de facut impreuna cu Hristos-Cuvantul, cu Adevarul si cu Sfintele Porunci Dumnezeiesti nepricepand ca ”scapand” astfel nu scapa de chinuri ci e luat sa faca programul satanic si va avea parte de munci rele si chinurile vor fi mult mai mari decat daca ar fi rabdat putin impreuna cu sfintii.

Crede fraierul ca scapa de chinurile celor care ii fac rau direct nestiind ca aceia ii fac mult mai rau prin primirea ispitei de a le face uneltirea si slujirea rautatii pe care o impune in astfel de sclavi sau de fraieri ce slujesc din propriul interes sau propria voire libera porunca sau indemnul duhului rau.

Crezi ca scapi de iad si dai de iadul iadului daca lepezi credinta-ascultarea in Hristos-Cuvantul!

Cu semnul-hulei grozaviei te pacaleste satana caci nu-ti dai seama ca te lauzi primind slava lumii pentru faptul ca faci rau si crezi cu superstitie ca nu se pune, ca raul-pacatul nu te va distruge, ca nu va trebui platit de cineva raul facut. Ca prostul iti inchipui ca scapi asa ca un vierme-parazit terorist mai mic daca ai semn caci conspiratia satanica a viermilor-paraziti teroristi nu-ti va face nimic recunoscandu-te ca fiind de-al lor. Defapt cand s-au saturat de tine si aia ”prietenii si fratii” satanisti iti vor face rau precum si pacatul si raul savarsit de tine.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.05.2021 at 15:55:01.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 12.05.2021, 16:29:08
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Cand si unde ai vazut tu un drac mort?

Citat:
1. Nu duhurile fac rau; ele te mint si te ispitesc, dar tu faci rau, nu duhurile. Spiritul(duhul) nu moare, doar trupul moare.
Pai duhurile rele cad din cer ca satana si cad in lume, cad in oameni, animale, plante si acelea mor din pricina rularii programului impus de duhul rau caci facand raul, pacatul omul se imbolnaveste si moare.

2. Ce crezi ca se intampla cu duhul rau? Ajunge in iad si acolo se chinuie in muncile iadului impuse de rautate si de satana si e mai rau chinul vesnic decat moartea ca duhurile astea devin slugile raului si ale mortii.

3. Duhul rau te terorizeaza si in acelasi timp te ispiteste ca-ti da sa-ti pui semn lumesc, semnul mincihulei ascunse, semn viclean si desfranat pe mana dreapta sau pe frunte facandu-te sa crezi in superstitia hulei si a rautatii inchipuindu-ti asa ca puii de vipera ai lui ”Avraam” ca daca sunt fiii lui Avraam adica daca au semnul (EU nu Iisus si nu-mi pasa) atunci pot face oricate pacate si rautati caci ma apara satanismul, ma apara semnul, ma apara superstitia pagana de a ma mantui de ispita facand-o.

4. Asa patesc toti care fug de raul care vine, de raul care i se face in mod repetat, fug de frica raului, de frica razbunarii, de frica tiranilor rai. Ca sa nu-i omoare si sa nu-i chinuie terorismul si ispita duhurilor rele se gandesc ei ca mai bine leapada credinta in Hristos-Cuvantul si se supun satanismului si-i fac voirea, programul, placerea faptuind rautatile la care sunt siliti ca sa scape de chinuri, nepricepand ca facand relele la care sunt silniciti sa le faca, ca facandu-le in mod liber, defapt scapa de chinul de la teroristi si ispititori, de la duhurile rele dar cad intrun chin mai mare, chinul care le vine de la faptele lor rele, de la raul si de la pacatul pe care l-au facut.

5. Practic duhurile rele iti fac rau prin faptul ca te fraieresc sa le faci tu munca, sa faci tu raul in locul lor si astfel iti fac mai mult rau decat daca nu vrei sa te inchini lor si daca nu le slujesti si din pricina asta esti nevoit sa suferi razboiul dracilor sau al teroristilor si ispititorilor.

