Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.01.2007, 06:48:10
mikiuasa mikiuasa is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.03.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 34
Implicit

Doresc un sfat,am probleme la servici .Cineva cu influenta vrea sa-mi ia lucrarile mele ceea ce mi-ar dauna si la salariu .Ce rugaciuni sa fac? .Eu m-am gindit la Sf Mina.Ce parere aveti.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.01.2007, 14:52:40
jeny
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mikiuasa
Doresc un sfat,am probleme la servici .Cineva cu influenta vrea sa-mi ia lucrarile mele ceea ce mi-ar dauna si la salariu .Ce rugaciuni sa fac? .Eu m-am gindit la Sf Mina.Ce parere aveti.
ce sfat sa-ti dau iubita sora?? nu te tulbura citeste ce te odihneste pe tine cel mai mult eu iubesc mult pe MAICUTA DOMNULUI este MAMA noastra a crestinilor dar tu citeste ce te odihneste, cat despre cele ce iti vor fi luate, nu te intrista...poate ca le vei regasi dincolo sus in rai..te rog nu te tulbura de multe ori plangem cand pierdem ceva drag noua dar..mai tarziu intelegem ca de fapt ne-a fost de folos ai incredere ca niciodata nu ingaduie D-zeu sa pierdem ceea ce ne foloseste cu adevarat TE ROG NU TE INTRISTA vorbeste-i cu dragoste celui ce te supara si poate el se va rusina de fapta ce a facut si va spune iarta-ma.. ai credinta si citeste ce simti tu ca te mangie sufleteste dar important este sa simta si inima ceea ce citesti cu drag jeny
Reply With Quote
  #3  
Vechi 19.01.2007, 15:23:05
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mikiuasa
Doresc un sfat,am probleme la servici .Cineva cu influenta vrea sa-mi ia lucrarile mele ceea ce mi-ar dauna si la salariu .Ce rugaciuni sa fac? .Eu m-am gindit la Sf Mina.Ce parere aveti.
Exista o carticica pe care poti sa o procuri de la biserica " IN CINSTEA ICOANEI MAICII DOMNULUI SPORIREA MINTII ". Eu am procurat-o de la biserica Sfantul MERCURIE din Balta Alba ( Titan) linga bloc Potcoava parc IOR actual I.Cuza. Are 32 pagini , coperti albastre si iti va fi foarte de folos. DUMNEZEU SA TE OCROTEASCA, SI SA-TI LUMINEZE CALEA ! +
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.01.2007, 08:31:27
mikiuasa mikiuasa is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.03.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 34
Implicit

va multumesc ptr sfaturi.Jeni esti deosebit de cald,am sa ma rog la bunul Dumnezeu sa faca liniste si voia lui.Va rog sa-mi mai scrieti poate imi trece de tot aversiunea care o am fata de rautatea oamenilor si ma intorc spre mine caci sigur eu trebuie sa-mi corectez gindirea, reactiile si comportamentul.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 23.01.2007, 06:55:15
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mikiuasa
Doresc un sfat,am probleme la servici .Cineva cu influenta vrea sa-mi ia lucrarile mele ceea ce mi-ar dauna si la salariu .Ce rugaciuni sa fac? .Eu m-am gindit la Sf Mina.Ce parere aveti.
Sunt de acord cu tine, sa te rogi Sf.Mina mai ales ca asa ai simtit tu dintru inceput, fara sa iti spuna altcineva.

Am citit undeva povestea unei mame care spunea ca si fiul ei avea probleme la serviciu, firma nu mergea si nu li se mai platisera salariile cu lunile, nu imi mai aduc aminte exact. S-a rugat atunci Sf. Mina pentru fiul ei, si dupa dupa un timp situatia s-a normalizat iar fiul ei fost primul - cu mult inaintea celorlati ! - care si-a primit salariul restant si apoi a fost si promovat.

Dumnezeu sa iti ajute si tie si sa iti aduca multa liniste.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 23.01.2007, 12:38:11
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat
Citat:
În prealabil postat de mikiuasa
Doresc un sfat,am probleme la servici .Cineva cu influenta vrea sa-mi ia lucrarile mele ceea ce mi-ar dauna si la salariu .Ce rugaciuni sa fac? .Eu m-am gindit la Sf Mina.Ce parere aveti.
Sunt de acord cu tine, sa te rogi Sf.Mina mai ales ca asa ai simtit tu dintru inceput, fara sa iti spuna altcineva.

Am citit undeva povestea unei mame care spunea ca si fiul ei avea probleme la serviciu, firma nu mergea si nu li se mai platisera salariile cu lunile, nu imi mai aduc aminte exact. S-a rugat atunci Sf. Mina pentru fiul ei, si dupa dupa un timp situatia s-a normalizat iar fiul ei fost primul - cu mult inaintea celorlati ! - care si-a primit salariul restant si apoi a fost si promovat.

