Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.12.2010, 16:35:01
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit Rugaminte fierbinte

Din adancul sufletului meu necajit, indraznesc sa plec capul si sa va rog a o pomeni pret de o clipa, in rugaciunile voastre, pe mama mea, Brigitte-Vanda...Acum cateva ore a aflat ca are multiple metastaze, doctorii vor sa o opereze saptamana viitoare... eu nu stiu cum e mai bine, insa am mari dubii ca o operatie ar fi indicata in acest stadiu. Singura speranta e Dumnezeu cu sfintii Lui . Sfinte Nectarie, plec genunchii inimii si strig catre tine: AJUTA-NE sa trecem cu bine si prin aceasta incercare, intareste-ne fizic si spiritual, sa iesim invingatori din aceasta batalie. AMIN
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.12.2010, 16:41:05
NEKTARIOS.'s Avatar
NEKTARIOS. NEKTARIOS. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.12.2010
Locație: Intr-o lume trecatoare
Religia: Ortodox
Mesaje: 9
Implicit

Preaputernice și slăvite Doamne Iisuse Hristoase! Tu, Care ai venit în lume să tămăduiești neputințele oamenilor, Care nu ai venit să chemi la pocăință pe cei drepți, ci pe cei păcătoși, și ai primit moarte pe cruce pentru mântuirea noastră! Din adâncul inimii Te rog să primești smerita mea nevoință și această mică rugăciune a mea pentru cel încercat de boală!
Mântuiește-l, Doamne, precum știi, ca un bun și iubitor de oameni, și rânduiește Tu toate spre folosul său. Că noi neputincioși suntem și nu îl putem ajuta dacă nu ne vei lumina cu harul Tău.
De e voia Ta, îl poți pedepsi precum se cade pentru păcatele sale, tămăduindu-l cu ierburile amare ale durerii, ca un doctor priceput, precum vei vrea.
Dar căzând înaintea Ta Te rog, îndură-te de robul Tău, potolește-i fierbințeala, alină-i suferința, ridică-l din patul durerii.
Să îi fie această încercare prin care trece spre îndreptarea vieții, spre început bun mântuirii și spre iertarea păcatelor.
Și dacă îi e de folos să ducă mai departe crucea bolii, fie, Doamne, după voia Ta, nu după voia noastră. Dăruiește-i lui răbdare și liniște, alungând de la el toată frica și toată deznădejdea, ca să nu fie îngenuncheat de durere și să cârtească sau să cadă în patima mâniei.
Ajută-l, Iubitorule de oameni, ca văzând el mila Ta să cadă la picioarele Tale cu lacrimi de pocăință și de mulțumire, ca să se învrednicească să audă glasul Tău cel sfânt: „Iertate îți sunt păcatele!” Amin.
__________________
"Eu sunt Calea, Adevarul si Viata"
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.12.2010, 16:41:56
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Din adancul sufletului meu necajit, indraznesc sa plec capul si sa va rog a o pomeni pret de o clipa, in rugaciunile voastre, pe mama mea, Brigitte-Vanda...Acum cateva ore a aflat ca are multiple metastaze, doctorii vor sa o opereze saptamana viitoare... eu nu stiu cum e mai bine, insa am mari dubii ca o operatie ar fi indicata in acest stadiu. Singura speranta e Dumnezeu cu sfintii Lui . Sfinte Nectarie, plec genunchii inimii si strig catre tine: AJUTA-NE sa trecem cu bine si prin aceasta incercare, intareste-ne fizic si spiritual, sa iesim invingatori din aceasta batalie. AMIN
Sunt alaturi de tine si o rog pe Maicuta Sfanta sa o aibe in paza pe maicuta ta. Dumnezeu sa va ajute si sa va dea putere si speranta.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.12.2010, 16:53:59
NECTARIE NECTARIE is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: BRASOV
Religia: Ortodox
Mesaje: 326
Implicit