6. Deci e mult mai bine sa fii chinuit de teroristi si ispititori pana la moarte devenind un mucenic, opunandu-te sa implinesti rautatea decat sa fi unealta lor incat sa chinui si sa terorizezi tu pe altii pana la moarte in locul lor.

7. Daca te supui ca fraierul atunci scapi de ”iadul” chinurilor cu care esti chinuit de cei ce-ti fac rau cazand intr-un iad mai mare, in iadul ca ai devenit sluga mortii, pacatului si a raului care te va chinui mult mai rau si mai mult.

8. De asta dracii si satana te ia si te face fraier sau sclav ca sa le faci uneltirea nepricepand ca asa vei fi mult mai chinuit caci asa te chinuie dracii si satana bagandu-te in iadul iadului caci prin tine vine ispita, pacatul, terorismul, chinuirea dreptilor, bunilor, sfintilor.

9. Omul nu se pazeste si cu credulitate se sminteste fraiernidu-se pe sine insusi si leapada ca lensul-parazit terorist chinurile si lucrarile de facut impreuna cu Hristos-Cuvantul, cu Adevarul si cu Sfintele Porunci Dumnezeiesti nepricepand ca ”scapand” astfel nu scapa de chinuri ci e luat sa faca programul satanic si va avea parte de munci rele si chinurile vor fi mult mai mari decat daca ar fi rabdat putin impreuna cu sfintii.

10. Crede fraierul ca scapa de chinurile celor care ii fac rau direct nestiind ca aceia ii fac mult mai rau prin primirea ispitei de a le face uneltirea si slujirea rautatii pe care o impune in astfel de sclavi sau de fraieri ce slujesc din propriul interes sau propria voire libera porunca sau indemnul duhului rau.

11. Crezi ca scapi de iad si dai de iadul iadului daca lepezi credinta-ascultarea in Hristos-Cuvantul!

12. Cu semnul-hulei grozaviei te pacaleste satana caci nu-ti dai seama ca te lauzi primind slava lumii pentru faptul ca faci rau si crezi cu superstitie ca nu se pune, ca raul-pacatul nu te va distruge, ca nu va trebui platit de cineva raul facut. Ca prostul iti inchipui ca scapi asa ca un vierme-parazit terorist mai mic daca ai semn caci conspiratia satanica a viermilor-paraziti teroristi nu-ti va face nimic recunoscandu-te ca fiind de-al lor. Defapt cand s-au saturat de tine si aia ”prietenii si fratii” satanisti iti vor face rau precum si pacatul si raul savarsit de tine.
Pe scurt Demetrius a pus 2 intrebari punctuale - 2 informatii.

Nu ai fost capabil in 12 paragrafe sa 1. intelegi ce a cerut, 2. sa raspunzi.

Ai scris 12 paragrafe de povesti fara sa fii in stare sa fii logic, rational, sa intelegi ce ti s-a cerut.

Esti incoerent logic, spui generalitati, nu esti capabil sa urmaresti punctul ridicat... ca de obicei esti pe langa.

Asa faci de fiecare data, nu esti capabil sa urmaresti si dai mizerii de 2 lei generale total pe langa... Ti-e mintea imprastiata si varza.

Te aberezi masiv pe langa si crezi ca "esti destept". Desteptaciunea ta este intotdeauna pe langa... vezi mai sus dovada. Adica nu le stii, nu le intelegi, dar esti intotdeauna desteptul care comenteaza din sant ce vede el acolo. Ce mizerii mai ai in santul tau?

Si la fel sunt toate posturile tale, aiureli generale pe langa ale unei minti bolnave. Imbolnavite. Care nu intelege ce i se spune, care nu intelege ce se cere de la ea... Problema ta generala este ca mintea ta este bolnava deplin. Dovada mai sus. Nu auzi ce ti se spune, nu esti capabil de "focus", si de "intelegere". Nu stii de fapt pe ce lume esti.

Bagi pagini intregi fara sens logica, fara legatura cu subiectul. Si o faci pe desteptul dar acolo.. in santul tau.

