Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 26.06.2012, 19:53:34
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Doamna Margareta, departe de mine gandul de a va jigni. N-am inteles la ce se refera tratamentul de aceea am intrebat. Pentru ca ati spus ca medicul va face o sesizare internationala, m-am gandit ca are de gand sa inceapa si ceva tratament special pentru tetrapareza spastica, dupa ce rezolva problemele curente. Imi pare rau ca v-am intrebat, n-am sa o mai fac. Dumnezeu sa va ajute!

Last edited by ioanna; 26.06.2012 at 19:57:34.
Reply With Quote
  #162  
Vechi 26.06.2012, 19:55:08
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Eu cred ca sunteti extrem de sensibila,datorita acestor aspecte ale problemelor personale.
Nu observ ironie in mesajul Ioanei ci doar spatii goale de informatie. Tot ce-si doresc cei de pe forum sunt informatii,cat mai multe informatii despre cazul fiicei dvs.
Scanati sau fotografiati actele medicale,asa se poate obtine o imagine clara dar si la zi asupra problemei.
Si incercati sa nu mai fiti atat de complexata pt orice vorba,sau inteles dubios. Este normal ca oamenii sa fie suspiciosi,doar nu va cunosc personal.Este normal sa se puna intrebari,de ce sa fiti jignita de intrebari ???
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #163  
Vechi 26.06.2012, 20:13:24
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Daca ai spus ca ai inteles sensibiitatea dumneai, nu mai era nevoie de alte comentarii.
Reply With Quote
  #164  
Vechi 26.06.2012, 20:17:58
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Referitor la acest subiect,doresc sa imi cer scuze doamnei si sa ii spun si Yasminei ca in aceasta perioada imi va fi imposibil sa ma ocup de conceperea unui mesaj adecvat pentru blog,pentru ca sunt inca in focurile licentei.Cu ajutorul Lui Dumnezeu,dupa a doua jumatate a lunii iulie ar trebui sa termin si atunci o sa fac tot posibilul sa il scriu si sa i-l trimit Yasminei.
PS: Desigur,daca cineva considera ca are talent narativ si ar putea concepe un mesaj frumos,s-ar putea implica,ca sa nu mai fie nevoie sa ma astepte pe mine.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share

Last edited by heaven; 26.06.2012 at 20:20:57.
Reply With Quote
  #165  
Vechi 26.06.2012, 20:35:58
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Daca ai spus ca ai inteles sensibiitatea dumneai, nu mai era nevoie de alte comentarii.
observ că observațiile dumitale se interpun(mai peste tot)..presupun că acestea fac parte din propriile tabieturi zilnice...!!!

Last edited by myself00; 26.06.2012 at 20:40:16.
Reply With Quote
  #166  
Vechi 26.06.2012, 20:48:31
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Cit timp si de ce suma am nevoie nu pot sa zic nimic ,depinde de evolutia starii ei de sanatate ,
Intrebasem doar pentru ca cei de pe forum sa aiba o idee de cam cat ar mai fi nevoie, sa se mobilizeze si sa ajute. De exemplu, daca spuneti ca mai este nevoie cam de 500 lei, sau 1000 lei, pentru medicamentul X sau Y, vor sti cum sa se organizeze si nu vor sta poate pe baza ca au trimis de ajuns. Sau, daca nu stiti cat dureaza tratamentul, cam cat costa medicatia pe zi si care este aceasta? Poate ca unii, care lucreaza in domeniu, vor putea ajuta chiar cu medicamente.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #167  
Vechi 26.06.2012, 22:40:34
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit raspund

Eu nu stiu cum sa trimit acele acte med. unde scrie recomandarea tratamentului ,ei dar am sa fac in asa fel sa vi-le trimit cit de repede e posibil ,Tratamentul ei in acest moment sunt mai multe niste siropuri care refac mucoasele stomacului si protectia lor ,Am primit si siropuri care intaresc imunitatea organizmului,aceste trebuiesc folosite 3 luni fara intrerupere ;IMUNOTROFINA,...COSTA 90 DE LEI O DOZA DE 200 ML,,,,CARE O FOLOSESC 2 ZILE CITE 10 ML PE ZI ESTE DOZA UNICA, deasemenea .tot 3 luni de zile trebuie sa-i dau FERUM HAUSSMAN,,7.5 ML PE ZI TOT SIROP COSTA O DOZA DE 150 ML 28 LEI aceasta doza ajunge 10 zile,,..TARDYFEROL,...32 LEI,30 ML COSTA 32 DE LEIsi trebuie administrat 30 de picaturi,care-mi ajunge cam o saptamina,...Nexium,40 ml administrat o lingurita pe stomacul gol ,costa 58 lei tratament pe 14 zile,....GAVISCON,...SIROP 200 ML DE 4 ORI PE ZI CITE 7,5 ML COSTA 58 DE LEI,...acest sirop il folosesc in 10 zile,.....acestea sunt medicamentele care le folosesc inafara de perfuzia care o hraneste ,...acestea nu stiu ce continut au ptr ca medicul le combina si le platesc odata pe saptamina cu onorariu pe car mi-o cere el ptr tratarea ei 200 de lei saptaminal,cam atit va pot informa ,....in acest moment,......peste 2 saptamini repetam ecografia la stomac ,si atunci o sa vad mai bine care este starea in care se curata ,stomacul de gheag,.....sper ca am reusit sa va informez ,situatia in care este Rebecca,.......Doamne ajuta
Reply With Quote
  #168  
Vechi 26.06.2012, 23:32:39
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Multumim, doamna Margareta. Ramane ca cine considera ca poate ajuta, sa ajute.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #169  
Vechi 27.06.2012, 00:04:37
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Referitor la acest subiect,doresc sa imi cer scuze doamnei si sa ii spun si Yasminei ca in aceasta perioada imi va fi imposibil sa ma ocup de conceperea unui mesaj adecvat pentru blog,pentru ca sunt inca in focurile licentei.Cu ajutorul Lui Dumnezeu,dupa a doua jumatate a lunii iulie ar trebui sa termin si atunci o sa fac tot posibilul sa il scriu si sa i-l trimit Yasminei.
PS: Desigur,daca cineva considera ca are talent narativ si ar putea concepe un mesaj frumos,s-ar putea implica,ca sa nu mai fie nevoie sa ma astepte pe mine.
Chiar daca fiecare este ocupat cu ale lui,nu pot sa nu constat ca tu ai de dus licenta in spate,vara asta!!
Sa-ti ajute Domnul s-o termini cu bine si sa-ti gasesti un job satisfacator unde sa te duci cu drag si nu cu sila :)
Sa ne auzim cu bine!!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #170  
Vechi 27.06.2012, 06:58:32
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Chiar daca fiecare este ocupat cu ale lui,nu pot sa nu constat ca tu ai de dus licenta in spate,vara asta!!
Sa-ti ajute Domnul s-o termini cu bine si sa-ti gasesti un job satisfacator unde sa te duci cu drag si nu cu sila :)
Sa ne auzim cu bine!!
Iti multumesc Yasmina draga,sa te auda Dumnezeu!Cu ajutorul Lui mai am putin si termin...sa puneti un gand bun si pentru mine cand va rugati.Va multumesc,Domnul sa ne'ajute!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 12:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 04:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 11:13:17