Atotputernicule Doamne, Tamaduitor al sufletelor si trupurilor, care cobori pe oameni si tot Tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de-BRIGITTE-VANDA, pentru ca este bolnava .
Intinde-Ti bratul Tau tamaduitor, si vindeca pe ea, si ridica-o din patul de suferinta. Goneste duhul de slabiciune din ea si indeparteaza de la ea durerea, ranile, febra si slabiciunile.
Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din dragostea Ta pentru oameni.
Dumnezeule ai mila de ceea ce a creat mana Ta, intru Iisus Hristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul Sfantul Duh, acum si in vecii vecilor.
Amin.SANATATE!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.12.2010, 16:57:55
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nectarie Vezi mesajul
atotputernicule doamne, tamaduitor al sufletelor si trupurilor, care cobori pe oameni si tot tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de-brigitte-vanda, pentru ca este bolnava .
Intinde-ti bratul tau tamaduitor, si vindeca pe ea, si ridica-o din patul de suferinta. Goneste duhul de slabiciune din ea si indeparteaza de la ea durerea, ranile, febra si slabiciunile.
Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din dragostea ta pentru oameni.
Dumnezeule ai mila de ceea ce a creat mana ta, intru iisus hristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul sfantul duh, acum si in vecii vecilor.
Amin.sanatate!
Amin! Amin!amin!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.12.2010, 17:07:35
T E O L O G U L T E O L O G U L is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.12.2010
Locație: Tg Jiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 66
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru T E O L O G U L
Implicit

Sf Nectarie mijloceste la Bunul Dumnezeu pentru roaba ta Brigitte-Vanda. Vindec-o pe dansa de toata neputinta , alunga de la ea boala si binecuvinteaz-o.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 28.12.2010, 18:01:32
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase ,pleacă urechea Ta spre nevrednicii robii tăi cei păcătoși care se roagă, și adă alinare celei care se află în suferință Vanda - Brighite și o ridică pe dânsa din suferința în care se află.
Sfinte Nectarie mare vindecător de cancer fă o minune în zilele acestea sfinte de sărbătoare și vindecă pe cea care suferă și pentru care ne rugăm și plecăm ghenunchii noștri astăzi.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.12.2010, 18:55:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
Din adancul sufletului meu necajit, indraznesc sa plec capul si sa va rog a o pomeni pret de o clipa, in rugaciunile voastre, pe mama mea, Brigitte-Vanda...Acum cateva ore a aflat ca are multiple metastaze, doctorii vor sa o opereze saptamana viitoare... eu nu stiu cum e mai bine, insa am mari dubii ca o operatie ar fi indicata in acest stadiu. Singura speranta e Dumnezeu cu sfintii Lui . Sfinte Nectarie, plec genunchii inimii si strig catre tine: AJUTA-NE sa trecem cu bine si prin aceasta incercare, intareste-ne fizic si spiritual, sa iesim invingatori din aceasta batalie. AMIN
Pentru rugaciunile Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu si ale Sfintilor Cosma , Damian , Chir , Ioan , si a Sfintilor Pantelimon si Nectarie , miluieste , iarta , usureaza si tamaduieste precum este mai bine , pe Brigitte-Vanda . Amin !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.12.2010, 19:23:43
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Rugaciune!

" Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, primeste smerita mea rugaciune pentru iertarea pacatelor Vandei-Brigitte, si ca un indurat, stinge cu Dreapta Ta cea atotputernica focul ce a cuprins-o. Inceteaza-i boala, si cu milostivirea Ta ridic-o din patul durerii, intru slava Numelui Tau.
Ca Tu est Doctorul Sufletelor si al trupurilor noastre, Hristoase Dumnezeule,
si Tie slava inaltam: Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin! "
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #10  
Vechi 28.12.2010, 20:18:46
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Sfinte Nectarie, facatorule de minuni, omule a lui Dumnezeu,implinirea nazuintelor Duhului; pastorule si liman dumnezeiesc, lucratorul viei celei de taina a lui Hristos, Dumnezeul nostru, credincios si sarguincios, ai fost invrednicit de Acesta cu darurile facerii de minuni si al vindecarilor, te rugam noi, robi netrebnici ai lui Dumnezeu ce ne gasim in mare mahnire pentru sora noastra intru credinta, Vanda Brighite;rugamu-te Sfinte Nectarie sa mijlocesti impreuna cu Preasfanta Maica a lui Dumnezeu si cu toti sfintii sa fie izbavita sora noastra Vanda Brighite de primejdia de moarte in care se afla. Ingenunchind, ne rugam tie, Sfinte ierarhe Nectarie, ca sa te rogi pentru sora noastra Vanda Brighite, lui Hristos, Fiul lui Dumnezeu, Cel ce n-a trecut cu vederea rugaciunile tale cele jertfelnice, ci te-a ascultat si te-a intarit si te-a primit in cerestile locasuri!Amin !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaminte Tina06 Umanitare 6 24.09.2012 22:22:08
rugaminte! morgoth78 Umanitare 8 15.08.2011 23:58:12
Va rog fierbinte sa imi dati un sfat luciamanta Intamplari adevarate 4 23.08.2010 22:50:49
Rugaminte t_a_pirvu Umanitare 10 14.07.2010 22:59:18
Rugaminte tigerAvalo9 Rugaciuni 4 21.06.2010 15:23:39