Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 22.04.2010, 21:00:07
CristiArg CristiArg is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 18.01.2010
Locație: Spania
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Exclamation Senzational!

Vinovatul pentru homosexualitate este puiul. Din cele spuse de Evo Morales, presedintele Boliviei, deregralille sexuale ale barbatiilor apar datorita consumlui de carne de pui, carne ce contine o mare incarcatura de hormoni femenini.
V-ati descretit fruntile?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 22.04.2010, 22:31:27
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristiArg Vezi mesajul
Vinovatul pentru homosexualitate este puiul. Din cele spuse de Evo Morales, presedintele Boliviei, deregralille sexuale ale barbatiilor apar datorita consumlui de carne de pui, carne ce contine o mare incarcatura de hormoni femenini.
V-ati descretit fruntile?
. . . si cele ale femeilor apar datorita gatiului preparatelor pe baza de carne de pui
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 22.04.2010, 22:53:39
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
. . . si cele ale femeilor apar datorita gatiului preparatelor pe baza de carne de pui
de unde rezulta ca gatitul contine hormoni masculuini.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #4  
Vechi 22.04.2010, 22:56:07
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Mananc foarte mult carne de pui si nu am niciodata tendinte homosexuale.:))))))Eu cred ca nu e adevarat.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 22.04.2010, 23:39:34
costin_byby costin_byby is offline
Member
 
Data înregistrării: 13.04.2010
Mesaje: 38
Smile offfff...

Multumim tie Hristoase Dumnezeul nostru ca ne-ai saturat pe noi de bunatatile Tale cele pamantesti....`
Fratilor,tot ce mancam si bem,toate spre slava lui Dumnezeu sa le facem.
Nici puiul, nici mama puiului nu sunt cauza tendintelor pacatoase ci duhul omului slabit de pofte pacatoase,lipsa rugaciunii si frica de Dumnezeu duce la denaturarea naturii trupului.
Mananca spre slava lui Dumnezeu nu spre pofta;
Bea spre slava lui Dumnezeu nu spre veselie;
Canta spre slava lui dumnezeu pentru bunatatile Sale.
Nu va lasati inselati,ochiul este poarta prin care intra si iese pacatul.
Toate spre Slava lui Dumnezeu sa le facem pentru ca El este calauza noastra.
NU VA MAI LUATI DUPA STATISTICI ABERANTE,LASATI-VA VIATA IN GRIJA LUI DUMNEZEU SI EL VA AVEA GRIJA SA MERGETI SPRE SCOLPUL CATRE CARE V-A CREAT.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 22.04.2010, 23:46:51
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Mananc foarte mult carne de pui si nu am niciodata tendinte homosexuale.:))))))Eu cred ca nu e adevarat.
Cu siguranță ! ! ! Poți ( putem ) consuma fără grijă produsele "Avicola"și cele din gospodăria proprie , căci la cât se consumă carne de pui , am fi o țară de homosecsuali, după mintea bolivianului !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 26.07.2010, 19:07:32
georgiana.gabriela georgiana.gabriela is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristiArg Vezi mesajul
Vinovatul pentru homosexualitate este puiul. Din cele spuse de Evo Morales, presedintele Boliviei, deregralille sexuale ale barbatiilor apar datorita consumlui de carne de pui, carne ce contine o mare incarcatura de hormoni femenini.
V-ati descretit fruntile?
Daca ma intrebi ce parere am despre aceasta statistica, cu siguranta as spune ca este o gluma nesarata, fara suparare.

Daca in ziua de azi sunt atatia homosexuali si nu cred eu ca se mananca atat de mult carne de pui, pe cat se mananca (,) carne de porc sau de vita, sa zicem. Stramosii nostri mancau des carne de pasare, si din cate stiu eu, n-am auzit niciodata pe vreun batran sa spuna ca pe vremea aceea era "invazie" de homosexuali, deci chestia asta nu poate fi adevarata. (si nu ma bazez numai pe ce am spus mai sus).

Cum spunea si costin_byby, tendintele catre pacat sunt, de obicei, din cauza neinfranarii poftelor trupesti (oricare pofta trupeasca), a lacomiei in general si a lipsei de credinta si a lipsei fricii lui Dumnezeu.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 26.07.2010, 19:11:43
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristiArg Vezi mesajul
Vinovatul pentru homosexualitate este puiul. Din cele spuse de Evo Morales, presedintele Boliviei, deregralille sexuale ale barbatiilor apar datorita consumlui de carne de pui, carne ce contine o mare incarcatura de hormoni femenini.
V-ati descretit fruntile?
Completez: puii posedati !
Reply With Quote
  #9  
Vechi 26.07.2010, 19:19:30
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Aberant de-a dreptul!
Asta imi aduce aminte de ceea ce-mi povestea o fosta colega de munca sud-africanca - din cauza ca acolo sunt ff multe cazuri de SIDA, presedintele tarii a iesit pe postul national de televiziune si a declarat solemn ca morcovii contin o substanta care vindeca aceasta boala. Si lumea l-a crezut, s-a creat o isterie generala!! Plus ca exista si "credinta populara" potrivit careia, ca barbat bolnav de SIDA, te poti vindeca facand dragoste cu o virgina... Si sunt enorm de multi cei care incearca sa se "vindece" cu forta...

Sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 26.07.2010, 19:21:12
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Implicit

Citat:
În prealabil postat de CristiArg Vezi mesajul
Vinovatul pentru homosexualitate este puiul. Din cele spuse de Evo Morales, presedintele Boliviei, deregralille sexuale ale barbatiilor apar datorita consumlui de carne de pui, carne ce contine o mare incarcatura de hormoni femenini.
V-ati descretit fruntile?

Bunica mea Dumnezeu sa o odihneasca avea o vorba,: "dragul maichi intotdeauna

exista un bou si-o belea " iacata ca si in acest caz s-a gasit o cauza .Oare chiar asa este ?Atunci ar trbui ca treisfert din populatia lumii sa fie homosexuali ,fiindca foarte multa lume consuma carne de pui . Doamne fereste poporul tau si Binecuvinteaza mostenirea ta ! Amin !
Reply With Quote
Răspunde