Scrii mult pt ca nu stii sa scrii intelept. Si crezi ca aberatiile pe multe linii tin cont de desteptaciune.... Scrii mult dar pe langa. Fii mai atent la ce ti se spune si raspunde precis la informatia ceruta. 80% din ce scrii e junk.

Last edited by gpalama; 12.05.2021 at 16:43:03.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 12.05.2021, 18:27:58
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Hristos a inviat!

Pentru postul #23 te-am reclamat.
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #25  
Vechi 12.05.2021, 18:30:00
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Sa fie primit
Reply With Quote
  #26  
Vechi 12.05.2021, 22:03:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Hristos a inviat!

Pentru postul #23 te-am reclamat.
De ce te-ai suparat pe el incat sa-l reclami daca pe mine m-a acuzat?
Il iert, il rabd... fac ascultare: iubire de vrajmasi.
Da-i pace, e si el ortodox, e teolog, se crede mare si tare.

Nu-si da seama ca ma confunda cu Ewald Frank-enshtain si sectele neoprotestante cu cele 7 Tr.Apocaliptice ale Domnului.

Nu-si da seama cat de mult minte si se devarsa pe toate firele de discutie la adresa mea crezand ca daca se face puiul favorit al baronului de Miunhauzen faptele rele ale lui nu se vor pune fiindca are semn primit de la casta selecta a vanatorilor corupti infiltrati in ortodoxie.

Nu pricepe ca Imparatia Cerurilor e o Imparatie a Adevarului si nu una a minciunii. Nu-l fortez. Mie-mi umple traista in Imparatie, pe el insa se surpa ca un kamikaze. Ma rog pentru el dar nu ma pot da de partea minciunilor si rautatilor pe care le propaga ca sa-i fac pe plac.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 12.05.2021 at 22:07:12.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 12.05.2021, 22:07:00
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Mai bine vezi-ti de neadevarul tau din NIP.

Pentru ala o sa dai socoteala. Si pentru tot ce ai aruncat impotriva BOR.

Impotriva lui Dumnezeu si a adevarului.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 12.05.2021, 22:10:34
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Mai bine vezi-ti de neadevarul tau din NIP.

Pentru ala o sa dai socoteala. Si pentru tot ce ai aruncat impotriva BOR.

Impotriva lui Dumnezeu si a adevarului.
N-am aruncat impotriva BOR nimic visezi-minciuni-gnaduri-hule!
Chiar nu-ti dai seama ca Cele 7 Tr.Ap. ale Domnului L-au marturisit?
Chiar nu pricepi ca tu facandu-le trompete sectare esti impotriva lui Dumnezeu si a Adevarului? De mine ce sa mai vorbesc ce afirmi impotriva teoriei PacMan3D-nD? Nu ma plang, te iert, te rabd, fac ascultare: iubire de vrajmasii mei si ai Domnului.

Pacat de tine sa tot minti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #29  
Vechi 12.05.2021, 23:35:29
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
N-am aruncat impotriva BOR nimic visezi-minciuni-gnaduri-hule!
Chiar nu-ti dai seama ca Cele 7 Tr.Ap. ale Domnului L-au marturisit?
Chiar nu pricepi ca tu facandu-le trompete sectare esti impotriva lui Dumnezeu si a Adevarului? De mine ce sa mai vorbesc ce afirmi impotriva teoriei PacMan3D-nD? Nu ma plang, te iert, te rabd, fac ascultare: iubire de vrajmasii mei si ai Domnului.

Pacat de tine sa tot minti!
Ia citeste-ti posturile impotriva Sinodului in care ziceai ca sunt aserviti ca sunt toti comunisti ca au facut rau.

Ia citeste-ti posturile in care hulesti Sinodul cand condamna secta NIP.

Ia citeste-ti posturile in care condamni Biserica pentru condamnarea NIP.

Trompetele tale? Ia-ti trompeta aia demonizata si stai langa ea. De asta esti asa cum esti, ca stai langa o demonizata. Daca stai langa demonizata aia de asta produci chestii dinastae.


