Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.09.2010, 14:35:32
roxicka roxicka is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.08.2009
Mesaje: 12
Implicit icoana facatoare de minuni

vreau sa va spun ca in data de 29 august 2010,la Biserica din Delani jud.bihor din Icoana Maicii Domunului cu Pruncu in brate a curs mir.mare minune.prima data a curs din ochii Maicii Domnului iar apoi din piciorul lui Iisus.am fost aseara la slujba de la ora 11 pana la 2 tine.a fost foarte frumos.

Probabil Dumnezeu ne arata cat de mare este puterea Lui si sa nu ne pierdem credinta atunci cand avem greutati
__________________
roxicka
Reply With Quote
  #2  
Vechi 11.09.2010, 16:09:47
cocacoc cocacoc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 449
Implicit

Slabuta minune . Consuma mir degeaba, mir care ar avea un echivalent extraordinar in energie de exemplu....Putea sa alimenteze cu energie electrica niste amarati care n-au mai avut bani sa plateasca curentul, sau sa energia respectiva s-o foloseasca sa modifice in calculatoarele RENEL sau APANOVA sau RADET facturile neplatite ale mai multor amarati...dar nu, el, zeul, creeaza mir din nimic, special pt bihoreni.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.09.2010, 20:32:17
penticostalulmantuibil penticostalulmantuibil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.04.2010
Locație: Constanta
Religia: Protestant
Mesaje: 649
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru penticostalulmantuibil Send a message via Skype™ to penticostalulmantuibil
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocacoc Vezi mesajul
...el, zeul...putea sa alimenteze cu energie electrica niste amarati care n-au mai avut bani sa plateasca curentul...
Nu mai cere „zeului” sa faca ceea ce ar trebui sa facem noi.
Noi, adica tu si eu, printre altii.

„Zeul” a cerut inca din Vechiul Testament ca cei mai instariti (ca tine, asa) sa daruiasca in mod sistematic saracilor.
- anual. Levitic 19:10
- o data la trei ani. Deuteronom 14:28,29
- o data la sapte ani. Levitic 25
Saracia de care vorbesti ar putea fi eradicata daca s-ar tine cont ce ceea ce a spus „zeul”.
Dar omul modern considera ca poruncile „zeului” sunt demodate.
Cum iti imaginezi ca tarile din G8 au injectat mii de miliarde de dolari doar in bancile amenintate de faliment (ca sa nu amintesc de cheltuielile lor militare) dar nu au resurse pentru a da apa de baut copiilor lumii?

Nu „zeul” e vinovat pentru saracia care domneste in jurul nostru ci eu, tu si altii ca noi.

Last edited by penticostalulmantuibil; 11.09.2010 at 22:13:06.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.09.2010, 20:43:01
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocacoc Vezi mesajul
Slabuta minune . Consuma mir degeaba, mir care ar avea un echivalent extraordinar in energie de exemplu....Putea sa alimenteze cu energie electrica niste amarati care n-au mai avut bani sa plateasca curentul, sau sa energia respectiva s-o foloseasca sa modifice in calculatoarele RENEL sau APANOVA sau RADET facturile neplatite ale mai multor amarati...dar nu, el, zeul, creeaza mir din nimic, special pt bihoreni.
Cu ce va deranjeaza mirul? Si in ce zeu credeti? Ca nu mai sunt de mult zei... pentru crestini!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 11.09.2010, 20:44:54
cocacoc cocacoc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 449
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalulmantuibil Vezi mesajul
...
Imi este indiferent ce scrie in VT. Ar trebui sa am o doaga lipsa sa iau in seama ce scrie intr-o carte in care se recomanda uciderea oamenilor, in numeroase pasaje. Poate vroiai sa pui ceva din NT.

Last edited by cocacoc; 11.09.2010 at 20:47:07.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.09.2010, 20:56:37
penticostalulmantuibil penticostalulmantuibil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.04.2010
Locație: Constanta
Religia: Protestant
Mesaje: 649
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru penticostalulmantuibil Send a message via Skype™ to penticostalulmantuibil
Implicit

Am spus „inca din Vechiul Testament”. Principiul este acelasi si in Noul Testament. Nu aceasta e problema.

Va rog nu incercati sa ocoliti esentialul postarii mele: Dumnezeu ne-a cerut noua sa ne ingrijim de cei saraci iar noi ne sustragem, nu ascultam porunca Lui. Stim insa sa dam vina tot pe El.

