Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.11.2010, 00:08:40
Alem25 Alem25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2010
Mesaje: 1
Implicit Ajutor!!!Poza icoana sf cuvioasa parascheva

Buna,
Sper ca ma poate ajuta si pe mine cineva sa gasesc o poza macar la icoana pe care am atasat-o. Poza a fost facuta la intrarea din Mitropolia Iasiului, insa din cauza trecerii timpului, dupa cum se vede este neclara, iar imaginea "murdara". Ideea este ca as dori sa imprim aceasta poza pe hartie ( asa ca vreau sa arate cat se poate de bine :) ) si se pare ca nu reusesc sa gasesc aceasta poza pe internet ( am cautat foarte mult ), iar eu mi-o doresc foarte mult. Daca o are cineva va rog sa o trimite-ti pe adresa de e-mail alexsphd@yahoo.co.uk .
Va multumesc anticipat.
P.S. : Acesta este singurul forum pe teme religioase pe care l-am gasit.
Attached Images
File Type: jpg 2DSC00105.jpg (24,5 KB, 40 views)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.11.2010, 07:52:38
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Imi pare rau dar nu te pot ajuta. Este o icoana mai rara a Sf Cuvioase Parascheva ca si cea de la Roman, unde Sfanta este reprezentata pe tron arhieresc. Daca o doresti foarte mult si nu o gasesti mergi si vorbeste cu un parinte de la Mitropolie. Cu siguranta ei o au in fotoshop pentru ca la restaurare trebuiesc originalele.
Bucurie!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.11.2010, 08:01:24
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doar asta am gasit eu:


Si asta e icoana de la Catedrala din Roman de care iti vorbeam:

Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.11.2010, 09:18:49
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Alem25 Vezi mesajul
Buna,
Sper ca ma poate ajuta si pe mine cineva sa gasesc o poza macar la icoana pe care am atasat-o. Poza a fost facuta la intrarea din Mitropolia Iasiului, insa din cauza trecerii timpului, dupa cum se vede este neclara, iar imaginea "murdara". Ideea este ca as dori sa imprim aceasta poza pe hartie ( asa ca vreau sa arate cat se poate de bine :) ) si se pare ca nu reusesc sa gasesc aceasta poza pe internet ( am cautat foarte mult ), iar eu mi-o doresc foarte mult. Daca o are cineva va rog sa o trimite-ti pe adresa de e-mail alexsphd@yahoo.co.uk .
Va multumesc anticipat.
P.S. : Acesta este singurul forum pe teme religioase pe care l-am gasit.
poate trebuie sa te schimbi si tu ca om si pe urma icoana.aceasta icoana poate exprima vremurile tulburi ce le traim. sa ne luminam viata,acesta este un sfat nu o judecata cum se obisnueste in ultima vreme sa se spuna.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cuvioasa Maica noastra Sfanta Parascheva ionelaz Generalitati 3 17.01.2011 14:16:47
Sf.Cuvioasa Parascheva cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 4 12.10.2010 04:35:28
Sfanta Cuvioasa Parascheva mihele_m Intrebari utilizatori 0 07.06.2010 16:06:21
Cuvioasa maica noastră Parascheva pui Moaste 1 30.06.2009 22:11:13
Din cuvantul IPS Daniel la Sfanta Cuvioasa Parascheva mihailt Biserica Ortodoxa Romana 3 16.10.2008 12:21:37