Dumnezeu sa iti ajute si tie si sa iti aduca multa liniste.
Subscriu.
Adica sunt de acord si-ti dau acelasi sfat pe care ti l-a dat si mirelat.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 07.02.2007, 11:00:36
Juli Juli is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.01.2007
Mesaje: 146
Implicit

Sfantul Mina este mare ajutator si grabnic. Eu m-am rugat lui intr-o problema financiara si m-a ajutat exact atunci cand am avut nevoie. In plus, pe atunci eram mai slaba in credinta si Sfantul m-a intarit. Si Maica Domnului este ajutatoare in orice problema. Cu multa rabdare si rugaciune se rezolva toate problemele.
Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 08.02.2007, 19:49:22
mikiuasa mikiuasa is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.03.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 34
Implicit

va scriam de problemele mele de la serviciu persoana de care aminteam a reusit sa -mi preia lucrarile si salariul meu va scadea cu 3 milioane dar ce s-a intimplat mai grav in viata mea e ca sotul meu a fost depistata cu diabet dependent de insulina.Ma simt depasita de situatia de la servici toata atentia mea e spre sotul meu care are 40 ani.Pling ,ieri nu am citit nici o rugaciune ca in fiecare seara ,nu am avut putere ,cred ca ma pedepseste Dumnezeu.M-am hotarit sa accept situatia(cea de la serviciu)si sa nu-l mai rog nimic pe Sf Mina. E mai importanta sanatatea si iertarea fata de Dumnezeu.Doamne ajuta-ne!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 08.02.2007, 20:12:24
Va_iubesc Va_iubesc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2006
Mesaje: 533
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mikiuasa
Pling ,ieri nu am citit nici o rugaciune ca in fiecare seara ,nu am avut putere ,cred ca ma pedepseste Dumnezeu.M-am hotarit sa accept situatia(cea de la serviciu)si sa nu-l mai rog nimic pe Sf Mina. E mai importanta sanatatea si iertarea fata de Dumnezeu.Doamne ajuta-ne!
Draga Mikiuasa,

Sa nu crezi ca Dumnezeu te pedepseste, nu. El numai vrea sa-ti arate unde gresesti. Iar unii oameni nu vad intoarcerea si nu se schimba decat prin suferinta. Poate e cazul tau. Nu ne rugam pentru cele de aici, ci pentru a fi cu Dumnezeu, pentru mantuirea sufletului. Si mai ales Ii multumim pentru toate. Poate ca tu nu multumesti pentru ce-ti da si atunci Dumnezeu incepe sa-ti ia din ce ti-a dat: din salariu, din sanatate, etc. Tot ce avem este de la Domnul, de aceea e normal sa-I multumim necontenit. Iar ce se intampla rau in viata noastra vine ca urmare a rautatii noastre si are rolul de a ne indrepta calea si a merge spre Dumnezeu.

Domnul sa-ti dea forta sa treci peste aceste probleme si sa fii mereu multumitoare pentru toate!

Elena
Reply With Quote
  #10  
Vechi 09.02.2007, 09:51:36
analugojana analugojana is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.02.2007
Mesaje: 68
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mikiuasa
va scriam de problemele mele de la serviciu persoana de care aminteam a reusit sa -mi preia lucrarile si salariul meu va scadea cu 3 milioane dar ce s-a intimplat mai grav in viata mea e ca sotul meu a fost depistata cu diabet dependent de insulina.Ma simt depasita de situatia de la servici toata atentia mea e spre sotul meu care are 40 ani.Pling ,ieri nu am citit nici o rugaciune ca in fiecare seara ,nu am avut putere ,cred ca ma pedepseste Dumnezeu.M-am hotarit sa accept situatia(cea de la serviciu)si sa nu-l mai rog nimic pe Sf Mina. E mai importanta sanatatea si iertarea fata de Dumnezeu.Doamne ajuta-ne!
Roaga un duhovnic bun sa te ajute. Nu ma neglija!!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Imi doresc sa am casa mea! cred_cu_adevarat Generalitati 127 04.09.2013 20:42:35
Doresc un raspuns urgent! ecaterina7 Botezul 45 24.12.2011 21:13:54
Ce imi doresc de la sf nicolaie ionut12 Generalitati 4 07.12.2010 09:20:38
Ce fel de religie sa imi doresc? MariaB Biserica Romano-Catolica 42 18.10.2010 02:17:29
doresc un sfat mikiuasa Rugaciuni 0 20.01.2007 08:33:31