Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Preotul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.02.2009, 10:24:15
clementia's Avatar
clementia clementia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2009
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 144
Implicit copil luat de suflet

Ce parere aveti , faptul ca ai luat un copil parasit la casa ta sa-l cresti sa-i oferi alt viitor este considerat de Dumnezeu un act de milostenie ?
Odata am avut nefericirea sa intalnesc un baiat tanar 13-14 ani(crescut pe la manastiri !!! ) venise sa vanda icoane ca sa-si ajute familia si care a inceput sa "prooroceasca" si care mi-a spus unele lucruri despre trecutul meu si despre viitorul fetitei adoptate de mine (niste lucruri rele ) si mi-a mai spus printre altele nemultumit ca nu trebuia sa iau copilul asta ci trebuia sa fac eu unul . Mi-a fost teama sa-l intalnesc dar am fost (curioasa)si amagita sa-l ajut si odata fata in fata a stiut el sa ma imbrobodeasca in mrejele lui. Sigur ca am alergat apoi si m-am spovedit dar cuvintele lui imi rasuna adesea in urechi si mereu imi fac griji de viitorul fetei mele .

Parinte ma puteti linisti in privinta grijilor care mi le fac ?

Sau are cineva de pe forum o experienta asemanatoare candva in trecut poate ?

Pr. Ilie Cleopa ne spun asa:

Citat:
" Diavolii spun lucruri care o sa se intample peste o luna, peste doua, sau peste trei luni. Sunt draci care ghicesc viitorul Si tu spui : " Mai, sunt adevarate !"...
Acestia sunt draci vrajitoresti, care stiu viitorul."

aici zice ca sunt draci care spun viitorul apoi,zice sa nu credem in ele ca atunci ne iubeste Dumnezeu, deci cum sa fac sa nu cred in ele daca mai devreme a spus ca "Diavolii spun lucruri care o sa se intample peste o luna, peste doua, sau peste trei luni"

citat
"Deci, nu numai ca nu se supara Dumnezeu, cand nu credem noi in vise si vedenii care se arata noua ca lumina sau foc sau stele sau ingeri sau sfinti sau prooroci sau hristosi sau in chipul Maicii Domnului, ci, foarte mult ne iubeste. Aici sa stii ca veacul de acum este ca o noapte, ca dracii se pot face in ingeri de lumina. Cel ce nu crede in vise si vedenii este un adevarat credincios."

foarte posibil ca eu sa fii intalnit un drac cu chip de copil care mi-a proorocit viitorul

Cum sa fac sa intelg odata (zice sa nu credem dar mai inainte de asta zice ca sunt draci care ghicesc / spun viitorul) si sa scap de pacostea asta???
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Biserica Daniil Sihastrul a luat foc andra_v Generalitati 3 17.12.2012 14:26:19
Rugaciune pentru un suflet de copil.... silvia55 Umanitare 15 28.12.2010 22:15:10
Am fost luat de prost Mihailescu-Marin Daniel Generalitati 44 09.07.2010 21:47:42
Inaltati o rugaciune pt un suflet de copil alinutza109 Umanitare 59 19.03.2010 22:29:27
De luat aminte Laurentiu Generalitati 10 12.06.2007 23:13:15