Last edited by penticostalulmantuibil; 11.09.2010 at 21:25:40.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 11.09.2010, 21:29:44
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocacoc Vezi mesajul
Slabuta minune . Consuma mir degeaba, mir care ar avea un echivalent extraordinar in energie de exemplu....Putea sa alimenteze cu energie electrica niste amarati care n-au mai avut bani sa plateasca curentul, sau sa energia respectiva s-o foloseasca sa modifice in calculatoarele RENEL sau APANOVA sau RADET facturile neplatite ale mai multor amarati...dar nu, el, zeul, creeaza mir din nimic, special pt bihoreni.
tu gandesti precum Iuda!mai citeste si tu Biblia
Reply With Quote
  #8  
Vechi 11.09.2010, 22:02:18
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Smile Dragă cocacoc,

NU trebuie să ai vreo doagă lipsă să crezi sau nu ceva, poți să ai în plus...
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 11.09.2010, 23:59:58
iliana iliana is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.08.2009
Locație: alexandria
Religia: Ortodox
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocacoc Vezi mesajul
Slabuta minune . Consuma mir degeaba, mir care ar avea un echivalent extraordinar in energie de exemplu....Putea sa alimenteze cu energie electrica niste amarati care n-au mai avut bani sa plateasca curentul, sau sa energia respectiva s-o foloseasca sa modifice in calculatoarele RENEL sau APANOVA sau RADET facturile neplatite ale mai multor amarati...dar nu, el, zeul, creeaza mir din nimic, special pt bihoreni.
Cred ca nu mai poti de mila saracilor,nu dormi noaptea.Cum posteaza cineva te bagi in vorba il iei in ras ,iti bati joc de credinta omului.
Sper din tot sufletul sa fii un om tanar ca asa s-ar explica indirjirea ta de a contrazice pe toata lumea,de a incerca sa ne convingi pe noi ca nu exista Dumnezeu fiindca stii tu sigur.Daca nu esti tanar imi este mila de tine.Nu crezi, nu crezi e problema ta dar nu mai tulbura pe noi.Macar atat sa faci si tu pentru sufletul tau,sa nu-l mai impovarezi cu un pacat .
Eu cred ca tu nu esti altceva decat un suflet care nu este lasat sa-L cunoasca pe Dumnezeu.De cine si de ce, cauta singur raspunsul.Sunt atatia oameni care nu cred , nu-si pun intrebari,nu-i intereseaza ca exista sau nu exista Dumnezeu,habar au pe ce lume sunt.(din toate categoriile sociale).Nu ti-ai pus intrebarea de ce esti atras de discutiile despre Dumnezeu? Eu zic sa incerci si altceva.Incearca sa te apropii de Dumnezeu, de Biserica,accepta si aceasta varianta si vei vedea singur unde iti e mai bine.
__________________
Doamne iarta-ma !
Reply With Quote
  #10  
Vechi 12.09.2010, 08:48:42
cocacoc cocacoc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2010
Mesaje: 449
Implicit

Titlul ariei

"Aici puteti posta diverse probleme chiar daca n-au legatura cu religia"

Cine deschide topic aici la Generalitati si nu in alte arii de pe forum, de exemplu aria "Minuni ale Ortodoxiei" , isi asuma gestul si eventualele replici... generale. Eu de exemplu nu mi-as permite sa postez vreodata in aria aia ce am postat pe aria asta, nici nu frecventez celelalte arii inafara de "cultura si stiinta", caci n-am ce cauta acolo.

Last edited by cocacoc; 12.09.2010 at 08:51:56.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Icoana facatoare de minuni a Sfantului Ioan Botezatorul cristiboss56 Pictura si Sculptura Bisericeasca 1 06.01.2013 23:13:03
Icoana facatoare de minuni la Mihai Voda glykys Pelerinaje la locuri Sfinte 6 21.01.2012 22:59:41
Icoane facatoare de minuni Lucian008 Pictura si Sculptura Bisericeasca 5 12.01.2012 12:03:37
Icoane facatoare de minuni ( 22 de icoane facatoare de minuni ) cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 0 16.01.2011 20:46:29
Icoana Maicii Domnului-facatoare de minuni StoicaFlorina Intamplari adevarate 1 21.09.2010 17:25:29