Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.01.2007, 20:59:10
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Daca pe cruce S-a rastignit ,in marea Lui dragoste pentru noi,iacata,ca parcul cu acel nefericit nume nu au putut sa-l construiasca!In schimb,dupa câte stiu,s-a construit o mânastire cu Hramul sf.Dimitrie izvorâtorul de mir,a carui staret,stitzi cum se numeste?Nici mai mult nici mai putzin decât Tzepes.Acuma...chiar ca americanii aia cred ca la noi,si nu numai in Transilvania,avem patron spiritual pe acest Dracula.Da voi stitzi ce bine ma simt eu in Gradina Maicii Domnului?Nu ca aici ar curge miere si lapte...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 09.01.2007, 22:57:18
Aalin Aalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.01.2007
Mesaje: 58
Implicit

??? chiar credeai ce se spune? Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul cum zice un frate de al nostru...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.01.2007, 10:38:59
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Adica,in legatura cu acea manastire am vazut interviul cu acel staretz Tzepes dat lui Ratvan Bucuroiu,redactorul revistei acestea electronice si tiparite.Da chiar,,care stie de ce s-a renuntzat la diabolescul proiect "parcul Dracula"?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Excursie (pelerinaj) in parcul national Buila- vanturarita (valcea) la Manastirile Ie JustNicol Pelerinaje la locuri Sfinte 1 18.06.2012 23:55:46