Tu nu produci iubire, tu produci hula si erezie si te amagesti pe tine cu iubirea. Esti un hulitor de Dumnezeu,
Reply With Quote
  #30  
Vechi 13.05.2021, 18:24:20
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ia citeste-ti posturile impotriva Sinodului in care ziceai ca sunt aserviti ca sunt toti comunisti ca au facut rau.
N-am zis ca tot ce fac e rau. S-au pripit in ceea ce priveste pe Iosif Trifa, au revenit prin mitropolitul Serafim Joanta. S-au pripit cu sinodul Cretan, rusii nu s-au dus. S-au pripit cand au judecat ca sinedriul de acum 2000 de ani credinta celor din sCNIP si au facut pe plac comunistilor si massmediei cu maxima obedienta incat l-au silnicit pe Irineu sa-si blesteme lucrarea si binecuvantarea. Se stie de obedienta conducerii BOR din timpul regimului comunist. Deci nu am hulit afirmand ceea ce stie toata lumea. N-am niciun amestec in ceea ce s-a intamplat. Intre timp s-au pocait, si Teoctist, si Cleopa si Papacioc, au fost iertati, s-au indreptat, s-au sfintit. Pripelile astea exista istoric dar au trecut. In rest ce sa am cu Sfantul Sinod? De ce sa-l hulesc? Sunt mirean ortodox din poBOR si respect si ma bucur de intelepciunea crestin ortodoxa si de credinta mai marilor din Sinod si a ortodocsilor de la Patriarh si pana la cel mai neinsemnat cantor. Tu ai vrea sa zic ca au facut bine in ceea ce s-au pripit? Imi pare rau, nu pot sa mint caci vin din vechiul regim, am o varsta si stiu ce s-a intamplat, i-am cunoscut pe toti in ultima 100 de ani cu bune si cu rele.


Citat:
Ia citeste-ti posturile in care hulesti Sinodul cand condamna secta NIP.
Nu hulesc sinodul ci sinodul s-a pripit si a osandit. Nu Sinodul sau Ortodoxia e victima ci cei din sCNIP. Cele 7Tr.Ap. ale Domnului nu sunt secte, nu sunt neoprotestanti, nu sunt conduse de Ewald Frankenstain deci daca s-a pripit asa cum s-a pripit participand la sinodul Cretan, ce ai vrea sa spun, ca nu s-au pripit si ca au facut bine? Pai n-au facut bine si isi da seama oricine. Tu n-ai decat sa te iei dupa neascultarea de Dumnezeu a celor din BOR. In mod normal de ascultarea de Dumnezeu a parintilor este scris sa o crezi si sa o urmezi.

Citat:
Ia citeste-ti posturile in care condamni Biserica pentru condamnarea NIP.
Nu condamn BOR, nu pricepi ca BOR a condamnat pripit si ca tu repeti condamnarea dandu-te victima?

Citat:
Trompetele tale? Ia-ti trompeta aia demonizata si stai langa ea. De asta esti asa cum esti, ca stai langa o demonizata. Daca stai langa demonizata aia de asta produci chestii dinastae.
E clar ca esti vajmas ortodoxiei si a celor 7Tr.Ap romanesti. E clar ca tu aperi necredinta, lumea si osandirile pripite si esti obedient la maxim BOR nu din ascultare ci ca sa te razbuni, sa pacalesti, sa te erijezi ca aperi BOR sau ortodoxia.

Citat:
Tu nu produci iubire, tu produci hula si erezie si te amagesti pe tine cu iubirea. Esti un hulitor de Dumnezeu,
Nu te contrazic, multumesc ca ma analizezi merei si ca ma judeci, insa ce spui nu e valabil si in cazul celor 7 Tr.Ap romanesti. In cazul lor, ei sunt victimele si cei ca tine vrajmasii si hulitorii... lui Dumnezeu.

Spun deci ca BOR s-a pripit si a revenit, nu judec, nu condamn pe nimeni, nici macar pe tine. Oricine isi da seama si chiar revenirile respective asupra unor decizii ne demonstreaza ca nu suntem infailibili ca papa ci ca ortodocsii oricat ar fi de mari se mai si pripesc.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.05.2021 at 18:28:17.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare